Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • buherton

    őstag

    "több VSS (földelés) és 18-cal több VCC (energia) bekötést használ"

    Facepalm.

    Vss, mint föledelés? Vcc, mint energia? :C Hűha itt komoly problémák vannak.

    Megnéztem a képeket és nem találtam GND feliratot, akkor honnan jött a földelés? Inkább a 0 V potenciált kap. No, de melyik lábán is?

    A proci félvezetőkből áll, ami jelen esetben lehet tranzisztor vagy valamilyen fajta FET. Milyen lábai is vannak ezeknek?

    Tranzisztor:
    - Collector (Vcc)
    - Bázis
    - Emitter (Vee)

    FET:
    - Drain (Vdd)
    - Gate
    - Sink (Vss)

    A bázis/gate szolgál a vezérlésre, így kizárásos alapon a potecniál különbséget a collector/drain és emitter/sink között kell biztosítani. Ami jelen esetben a Vcc/Vdd-re kötnek néhány voltot, a Vee/Vss-re pedig a 0 V-t. Azt is láthatjuk, hogy Vcc-nek nem lehet párja a Vss, csak akkor ha tápkörben egymás után van a tranzisztor és alatta a FET, ami számomra elég fura lenne, de CPU-t még nem terveztem soha.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • buherton

    őstag

    válasz JColee #74 üzenetére

    Igaz, jogos. A FET is tranzisztor.

    A sink-en gondolkoztam egy kicsit, hogy elég fura név, mert mondom a drain sink-kel :D .

    Mindenesetre fura a Vcc és Vss keverése.

    Látszik, hogy már 5 éve nem foglalkoztam elektronikával. :(

    [ Szerkesztve ]

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

Új hozzászólás Aktív témák