Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    Most komolyan ennyire Horty stílusban kell ezt kiplakátolni? Ha az intel elad valamit egy gyártónak, akkor minél több processzort vesz a gyártó annál nagyobb kedvezményt kap. Az amd, és az intel is előre, azaz sokszor fél évre előre adja el a processzorait, mikor még a sorozatgyártás be sem indul.
    Most tegyük félre a magyaros idiotizmust.

    Szerintetek, ha valaki elad ilyen vagy olyan termékből 50000-et, akkor előre megveszi vagy mi? Nem baszki, ha az 50000-erből csak 37543-at ad el akkor annyiért fog visszajuttatást kapni. Az AMD-től is, mert miért tenne AMD processzort a gépébe, mert az AMD.t meg kell védeni mert szegény ártatlan. Ja nem baszki ugyanezt csinálná mint az intel ha ott lenni, vagy mint rogán tóny, aki ott is van.

    Ez a magyaros orbános zsarolós duma jó is lenne, ha a sok túlkvalifikált legalább tudná 2015 után mikor elkezdődtek ezek a sebezhetőségi problémák, hogyan működik.

    Igen volt probléma, mert az intel akár az amd a piacból él.

    Tehát ha jól értem a gyártó a hibás mert egy memória van a laptopba nem a procigyártó, hogy azzal szar a teljesítmény.
    Nyilván 2 ram az többe kerül, kivéve orbanisztánban mert ott minden ingyen van, pláne ha más fizeti nem? Ja nem...

    Ti most komolyan azt gondoljátok, hogy a gyártóknak nem érdeke, hogy a saját termékei jobban menjenek? Az az érdeke, hogy a saját hírnevét bemocskolja? Csak mert az intel "lefizeti" őket?

    Komolyan mintha a kádár rendszerben lennénk ott voltak ilyen jelmondatok.

    (#25) Tigerclaw

    Bele sem gondoltál abba, hogy az USA lobbi áll a dolog mögött? Persze az AMD sokkal jobb, ok, de az Intel aki ott van 30 éve mindenhol. Nyilván azzal lehet többet kémkedni. Szerintem ez nem véletlen van így.
    Ráadásul az AMD nem is nagy részben USA tulajdonú cég. Hanem ott vannak az Arabok is. USA nem annyira bízik az AMD-ben láthatóan, mert akkor már az AMD mögött ott lenne a pentagon, mint ahogy az Intel mögött biztosra ehetsz, hogy ott vannak, ahogy az IBM Power mögött is.

    (#26) morgyi

    A HP 2005 óta kiadja ugyanazokat az üzleti modelleket AMD alapokon mint az Intel gépeket, bármennyire rossz az intel most, vagy bármennyire volt rossza az AMD. Szóval igen Magyarországon nem ismertek, mert háááá az állambá nyomja a LeVono-t, meg a dell-t pl a németeknél évek óta több nagy cégnél is a HP megy. Nem véletlen, ez egyetlen olyan multiplatformos gyártó, aki szállít 15 éve mindkét processzorgyártóval laptopokat közel ugyanolyan minőségben. Hát otthon meg amúgy is szeretik lefizetni, az persze, hogy hagyják is nagyobb probléma.

    Ugye emlékezetes a hír, amikor egy Magyarországon is lévő nagy gyártó úgy vágta ki most már 4ig részeként üzemelő mutyi bagázst a dellel, hogy csak csattant, (ugye nem véletlenül a dell - intel páros nyer el mindent Magyarországon, vajon miért? - nem az intel fizette le őket) aztán szépen leszállította 4 kamion a megfelelő márkát, mert hát ugye.... AMD processzorokkal már 2017-ben is, mert pl oda ahova megfelel. (PL iroda)

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz #32839680 #47 üzenetére

    Egyrészt. Nem nem magyaros sztori. Hanem a hozzászólások minősége az. Repkednek a nokiásdobozok, meg a mindenkit lefizetnek. stb stb. Igen 2009-ben meg is lett a határozat.
    Szerintem is jobb az AMD csak hát hiába jó, ha 0 a reklám és a szponzoráció.

