Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • attila9988

    őstag

    válasz julius666 #20 üzenetére

    Ezzel ellentétben a Gnome 3 egy nagyjából fél óra alatt teljesen megszokható, kényelmes, minimalista (ebből fakadóan gyors és erőforrás-kímélő), valóban innovatív felület.

    Fedora 15 megjelenésekor én is használtam egy darabig, és valóban érdekes ötletek vannak benne. Egy idő után viszont kezdett kényelmetlenné válni benne pár dolog. Pl az ablakoknak idegesítően vastag fejlece van, és nem volt beállítható. (nem túrtam fel teljesen a netet miatta, valami config bűvészkedés biztos van, de egy ilyen dologhoz legyen inkább alapból valami beállítási lehetőség...) Nem tudtam menüket kreálni, olyat amilyet akarok, oda ahova akarom... Aztán, van egy óriási, kihasználhatatlan terület, az asztal. Nem tehetek rá ikonokat. A bal felső sarok+pár karakter+enter kombó jó dolog, de ettől még lehetnek olyan programok, amiket egy klikkre akarok indítani.
    Aztámn, az ablak méretezés elég béna, és nincs minimize gomb sem. Ha pl váltani akarok két program között, így az is nyögvenyelős. Viszont a dinamikusan kreált virtuális asztal ötlete jó. Kár hogy a kezelése még annak sem az igazi.
    Következő nagy bajom, hogy nincsenek panelek. Legalábbis nem hozhatok létre egyet sem. Nem tehetek rá minialkalmazásokat sem. Se oda, se máshova. Pl a memória foglaltságot, vagy a cpu frekit figyelő alkalmazásokat én használom, és hiányzott a gnome 3 -ból. Panelre helyezhető ikonok sincsenek, ami szintén zavart. A control panel is meglehetősen gyér lehetőségeket ad egyenlőre...

    Az egész valahogy túl buta nekem a jelenlegi állapotában. Értem én hogy a cél az egyszerűség, de ezt úgy is el lehet érni, hogy nem veszem el a lehetőségét annak, hogy valaki komolyabban belenyúljon a dologba, és saját szája íze szerint tegye kényelmessé azt. A "majd mi megmondjuk hogy jó" hozzáállás nekem sosem volt szimpatikus.

    A fent említett problémák egy részét biztosan orvosolják majd, de valószínűleg nem az összeset, így sajnos jelen pillanatban a gnome szerintem általános célra használhatatlan. Netbook -ra mondjuk pont jó így is, leszámítva a nagy memóriaéhséget, és a vastag ablakokat, amik zavaróak lehetnek.

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Új hozzászólás Aktív témák