Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz #79335424 #590 üzenetére

    Pár hozzászólással feljebb írtam az okát. Néhány Wi-Fi-kártya igényli plusz firmware feltételét. Ezeket a Mint jó eséllyel szokta is tartalmazni, de mivel a Live rendszer hiába bootképes, telepítés nélkül működőképes, mégse tartalmaz minden csomagot telepítve (mivel mégis csak egy minimalista összeállítás, rá kell férnie egy CD-re vagy DVD-re, és bele kell férnie a RAM-ba), ezért ezek a spéci kártyák lehet nem mennek rajta. Viszont ha feltelepíted, akkor a telepítő felteszi a Wi-Fi firmware-ek csomagját, és lám, jó eséllyel működni fog az, ami a Live módban még nem ment.

    Ergo ilyen korlát nem azért van, hogy a felhasználóval kicsesszenek vagy mert a fejlesztő lusta. Egy alap linuxos telepítőmédián 2 ezer, egy átlag linuxos tárolóban kb. 20 ezer csomag van, nem látni előre, hogy mi fog kelleni a usernek, Live-módban csak a legszükségesebbek vannak telepítve.

  • ubyegon2

    nagyúr

    válasz #79335424 #590 üzenetére

    Nem gondoltam én konkrét korlátozásra, de azt nyilvánvalóan látnunk kéne, hogy a desktop Linuxok live módja nem azt a célt szolgálja, mint az általad is használt Puppy. ;)

    Nekem is van ilyen Snowden-féle live usb-m itthon, az live-ra van kihegyezve, nem is fogom telepíteni soha, de sok esetben fenn van például a live-on a gparted mondjuk és nem lesz fenn telepítve, okát sejtjük, mivel kezdőknek is szóló desktop Linuxról van szó. Azt én is nehezem tudom elképzelni, hogy a netes eléréshez szükséges driverek ne lennének meg live módban, ahogy részben ezt King Unique ft is kifejtette.

    A fórumtárs által való hebrencs módú megítélésről már sok szó esett itt is, szerinte emiatt mondják, hogy szar a Linux, szerintem más a helyzet, de erre részben már utaltam, viszont most nem fejtegetem tovább, mert néha olyan hosszú szofisztikáltan leírni a véleményemet az 1 bit humán módban történő használatáról! :Y

    Nem kifejezetten desktop célra készült Linuxokkal már nekem is volt gondom, például a Wheezyvel anno egy-két hetes kezdőként, még a hálókártyát sem ismerte fel! Szerinted mennyire volt könnyű működő rendszert csinálni így belőle!? Ha én akkor meg tudtam csinálni, akkor egy desktop Linux nem okozhat gondot senki emberfiának!

    (#591) Perdedor

    :D

    Egyébként elég sokan nagyon figyelmetlenül használják fel a kapott segítő infókat és utána meg nyekeregnek! Ha meg rádörrensz, hogy a fenéért nem olvasod/értelmezed, amit írtak, akkor meg nem vagyunk segítőkészek....

    [ Szerkesztve ]

    Samsung 860 EVO 1TB SSD 30eft 6,7TB írás még garis

Új hozzászólás Aktív témák