Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 8th

    addikt

    válasz UnA #7 üzenetére

    Nézőpont kérdése. Egy délmagyarországi kisváros mellett lakom 10km-re. Innen bemenni a városba 500 Ft/fő busszal (oda vissza). Általában ha vásárolni megyünk ketten megyünk a párommal az már egy ezres. Az autóm városon kívül sacc/kb 5,5 literből elgurul ami a 450 forintos benzinárral is 25 forintos üzemanyagköltség alá jön ki kilométerenként. Egy bevásárló körút ha városon belül is jövünk megyünk fel-alá, kimegyünk a város szélére tankolni (omv) legyen mondjuk 30 km (nincs annyi). Az még akkor is csak 750 forint. Autóval nem vagyunk a két óránként induló buszjárathoz kötve nem csak négy szatyornyi cuccot tudunk hazavinni hanem bármit ami a kocsiba befér és még olcsóbb is. Például bemennél henteshez? Elindulsz otthonról 7:50 perckor, hogy a 8:05-ös busszal bemenj. 8:20-kor leszállsz a buszról és felgyalogolsz 15perc alatt a hentihez. A vásárlás 10perc majd 15perc alatt visszasétálsz a buszpályaudvarra. Leülsz a rohadt kényelmetlen szar dizájn padok valamelyikére és másfél órát vársz, hogy a 10:35-kor induló busszal haza tudj menni. Közben a pénztarháló cigány gyerekektől a jehovákon át a kóbor kutyákig minden jöttment megtalál míg ott ülsz. Kilépsz reggel a házból háromnegyed nyolckor és 11 órára érsz haza. Nevetséges. Ja és a busz koszos ablakot nem lehet nyitni mert zavarja a huzat az öregasszonyokat, terjedelmes vagy gyúlékony dolgot nem vihetsz fel a buszra stb... Autóval az egész háztól házig nincs háromnegyed óra miközben semmivel nem kerül többe mint ha busszal mennél. Másik példa. Amikor lekeveredtem ide nem volt még autóm. 14:05-kor léptem ki munkahelyemen a portán. Ha futottam végig a buszmegállóig (és ezt szó szerint értsd) elértem a 14:25-kor induló buszt hazafelé. Ha nem futottam akkor csak a 16:30-assal tudtam hazajönni ami két óra várakozás. Évi 250 munkanappal számolva közel 21 napnyi idő megy el arra, hogy csak ott ülsz és vársz. Az azért kicsit erős. Amíg a fővárosban éltem saját autóm sem volt. Felesleges volt mert bármilyen megállóba kiálltam 10 percen belül jött valami. De vidéken a kis falvakban véged van autó nélkül.

Új hozzászólás Aktív témák