Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz #04824576 #209 üzenetére

    "annyira kevesen használnak olyan alkalmazást, ami csak és kizárólag windows-on megy"
    vs.
    "azok, akik olyan pc-s alkalmazásokat használnak, amik nem mennek mobil oprendszeren, jelentősen többen vannak annál, hogy elhanyagolhatóak legyenek"
    Ez megint csak tippelgetés. Indiában, meg hasonló fejlődő országokban manapság egyre kevésbé használnak már asztali appokat, minden mobilon megy. Szóval a Win-only appok elhanyagolhatók, de az asztali gépekre azért annyira nagy szükség lenne? :N

    Nem keltem ki magamból, és azt hiszem teljesen félreérted a dolgot. Annyiról van szó, hogy jelenleg W10-et használok, mert ez a legkényelmesebb megoldás arra, amire kell. Előtte kb 10 évig Linux volt. De azért mondjuk nem vagyok elvakult, és látom, amikor problémák vannak. Eddig nem találkoztál gonddal Linuxon, jó neked, de azért ez nem ilyen általános érvényű. Próbálj meg mondjuk ázsiai szövegbevitelt életre lehelni. Ahány disztrót próbáltam, annyiféle kimenetele volt. Volt, hogy egyáltalán el sem lehetett indítani, volt hogy ment, de csak GTK appokban, Qt alatt nem. Vagy csak Qt alatt és GTK nem. Vagy csak egy bizonyos app alatt nem. És a világon semmi megoldás nem volt rá, több napi support fórum túrás után sem. Manjaro alatt ment, SuSe alatt nem. Ubuntu alatt néha, de verziónként ott is eltérő eredménnyel. Olyan is volt, hogy jött egy frissítés, és hirtelen nem volt képes működni. És lehet, hogy ez szerinted kevés embert érint, hát csak a világ harmada ír ilyet megkívánó karakterekkel, szóval annyira nem lenne elhanyagolható, de mivel kb másfél ember fejleszti hobbiból, hát így jártunk.
    Most hirtelen ez jutott eszembe, mert nem írogattam tételesen fel mindent, hogy majd egyszer jó lesz morogni róla fórumon, de volt nem kevés idegesítő dolog. Az tény, hogy nagyon sokat fejlődött a felhasználói élmény mondjuk 2008 óta, amikor feltettem a laptopomra, és se hang, se webkamera, se működő vga driver nem volt, és hálózat is vezetéken leginkább, mert a WiFi az nem ment a gyári networkmanagerrel, csak wicd-vel, ott meg frissítésenként imádkozhattam, hogy továbbra is menjen... Ehh, mindegy, ha rózsaszín szemüvegen át nézed, akkor hiába mondok bármit is.

Új hozzászólás Aktív témák