    (#45) morgyi

    Ez 15 éve volt. Azóta ezek szerint még mindig így van? Tehát az ASUS, HP, Dell, LeVono, MSI, APPLE stb azért nem használnak nagyobb %-ban AMD processzorokat, mert az Intel 15 éve lefizeti Őket ezzel, a saját brandjukat teljesen lejáratva?

    Na ez miért éri meg bárkinek is?

    Azon felül, hogy lehet a Prohardveren ezzel haknizni?

    (#46) Tigerclaw

    Ez ellen nagyon egyszerűen lehet tenni. AMD-s notebookokat kell venni. Nem azt kell nézni, hogy az Inteles jobb, mert ha mindig erre várunk, akkor még sokáig lehet szidnotok az Intelt. Ezzel csak a vásárló tud fordítani. Ha a nagykerek látják, hogy ez kell ezt fogják bevinni.

    (#36) Prof

    [link]

    Csak a HP oldalán 47 AMD-s gép van.

    Közel sem teljes a Lista:
    2005 - 2020 között:

    HP Compaq nx6125 - HP Compaq nx6120
    HP Compaq nx6325 - HP Compaq nx6320
    HP ProBook 4515s - HP ProBook 4510s
    HP ProBook 4525s - HP ProBook 4520s
    HP ProBook 4535s - HP ProBook 4530s
    HP ProBook 4545s - HP ProBook 4540s
    hp probook 445 / R g1 - 6 - hp probook 440 g1 - 6
    hp ProBook 6435b - hp ProBook 6430b
    hp ProBook 6445b - hp ProBook 6440b
    hp ProBook 6455b - hp ProBook 6450b
    hp ProBook 6465b - hp ProBook 6460b
    hp ProBook 6475b - hp ProBook 6470b
    hp probook 645 g1 - 4 - hp probook 640 g1 - 4
    HP EliteBook 740 g1 - g6 - hp EliteBook 840 g1 - g6

    De nagyon is tisztában vagyok a Notebookokkal kapcsolatban. Csak hát jobb, ha mást mondunk mint a valóság.
    Mondjuk persze valamiért otthon nem tudnak ezekről, biztosan "véletlenül".

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Tigerclaw #52 üzenetére

    HP EliteBook, HP ProBook 645, HP ProBook 445.
    Lenovo ThinkPad T495

    Kapásból 4 ami sztem simán partiban van az Inteles társaikkal. Sőt VGA-ban jobbak is.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz #32839680 #56 üzenetére

    Szeretem amikor bejön a "szakértői" gondolat menet.

    Csak megkérdezném:
    - Szerinted ki az aki ha 20 %-ot tud spórolni valamin, akkor Intel-t és nem AMD-t vesz. (jellemzően komolyabb infrastruktúra nélküli kisvállalat)
    - Az AMD-s gépek jellemzően kisvállalati szegmensben mentek eddig is. Miért mert nincs platform....
    - Tehát nagyvállalat miért is vegyen nem Intelt, mi szól az AMD mellett?

    Most hiába jöttök elő a szokásos, el lett mondva 10000-er, hogy miért nincs, tudom.

    Csak szeretem, amikor valaki úgy szól hozzá valamihez hogy a piacról halvány lila... a piacról, csak a szokásos "láttál már"?

    Amúgy elmeséled miért kellett volna mondjuk 2010 - 2018 között AMD-s gépeknek lennie nagyvállalatnál?

    Eltelt két év, és mindenki gyorsan dobálja ki a még 3 évig supportált több 100 000 notebookját, mert megfejetted?

    Szerencsére a piac nem úgy működik mint ahogy otthon elképzelik, akkor lenne csak mutyi.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz #32839680 #58 üzenetére

    Mivel én a vállalati szegmensben mozgok ezért nem nagyon érdekel az otthoni konzumer vonal.

