Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • btprg

    senior tag

    válasz atok666 #333 üzenetére

    Nem neked válaszoltam, tehát nyilván nem az egész topicban összesen kb. 3 sornyi hozzászólásodra vonatkozott az észosztás. Azt se írtam, hogy mindenhez is értek ;)

    Köszönöm, hogy felsoroltad ezt a sok dolgot, valóban vannak olyanok, amiknek nem tudtam a létezéséről (shift + jobb klikk által elővarázsolható funkciók). Hasznos lesz, ha olyannak kell segítenem, aki nem akarja, hogy nulladik lépésként TC-t telepítsek.

    Viszont az álláspontomat az új információ fényében is tartom.
    - A fájlok tartalmának gyors nézegetésére nincs mód a Windowsban alapból (mivel nem is létezik rá program, olyasmire gondolok mint a quikview volt a Windows NT-ben), amit írtál (dupla klikk) csak elindítja a hozzá rendelt programot, aminek paramétere lesz a fájl. Ezzel szemben a commanderben egy gombra elérhető.
    - Az "Edit with..." parancs működik ugyan, de minden egyes fájltípusra külön meg kell adnod, hogy pl. a Jegyzettömb bekerüljön a listába. Commanderben kiterjesztéstől függetlenül megy egy gombra.
    - Fájlok kijelölése (hacsak nincs valami funkció amit szintén nem tudok) szintén sokkal macerásabb az explorerben, a commanderben csak jobb klikk, illetve húzod jobb nyomással az egeret. Ha több külön csoportot akarsz, nem kell a shiftet nyomkodnod, amit ha egyszer elrontasz akkor kezdheted elölről a kijelölést. Továbbá itt van a numpad plusz és mínusz gombra wildcard szerinti csoportos kijelölési lehetőség is.
    - A másolásra az F5, áthelyezésre az F6 a két ablak között szintén gyorsabb és biztonságosabb, mint a húzigálás, mert ott ha félrehúzod akkor szívás. A másolás/kivágás + beillesztés fájlokra persze ott van, de személy szerint sose volt a kedvencem.
    - Ugyanígy a ki-be tömörítés is.
    - A context menu meg ugyanúgy van (TC-ben legalábbis), amibe integrálva lehet minden szar tömörítő meg ilyesmi.

    Ezek meg a fájlösszehasonlítás funkció amiket rendszeresen használok, és sokkal macerásabb vagy megcsinálhatatlan lenne commander nélkül. Árnyaltad a képet, de továbbra se érzem azt, hogy egy napon lehetne említeni az explorert a commanderrel.

    Azt én se tudom, hogy mennyire számítasz egységsugarú felhasználónak :D Mérd le a sugarad collstokkal.

    "Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

Új hozzászólás Aktív témák