Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • layerke

    aktív tag

    válasz KaiotEch #14 üzenetére

    Szerintem nagyon sokan nem találják még vagy nem tudják mire használni. Egész egyszerűen az otthoni 3D nyomtatás, mint olyan még ahogy te is mondtad, gyerekcipőben jár. De hány olyan dolog a mindennapok része, ami előtte évekig vagy évtizedekig csak kevesek otthonában volt fellelhető?

    A 3D nyomtatást szerintem sokan félre is értik. Én pl nem is értem minek több színű nyomtatás.. Ezek nem végfelhasználói termékek, amiket nyomtatunk (általában), hanem prototípusok, egyedi tárgyak, esetleg egy designer csapat a főnökség elé bevitt vadonatúj alakú samponos flakonja (most mondtam valamit). Szerintem van olyan hobbista réteg, akinek pont jól jön, ha van otthon egy 3d nyomtató, esetleg szobrászok, akik 1-1 3d nyomtatott tárgyból indulnak ki vagy iparművészek. Bújva a netet ennek a témának szentelve, rengeteg olyan érdekességet lehet találni, ami eszembe se jutott volna, hogy 3d nyomtatással készült és közbe tényleg.

    Nézd meg ezt a linket, szerintem zseniális és gyönyörű alkotás. 3D nyomtatásból indult és ez szerintem egy kész tárgy. Itt kezdődik a 3D nyomtatás, mint olyan, nem ott, hogy bármelyik sarki játékboltba vásárolható 2x4-es lego elemet nyomtatunk magunknak, ami totál felesleges.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák