Hirdetés

  • Mindent megtudtunk az új Nokia 3210-ről

    ma Részletes képek, specifikációk és euróban megadott ár is van a legendás modell újraélesztett verziójához.

  • AMD Radeon undervolt/overclock

    lo Minden egy hideg, téli estén kezdődött, mikor rájöttem, hogy már kicsit kevés az RTX2060...

  • Lunar Lander Beyond teszt

    gp Nagyon sok évtizeddel az eredeti Lunar Lander megjelenése óta ismét ezen a címen jelent meg Atari logóval egy játék. Vajon mennyit javult a játékdesign a hetvenes évek óta?

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz floatr #155 üzenetére

    az túllihegés, hogy azt látom, az ms minden eddigi húzása monopolista volt?
    az, hogy az ms elindult a szolgáltatások irányába, azért problémás, mert nem úgy indult el, hogy választhatsz, kell-e vagy sem, hanem úgy, hogy monopol helyzetben vagyok, eszed, nem eszed, nem kapsz mást.

    "akkor elkezdhetne saját linux szerver disztrót is írni, amivel szerintem baromira nem akarnak foglalkozni, mert abban semmiféle pénz nincsen": kérdés: van-e az ms-nek saját linux disztrója? helyes válasz: van.

    amiért nettó hülyeség ez az egész az az, hogy azokból a programokból, amit linux szerveren gyakran használnak, szokott lenni natív windowsos cucc. egy nagyon jellemző csomag, amit úgy neveznek a neten, hogy lamp: linux, apacs, mysql, php. php és mysql tudtommal van windowsra, gondolom a php-t begyűrték iis alá, de az is lehet, hogy apacs is van windowsra, sose érdekelt, nem néztem utána. cygwin-en keresztül a unixos parancssori eszközök vannak windowsra, X szerverből vagy 3-at ismerek windowsra, ha nem akarsz vnc-zni. Tehát gyakorlatilag kicserélheted a linux kernelt windows kernelre, mert a szabad szoftveres szorgos emberek portoltak mindent winapi-ra. ha ezt kevesled, van fullos virtualizáció windowsra legalább három: vmware, virtualbox, hyperv.

    szóval milyen létező értelmes igényt szolgál ki az ms ezzel a wsl2-vel?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák