Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Wolf-15

    tag

    válasz ther #27544 üzenetére

    Tesztképek:
    https://drive.google.com/folderview?id=0BxrYl3FvwRgOQi1UWHRPeVJRdFE&usp=sharing

    Olyan nincs, hogy minden fényviszon és minden téma esetén a legjobb gép.
    Szép napos időben bármely géppel lehet jó képet készíteni, de ha kevés a fény és nem elég kontrasztos a téma akkor a legtöbb fényképező kudarcot vall a fókuszáláskor.
    A G3 ebben jó! A lézeres fókusz nagyon klassz! Sötétben, félhomályban, párás időben is jól fókuszál.

    Én túrázásra viszem a Canon S5, 12x optikás gépet és a G3-at is.
    Ha nagylátószög kell, vagy ha a fényviszonyok nem jók, teremben, barlangban, éjszaka, borult időben a G3-at használom. Ha makró fotó kell akkor is a G3.
    Ha kell a nagy zoom, vagy szép napos idő van, vagy portrét készítek, akkor a Canont használom.
    Amit nagyon nem szeret a G3 az az ellenfény, nekem ilyenkor a képek 50-70% kifakul. A Canon ebbe sokkal jobb
    Ha csak egy gépet vihetnék a túrára, akkor a G3-at választanám, mert sokoldalú, gyenge fényviszonyok mellett is jó képeket készít, gyors és kicsi.

    Más telefon kamerákkal összevetve:
    A leggyakoribb hiba a hibás fókuszálás. Míg más telefonoknál, utólag, monitoron visszanézve kiderül, hogy a képek 30-50%-a kissé homályos a G3 háromnál ez csak 10-20%.
    A képzaj nagyon kevés, lást éjszakai teszt kép. A vonal élesség jó a színek természetesek, nem túlzottak mint a Samsungoknál. A hasonló kategóriás Nokiák nem rosszak, de hát azok Windows-osak. Az iPhone méreg drága. A Sonyk Z sorozata szintén nem rossz.
    Én pontosan a fotó képességei miatt mégis a G3-at választottam mert a helyes fókuszt és a képzajt utólag, PC-n nem nagyon lehet változtatni. a színek könnyen befolyasolhatók, élénkebbétehetok egy ingyenes (XnView) szoftverrel is.

Új hozzászólás Aktív témák