    Nem vennék konzumer gépet, csak szimplán nem felel meg a minősége annak amit elvárok a notebooktól. Ez Intel vonalon is ugyanolyan szar mint AMD-n. Intelből sem vennék konzumer gépet. Szenvedjen vele, akinek sok ideje van.

    Ennek ez az oka.

    A másik én nem akarlak meggyőzni semmiről, de vannak tények ,meg van az otthoni végletesség. Na ez a kettő nem szokott közeledni egymással.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz #32839680 #60 üzenetére

    visszataszító
    Ha ilyen magas lóról nyomod remélem azért nem mosogatni mentél ki...

    Az van, hogy rosszul látod. Igen, sajnos ez jellemző dolog, hogy csak a végletességben tudtok gondolkodni. Középút nuku. Ha tettszik, ha nem a tények vannak.

    Visszataszító az is, hogy mindent csak és kifejezetten a saját szemszögetekből néztek. Nem csak ez létezik.
    Ha pedig valaki megnézi 4 oldalról, akkor csak a tietek lehet jó, mert há nehogy máááá...

    Ez is visszataszító.

    (#61) morgyi

    Hát igen olcsó húsnak. De még 1000-er egy probook, mint egy olcsó konzumer szemét.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz #04824576 #63 üzenetére

    Már úgy, hogy mindkettő saját magad vagy?

    (#64) morgyi

    De bizony. Sajnos, ha hiszed ha nem. Több dologban fejlettebb az a nyugat, mint a kommunikáció. Annyiban biztos, hogy ha nekem kell itt valami spéci cucc, akkor nem az van, hogy jajj nincs, de ha van, akkor is csak dupla áron, és 5 hét ameddig megjön.
    Nem nagyon van olyan, hogy nem válaszolgatnak, mert ugye itt hamar kipenderül a kereskedő. Van fogyasztóvédelem, azaz nem fognak átejteni.
    Stb.

    A másik, hogy itt nem forájdzsi méretben játszanak. Nálunk van olyan ügyfél akinek 12 - 30 000 notebook megy ki évente.
    Persze aztán jöhet a nagy öntudat, hogy magas lóról.... Csak érted ez már szám.

    Lehet mondani, hogy így meg úgy, meg már arra felé is minden OK. Nagyon nagyon sokat javult az elmúlt 10 évben a magyar kereskedelem, és nagyon jó fejek a kereskedők is. Csak éppen, ha gáz van ,akkor senki nem mondja, hogy na de. Akkor a vásárló rábaltázott.

    Én biztosan nem állítok rólad semmit, mivel nem is ismerlek. Csak a hozzászólásaidat tudom megítélni, a gondolatmeneted, ott viszont ez köszön vissza számomra. Semmi mást.

    (#65) Tigerclaw

    de sima irodai, vallaltiranyitasi kornyezetben teljes kompatibilitasnak kellene lenni.

    Többször leírtam már, hogy a komolyabb AMD-s notikban is Intel WLAN van. Ez sem véletlen. Ugye a vPro és elődei miatt szeretik a dolgot.
    Az AMD-vel sincs baj, az SCCM-et ugyanúgy fel lehet készíteni, bármelyikre is. Az azonban pls az MS több alkalommal is küldött ki olyan updateket, ami pont az AMD-s gépeknek tett be.

    Egy kisebb irodában azonban ideális az AMD, a legtöbb gyártó ezzel is számol.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz #04824576 #69 üzenetére

    Igen csak én le is írom, hogy nem konzumerről beszélek, ameddig te csak félre...
    A másik, hogy nem konzumerről, hanem a világ fájdalmáról, semmi nincs, de van, csak nem kellene ordas módon általánosítani. Ha pedig valaki megcáfolja jössz Te elordaskodod, a hülyeséged.
    Így is lehet, ha téged szórakoztat... ;)

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák