Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz #04824576 #24 üzenetére

    Igazad van, de kevés, vagy nulla olyan OEM gyártó van, aki nem használ Intel processzort saját termékhez, ha meg használ, akkor máris zsarolják, lefizetik. Egy bérgyártó ezért jobb. Az a megrendelő által hozott anyagokból készít valamit. Nem lehet megzsarolni ilyen módon. Magának nem gyárt semmit.

    Egy Asus saját terméket fejleszt, gyárt, vagy gyártat, majd ad el. Neki nem mindegy hogy mennyiért kapja az alkatrészeket, mint amilyen egy processzor is. Semlegesen szeretne működni, de ehelyett folyamatosan nyomás alatt van a beszállítóktól, hogy az ő termékükre építsen. Az Intel pedig gigantikus jelenleg kvázi kikerülhetetlen cég aki tud nyomást gyakorolni. Persze "többet mézzel mint ecettel" elv mentén, mert másképp hamar lebukna.

    Egy Flextronics nem rendel alkatrészeket, a megrendelő szállíttat oda mindent, ő meg összeszereli, teszteli, csomagolja X dollárért. Őket nem érdekli hogy a megrendelő honnan és mennyiért szerzi be az alkatrészeket. Ő semleges harmadik fél. Az Apple felel a logisztikáért, ők alkudoznak, a bérgyártójuk csak összeszerel.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • hallador

    addikt

    válasz #04824576 #63 üzenetére

    Már úgy, hogy mindkettő saját magad vagy?

    (#64) morgyi

    De bizony. Sajnos, ha hiszed ha nem. Több dologban fejlettebb az a nyugat, mint a kommunikáció. Annyiban biztos, hogy ha nekem kell itt valami spéci cucc, akkor nem az van, hogy jajj nincs, de ha van, akkor is csak dupla áron, és 5 hét ameddig megjön.
    Nem nagyon van olyan, hogy nem válaszolgatnak, mert ugye itt hamar kipenderül a kereskedő. Van fogyasztóvédelem, azaz nem fognak átejteni.
    Stb.

    A másik, hogy itt nem forájdzsi méretben játszanak. Nálunk van olyan ügyfél akinek 12 - 30 000 notebook megy ki évente.
    Persze aztán jöhet a nagy öntudat, hogy magas lóról.... Csak érted ez már szám.

    Lehet mondani, hogy így meg úgy, meg már arra felé is minden OK. Nagyon nagyon sokat javult az elmúlt 10 évben a magyar kereskedelem, és nagyon jó fejek a kereskedők is. Csak éppen, ha gáz van ,akkor senki nem mondja, hogy na de. Akkor a vásárló rábaltázott.

    Én biztosan nem állítok rólad semmit, mivel nem is ismerlek. Csak a hozzászólásaidat tudom megítélni, a gondolatmeneted, ott viszont ez köszön vissza számomra. Semmi mást.

    (#65) Tigerclaw

    de sima irodai, vallaltiranyitasi kornyezetben teljes kompatibilitasnak kellene lenni.

    Többször leírtam már, hogy a komolyabb AMD-s notikban is Intel WLAN van. Ez sem véletlen. Ugye a vPro és elődei miatt szeretik a dolgot.
    Az AMD-vel sincs baj, az SCCM-et ugyanúgy fel lehet készíteni, bármelyikre is. Az azonban pls az MS több alkalommal is küldött ki olyan updateket, ami pont az AMD-s gépeknek tett be.

    Egy kisebb irodában azonban ideális az AMD, a legtöbb gyártó ezzel is számol.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz #04824576 #69 üzenetére

    Igen csak én le is írom, hogy nem konzumerről beszélek, ameddig te csak félre...
    A másik, hogy nem konzumerről, hanem a világ fájdalmáról, semmi nincs, de van, csak nem kellene ordas módon általánosítani. Ha pedig valaki megcáfolja jössz Te elordaskodod, a hülyeséged.
    Így is lehet, ha téged szórakoztat... ;)

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák