Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • justaview

    senior tag

    Sokszor jelenik meg fórumokon az átlag felhasználó, és hogy nekik milyen jó (lenne) a Linux.

    Érdemes lenne a különböző felhasználókat csoportosítani, mert úgy könnyebben kiderül, kinek mi jöhet szóba alternatívaként.

    Aki a munkahelyén Windows-on MS Office-al dolgozik napi szinten, és haza is viszi a munkáját, az jobban jár, ha otthon is hasonló a platform, mert kínlódás lesz a vége, de nagy. Ha nem viszi haza, akkor meg pusztán kényelemből szokták ugyanazt választani.

    HC játékosok szintén jobb, ha a Windowst választják. Linuxra van ugyan a Wine, de megint ki akar kínlódni egy utánzattal, meg a kompatibilitási problémáival? Amúgy pedig aki képes 15-20 ezer forintot kiadni egy-egy prémium játékra, marhára nem fog azon elakadni, hogy vegyen egy windowst magának.

    Aki nem tartozik az előző két csoportba, annak elméletileg mindegy lenne, milyen rendszert használ otthon, itt jönnek be az egyéb tényezők.

    - A kényelem, megszokás, „szomszédnak is ilyen van”, (tömeg hatás) nem segíti az áttérést.

    - Az egyszerű, csak „internet, youtube, email, skype” felhasználó, aki esetleg ki is próbálja, majd elakad, és pl. az alábbi tanácsot kapja segítségül, hogy:

    „HD youtube szaggatás akkor fordulhat elő ha nincs fönnt a vgahoz való 1-3 vdpau csomag (disztrónként kicsit eltérhetnek a csomagnevek, de kulcsszavakra keresve meg lehet könnyen találni a csomagkezelőben)”

    …na az biztos kifut a világból is, és látni sem akar többet Linuxot.

    Akkor ki marad?

    Az informatikai vénával megáldott user, mert neki ez a totális szabadság, valamint az ő közvetlen környezete, akiket „megdumált”, hogy a Linux tök jó lesz nekik.

    Persze elgondolkodtató az is, hogy a táblagépeken sincsen Windows (a legtöbb táblán), mégis terjed egyszerű felhasználók között is rendesen, vajon miért? A titka valószínűleg a letisztult felület, egyszerű kezelés és egyszerű beállító felület (na meg persze a mobilitás), valamint a legtöbbször az az érzése az embernek, hogy szoftveresen „úgy jól egyben van az egész”. (Vajon a táblagépeket miért nem hódították meg a Linux distrók?)

    Azt gondolom, hogy a Linux akkor tudna elterjedni jobban a fenti, egyszerű felhasználók között, ha a tábla gépek feeling-jét tudná hozni desktopon, laptopon, ha olyan érzést keltene, hogy szinte összeforrt a hardverrel. Ettől a Linux distrók még nagyon messze vannak, és valószínűleg a Windows 10, mint egy úthenger fogja még messzebb taszítani őket az „átlag felhasználóktól”.

    Biztos nem teljes a kör, de a fentiekből talán könnyebben összerakható az az 1.7% - 3% részesedés.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák