Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • worxland

    addikt

    válasz tecsu #30 üzenetére

    "Vállalkozás terén pedig otthon is van olyan vállakozás jócskán (gyakran éppen külföldi kézben) ami megejthetné a fejlesztést, mégis a tizenéves gépparknál marad, a több profit reményében."
    Pedig a legértelmesebb informatikai fejlesztés. A munkahelyi produktivitást (is) iszonyatosan felturbózza, hogy nem kell percekig várni, amíg épp valami vacak mentés/frissítés/pagefile-használat kerregteti a vinyót. Én, ahol csak lehet, átálltam SSD-re (munkahelyi PC, céges laptop, otthoni gépek).

    ''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

  • #72042496

    törölt tag

    válasz tecsu #75 üzenetére

    "Valójában az emberek többségének tényleg felesleges a hatalmas háttértár, hiszen minden kommersz anyag elérhető online."

    Én is ide tartozom. A személyes dolgokat mondjuk nem teszem fel felhőbe, azok elvannak a saját gépemen is (plusz a másolatok a fiókban a backup HDD-n).

  • haddent

    addikt

    válasz tecsu #75 üzenetére

    Nem mondanám, egyáltalán nem "uniformizálódom" és már jóval azelőtt így volt hogy bármi ilyesmi divatba jött volna és a nagymenő szarevő nyugat felkapta volna :DDD
    Az a baj, hogy az elektronikus anyagok annyira halandók, hogy nem is éri meg tárolni őket. Mindenki azon stresszel, hogy jaj VHS mi lesz 5 év múlva jaj DVD lekopik róla az adat stb.. abba meg nem gondolnak bele, hogy a 4K tévén semmi pénzért meg nem néznének majd egy dvd -és filmet :)) Ez az egyik fontos különbség köztem meg az átlagember közt. Benne vagyok/voltam a témában elég régóta és tudom/tam ezt.
    A másik, hogy valóban nincs sok személyes anyagom. Még mielőtt volt mobilinternet és zene-streamelés, zenéim voltak, de mondom, fénykorában is 100gb -ot tett ki a 320kbps mp3 gyűjtemény. Ez FLAC -ban (tfh. mp3 ~ 5mb, FLAC ~ 40mb, és ez túlzás is) is bőven 1TB alatt lett volna. Filmet azt aztán tényleg vétek gyűjteni, mert kevés ami valóban maradandó, azt pedig úgyis minden évtizedben felújítják az éppen akkori technikával.. Családi/egyéni fotók ki vannak írva kb évente lemezekre, amúgy meg a család "fizikai album fan", vagyis "előhívatjuk" és lefűzzük. Na szerintem az sem egy "konstans", de mindenképp maradandóbb.

    Hát, kb. ennyi. Itt van a kezemben egy 500GB HDD egy tök jó kis USB3 -as külső tokban, amire akár le is tölthetnék bármire jó lenne, de nem használom. Kissé szakmai ártalom a bizalmatlanság az elektronika irányába, kissé személyes undor. Hát így megy ez :C De például azt a kényszert sem éreztem soha, hogy minden könyvet amit megveszek telefirkáljam jegyzettel, beleírjam a nevem, a dátumot, ha ajándékba adom akkor ráírjam hogy ezer pusszancs xy stb.. :C

    snecy20 addig nem csökken amíg így is megveszik és amíg a hdd is a piacon van. Én kb. 5 (?) éve vehettem a 128 gb os Samu 830 SSD -met, akkor 40 fölött ment a cucc, én megkaptam 30 körül. Jó üzlet volt nem bántam meg, de amint látszik ma ebből épphogy kijön a dupla kapacitású 256gb -os. Ami egy rossz vicc. Akkor még új volt ez a téma, keveseknek volt luxusnak számított. Ma már dobálni próbálják mindenki után, a technológia fényéveket fejlődött és mégis épphogy a dupla kijön, HA kijön egyáltalán... :W
    Arról nem beszélve hogy a TLC nandos szarok mennek ma már akkor meg még MLC. Ez nem fog addig tartani.

    [ Szerkesztve ]

  • #56474624

    törölt tag

    válasz tecsu #75 üzenetére

    Valójában az emberek többségének tényleg felesleges a hatalmas háttértár, hiszen minden kommersz anyag elérhető online.

    Hát én például igencsak megszenvedtem azzal, hogy a Slayer: Reign In Blood NEM remaszterelt verziójú lemezét beszerezzem FLAC-ban (megvan írott audio cd-n, de az már olvashatatlan), és ma napig nem sikerült, akár külön, akár diszkográfiában próbáltam beszerezni, mind remaszterelt. De nem ez az egyetlen. Hányszor tapasztalom, hogy senki nem seedeli az adott zenét... Szóval nem és nem, igenis ha valamit egyszer megszerzünk nagy nehezen, azt kénytelenek vagyunk megbecsülni. Szépen is nézne ki a helyzet, ha mindenki úgy gondolkodna, hogy úgyis fent van.

  • #16939776

    törölt tag

    válasz tecsu #87 üzenetére

    Igaz, de szomorú. Minden esetre alátámassza hogy nem lehet 100%-ban a on-line tárakra támaszkodni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák