Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Tin #510 üzenetére

    "igen de az üzleti felhasználás. olcsóbb lesz tőle a renderelt reklám amit a céged csinál?"

    Igen. A nyomdatermék sem lesz olcsóbb akkor, ha egységnyi idő alatt többet tudnak nyomni? Bár már az is eredmény, ha az árak megtartását sikerül vele biztosítani.

    A hatékonyabb, gyorsabb munka mindig megmutatkozik az árakon. Másrészről meg a géppark fejlesztésére fordított büdzsé mérete sem mellékes. Dolgoztam olyan helyen, ahol a renderelést végző gépek csúcsra voltak járatva és már fizikai korlátai voltak újabb gépek beüzemelésének, hogy azonos gépidő mellett még több render feladatot lehessen ellátni (konkrétan nem volt már hova tenni a hűtött szerverszobában több gépet, így drágább beruházásként nagyobb irodába kellett költözni).

    Szerintem ha valahol, akkor a renderelést végző munkafolyamatoknál nagyon megmutatkozik a többlet erő áldásos hatása. Ha ezt ráadásul emészthető költségszinten lehet növelni, az pláne előnyös. Már az UHD/4K standardra renderelés is megfingat kb bármit, de már küszöbön a 8K.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Tin #547 üzenetére

    Verseny az bőséggel van, még magyar viszonylatban is, bár én úgy gondolom ezt érdemes több szintre szétbontani. Egyrészt vannak, akik csak gyártatnak nálunk külföldi piacra, ők nagyjából bármelyik hazai stúdiót meg tudják fizetni (bár sok esetben eleve van irodájuk Budapesten is), itt a jó referenciák többet érnek, mint a jó ár, de azért ez is számít (elvégre mi másért hozná Kelet-Európába a munkát). Aki viszont hazai vagy régiós piacra gyártat, általában borzasztóan szűk büdzséből dolgozik és itt már hangsúlyosabb az ár.

    Nyilván aki minél kevesebb gépidőből tudja kihozni a munkát, az több ügyfelet is tud kezelni, jobb árakat tud nyújtani (nem ritkán hosszabb időre és több kampányra leszerződve, csomagban kiajánlva).

    Ahol szerintem fontosabb az, hogy minél költséghatékonyabban jöjjön ki a géppark, az nem a top márkáknak dolgozó top stúdiók szintje, hanem a feltörekvő kicsiké. Ők sokszor nem engedhetik meg maguknak a legdrágább HEDT platformot, a legdrágább Arri vagy CineAlata kamerákat, a legdrágább Wacom Cintiq tábla-monitorokat, nekik még jobban oda kell figyelni az ár-érték tényezőre. Ezzel pedig végső soron hajtják az árversenyt.

    A szabadúszókról fogalmam sincs, szerintem nem jellemző, hogy ők egymaguk dolgozzanak nagy projekteken. A 3D rendering borzasztó drága dolog, ezeket inkább stúdiók csinálják (ha összeáll 3-4 ember egy stúdióba, az már nem szabadúszás). Ha csak videó renderingről van szó, akkor az ilyen 20-30 perces UHD rendering (pl: esküvői videó) nem egy nagy cucc. A szabadúszó máshol spórol (pl: nem kell irodát bérelnie, nagy gépparkot fenntartani, alkalmazottak után járulékot fizetni, stb).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák