Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Polemius

    aktív tag

    válasz julius666 #18 üzenetére

    Nekem ugyan nem Kindle van, hanem egy Sony 505, de pár kérdésre tudok talán válaszolni:

    Az olvashatóság egy LCD-vel összehasonlítva nagyságrendekkel jobb: erős fényben is jól olvasható, szemnek kellemes sok órán át is. A kijelző "felszíne" kissé (szórtan) visszaveri bizonyos szögből a fényt. De ez nem zavaró, és az új készülékek (mind az Amazon, mind a Sony esetében) újabb, kontrasztosabb kijelzőt kaptak. Körülbelül olyan, mintha pauszra nyomtatott szöveg lenne, vagy mintha egy újrafeldolgozott (nem hófehér, kicsit szürkés) papírra nyomott oldal lenne egy vékony műanyag lap alatt.

    A képminőség tudtommal nem romlik az idő teltével, legalábbis én nem vettem még észre és nem is találkoztam ilyennel sem magyar sem külföldi fórumokon.

    Az én készülékem kijelzőjének mérete 6", ez könyvek olvasásához teljesen megfelelő. Hogy el lehessen képzelni, ez körülbelül akkora, mint egy kisebb formátumú papírkönyv nyomtatott területe. Ha valaki kép alapú könyvet akar használni (pdf-be hajigált képek vagy mondjuk képregények) akkor kicsi lehet. Szöveg alapú pdf-et nem tudom jelenleg a Kindle hogyan kezel (vannak készülékek, melyek különböző hatékonysággal képesek ezeket újratördelni).

    Akku: jellemzően ezek a készülékek keveset fogyasztanak (nyilván ha van wifi, 3g, érintőképernyő, az eszi az áramot). A gyártók szeretik lapozott oldalszámban megadni a kapacitást (lévén leginkább lapozáskor fogyaszt), de életszerűbb időben gondolkodni.
    Saját tapasztalatom alapján 2-3 hetente kell megetetni. Mások is hasonló tapasztalatokról számolnak be (wifi, 3g stb nélkül) különféle készülékekről.

    A többi - kimondottan Kindle specifikus kérdésre - nem tudok pontos választ adni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák