Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz szaszlaci #19 üzenetére

    az internetet már régen cenzúrázzák, ehhez felesleges új törvényt hozni.

    (#20) cskamacska: egyrészt nem vagyok róla meggyőződve, hogy az imgur meg a többi forgalma már akkora, hogy korlátozni kelljen. de ha igen, akkor meg ő is ingyen szolgáltat? valamiből van bevétele, ha ki tudja fizetni a saját uplinkjét meg a diszkjeit.

    (#21) zone: "A nagy tartalomszolgáltatóknak most is arányosan nagyobbak a fenntartási költségei.": nem, mert a nagy tartalomszolgáltatók profitjából jelentős rész az a költség, amit mással fizettetnek meg. konkrétan velem.

    (#22) MageRG: "És ezt döntést tök jó olyan kezébe helyezni, aki nyilvánvalóan versenyellenes és a járadékvadászatra megy.": most a magyar döntéshozók kezében van. sokat kellene tornáznod, hogy elhitesd velem, most jó kezekben van :P

    ez nem járadékvadászat és nem versenyellenes, mert két különböző piacról van szó.

    (#23) dabadab: "Én azt értem, hogy az ISP-knek baromi kényelmes lenne az, hogy a Google-től kapnának egy csomó pénzt, amiért cserébe semmit nem kellene tenniük.": kényelmes álláspont a te üléspontod, ahol félrevezető, látszólag igaz, ámde rendkívül népszerű érveléssel lehet operálni. nem vagy te politikus?

    hint: ha a google nekem fizetne, hogy ne lassítsam le, akkor azt a pénzt hálózatfejlesztésre költeném, két okból:
    1. mert nekem is az az érdekem, hogy gyorsabb legyen a hálózatom
    2. az utolsó előtti, amit az életben ki akarok próbálni, hogy egy akkora cég jogászbandájával bajuszt akasszak, mint a google.

    "Csak éppen azt nem látom, hogy az ilyen rent-seeking viselkedést hogyan lehet úgy védeni, hogy az érdemben különbözzön attól, amit mondjuk egy betörő elő tud adni a saját védelmére.": szemészeten gyógyítják. vagy cavinton, mert erről már volt itt szó.

    "Csak hát ha a szomszéd nem webezik, mert nem tud semmit elérni, akkor hiába van nekem sávszélességem, én se tudok webezni, pont úgy, mint a szomszéd. Érted.": ezt a mondatot még te sem érted, nemhogy én.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz szaszlaci #26 üzenetére

    az internet cenzúrázására törvény van.
    nem kell elfogadni, nem kell róla tudni, nem kell megtörni senkit, elég, ha végrehajtod.
    mint ahogy végre is hajtják az illetékesek.

    (#28) .tnm: vagy kifizetik a nagyok a felárat és akkor lesz fejlesztés, és akkor minden gyors lesz, vagy nem fizetik ki, akkor marad a technológiai korlát, ami előbb-utóbb bedugul.

    [link] ez azt jelenti, hogy két cégnek kell fizetnie, a többinek nem feltétlenül. ez annyira nem korlátozná a kicsiket a versenyben és a felnövésben.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák