Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vesa

    veterán

    válasz Hopkins95 #18 üzenetére

    Egyetértek! A régi játéknak a grafikája értelemszerűen már nem veheti fel a harcot egy maival, de játékmechanika terén a régi még mindig beelőzi a Def. Editiion-t.

    Nem lett ez rossz, ha nem a nagy előd remake-je lenne, szavam nem lenne, de így azért felemás a kép. Számos lehetőséget kihagytak a játékból amit az eredeti már tudott 18éve is, ezek közül is a legfájóbb, az a feladatok többféle teljesíthetőségének mellőzése. Anno pl. az első küldetést minimum 3 féle módon meg lehetett oldani, most erre nincs mód.
    Lucas Bertone side quest-jei sincsenek sehol, legalábbis eddig én nem találkoztam velük. A karakterek nem rosszak, de a Boss szinkronja egyértelmű visszalépés. Pauli is olyan lett mint egy debil idióta, ez a figura korábban azért nem pont ilyen volt.

    A tudomány a valóság költészete!

  • joey04

    titán

    válasz Hopkins95 #18 üzenetére

    +1

    egy leárazás alkalmával majd behúzom ezt a verziót, de ha kedvem támad később a mafia-hoz, akkor biztos az eredetit fogom előszedni.

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • GreatL

    őstag

    válasz Hopkins95 #36 üzenetére

    Okoskodott és nem lett igaza. Tökmindegy mit dumál.

    Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Hopkins95 #49 üzenetére

    Én a GTA-hoz csak olyan elemekben hasonlítom, amihez még igazi open world játéknak sem kell lennie. Szerintem az baj, hogy mászkálsz az utcán és nem érzed emberinek a közeget, szemben a GTA-val, ami szintén nem egy AI-bajnok, de legalább a járókelők emberi dolgokat csinálnak, reagálnak a világukra, ha meglöksz valakit, akkor is sokféle módon reagálnak rá. Na meg az, hogy lemész vidékre és sehol az égvilágon egy árva ember, az nagyon lehangoló. Az eredeti játékban sokkal több volt a jelzőlámpa is, itt elég kevés van belőle, így a kereszteződésekben valaki mindenképpen bejön eléd, ledudál, vagy simán koccantok és látszólag a gépi sofőrök nem tudnak megoldani tök egyszerű helyzeteket (bevallom nem vagyok a korabeli USA KRESZ nagy ismerője, de tudtommal érkezési sorrend volt/van az egyenrangú kereszteződésekben, de sem azt, sem a jobbkéz szabályt nem lehet alkalmazni, itt mindenki szarik mindenre és valahogy dudálgatva, centizgetve, beragadva oldanak meg egy kereszteződést, egy GTA-ban azért próbálnak szabályosan közlekedni). Lehet nem volt korhű az eredeti Mafiában, hogy sok volt a jelzőlámpás kereszteződés, de ha az AI akkor nem volt elég fejlett, hogy megoldja és most sem az, akkor talán szerencsésebb lett volna itt is. Apróságnak tűnnek, de közben meg a Rockstar abban nagyon zseniális, hogy ez a sok kis apróság együtt ad ki egy olyan világot, amit elhiszel létezőnek. És a jó open world játékoknak is ez a titka általában, akkor hiszed el élőnek, ha a fejlesztők nem siklottak el az apróságok felett, mondván úgyis csak apróságok.

    Egy dolog van amiben a Mafia jobb a GTA-nál ha már forgalomról beszélünk, az a többi közlekedő sebessége. A GTA-ban mindenki tetű lassú tempóban vánszorog és arra kényszerít a játék, hogy közöttük cikázva előzgess orrba-szájba. Itt csak felveszed a városi tempót mint a valóságban és tök jól el lehet jutni A-ból B-be, miközben a rendőrök sem akarnak levadászni szabálytalankodásért.

    Btw nem kell a játékmenetnek is olyannak lennie, mint a GTA-nak, lehet akár külön-külön is a Story és a Free Ride mód, de utóbbiba egy kicsit több energiát kellett volna fektetni. Összegyűjtöd benne azt a pár rejtett kocsit és tulajdonképpen kész, törölheted is le a játékot, mert úgysem fogsz visszatérni, mert minek, nincs okod rá.

  • Dtomka

    veterán

    válasz Hopkins95 #60 üzenetére

    De lehet, én azért lecseréltem erre :)
    (#61)Vesa
    Köszi a választ!
    Értem. De a régi autókkal már végigjátszottam, ezért most újakkal szeretném.
    A legnagyobb problémám, hogy a gpu usage ~50% és így max 60 és van amikor 20 fps-re leesik (sűrű forgalomnál).

    Lehet azért mert itt nem ismeri fel a 1070-et?

    kerestem a neten és ott a vga-nak kellene...

    Itt a 1070 et látja.

    Most melyik setup alapján fut a játék? :F

    Illetve nvidia controlban max teljesítményre tettem, de csak fél gőzön teljesít a gpu:

Új hozzászólás Aktív témák