Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dikk

    tag

    válasz istvan287 #19 üzenetére

    Viccelsz? Sal és MNC meg jó minőségű hangfal? LOL.. ez a szánalmas hogy magyarországon ha valaki vesz egy ilyen retekből összeállított dolgot akkor már azt hiszi hogy milyen kibaszott zseni és hogy mekkora császár cucca van.. hát ku..a nem.

    Ha szeretnél tényleg jó minőséget nem ezen márkák között kell keresgélned. Olcsónak olcsó de olyan is. Ha a cikkben szereplő árat veszed figyelembe simán veszel jobbat még ha úgyis állítassz össze egy házi mozit vagy akármit.

    A cikkről.. Logitech Z5500 (ahogy nézem 130 körül lehet kapni egy asus oplay vagy egy WD live vagy mi a tököm média box 15-20e. ami azt jelenti hogy 10e forint különbséggel kapsz egy ténylegsen jó, RMS-be 505wattot szóló 5.1-et. meg van egy média boxod ami ezeket mindet viszi. Jó igaz lemezről nem tud egyik se olvasni (ha nem tévedek) de gyakorlatilag hamarabb vesz már mindenki egy 16-32gigás pendrive-ot és rak rá xy mennyiségű, minőségű filmet a piciny számítógépéről és még a dvd-ket se pocsékolja fölöslegesen.

    Ez tényleg arra jó ha nem akarsz válogatni, szarakodni a vásárláskor csak bemész a "hülye azért nem vagyok" boltba akkor annyi hogy egy dobozba leveszed a polcról és örülsz hogy gyorsan van jó drágán egy gyakorlatilag szar cuccod ami a célnak megfelel. Akinek minőség kell az meg értelem szerűen nem ennyiért és nem ilyet vesz, de ez meg egyértelemű.

  • Dikk

    tag

    válasz istvan287 #42 üzenetére

    Azért mert bevágsz 1-2 profi hangzású márkát, kábel típust, egységet és barátait, és mert "profi szinten űződ a hangfal építést apukáddal együtt" attól még nem azt jelenti hogy te szartad a spanyol viaszt. És már bocsájs meg de maga a hangszóró minőségbe bármilyen ládába is van sose lesz jó minőségű csak egy 110%-ban taiwan-on össze csapott sorozat gyártott szar.

    Ezzel nem oda akarok kilyukadni hogy mondjuk egy sokkal nagyobb, nevesebb, minőségibb márka esetleg nem pont taiwan-on gyártat dolgokat, csak nem mindegy hogy előállítási költség,be minőségbe és minden másba milyen kivitelezéssel készülnek az adott dolgok.

    Ne haragudj ha megsértettem a lelki világod. Én elhiszem hogy te nagyon profi dolgokat összeraksz ezekből a szarokból. De én nem adok a véleményedre.

  • Dikk

    tag

    válasz istvan287 #45 üzenetére

    Nem kukacoskodáss képpen de e szerinti hozzászólásod alapján mégse olyan profi cucc az mnc és a sal ahogy azt te annyira dícsérted. Egy akármilyen származású magazinban leírtakra hivatkozni, vagy véleményükre adni igen kicsinyes dolog.. nem tudom hallottál e már marketingről.. "nesze itt egy kis pénz írj róla valami jót" nem azt mondom hogy az általad említett dolgokra 100%-ban ez igaz de a "leírtak alapján" ez a legjobb cucc simán lehet közepes minőség de akár szimplán szar is.

    A pénz nagy úr. Ki mint veti ágyát... nyilván lehet milliókból is nagyon jót építeni és lehet pár százezerből is 1-1 fülnek megtévesztésig hasonlót vagy 1-1 fülnek "ugyan olyat" összerakni, építeni.

  • Dikk

    tag

    válasz istvan287 #49 üzenetére

    Tarthatsz gyerekesnek, de sanci leírta hogy a fül szubjektív dolog.. Csak hogy kicsit konkretizáljam a dolgot és leszólhass te is. Anno én is gondolkodtam hangfal építésbe amikor a magnat hangfalaim elszáltak 90-es évek eleji magnatról van szó gyakorlatilag azokba még volt anyag a meghajtással volt baj nem részletezném. gondoltam veszek egy fasza erősítőt majd építek valami hangfalat, vagy csak kicseréltetem a tekercset, hangszórókat újakra esetleg építeni új hangfalat és újra öröm bódóttság lesz. Hát számolgattam, erősítő drága, hangfalhoz alkatrész árak elmentek de nem vágtam bele, hangfal építéshez szintúgy. A számítógépes hangfalakról és ezek ötleteitől a falra másztam. mégis oda jutottam hogy veszek egy logitech z2300-at. amit a mai napig nem bántam meg. sok fórum dícsérte szarrá jogosan. sok ember félig szídta mert minek annyi mély amikor közép állásba is sok a mély. hát mondom nem tudom kinek milyen füle van én majdnem maxra tekert méllyel eq-ba a 20-40Hz között frekit és 40-80Hz közötti frekit még fentebb rántottam megfelelő értékekre nyilván az összes többi frekit is mert anélkül csak egy zubogást hallotam volna, maradjunk annyiba hogy egy tökéletesen jó eq-t lőttem be anno a foobar2000-be és most az itunes-ba is. egy bajom mégis van hogy mára már kinőttem és kicsinek érzem. további lépéseket nem tettem az ügy érdekében azt tudom ha szeretnék egy normális hangosítást akkor első sorba kinéztem mélynek a KRK 12sHO-ját azon kívül még 2 monitort és ezek össze hangolásával egy sokkal alacsoyabb frekiről indult méllyel még brutálisabb hangzást érhetek el a mélyet tekintve a többit meg eq-ből megoldom. Félre értés ne essék amit én mondtam annál csak az aktív mély kapásból 330e átszámolgatva külföldi árakat nézve. ezt nem a sal és mnc-hez és nem az lg 3d szarjához akarom hasonlítani csak azért írtam le hogy ne az legyen hogy üres szavakkal dobálózom és hogy gyakorlatilag semmiről nem tudok semmit.

    De a fül akkor is egy szubjektív dolog. Alattam lévő emberke leírta hogy az mnc és a sal kombó hangfal építés elindulásba jó dolog lehet, azt is elhiszem hogy az az egy hangfalad nagyot szólt de én nem hiszek a márkába bocsánat. A hangfal építést is meghagyom a profikra esetleg a "mérnök emberekre"

    Azt se akarom állítani mi elött azt hinnéd hogy a logitech spanyol viaszt szart. Nem, csak csinált egy elérhető árú, jó minőségű hangfalat anno mind a z2300-al mind a z5500-al. a modell frissítései már kevesebbet érnek szerintem de ez elhanyagolható most, és nem is föltétlen témába illőek.

  • Dikk

    tag

    válasz istvan287 #54 üzenetére

    Ne értsd félre, de te valami mnc forgalmazó vagy hogy ennyire ezt a márkát pártolod? Biztos lehet "elfogadható minőségűt" csinálni vagy "egészen jót" de tudod van az a mondás hogy szarból várat..

  • Dikk

    tag

    válasz #09634560 #58 üzenetére

    Ezek szerint én vagyok túl igényes, ízléses vagy nekem vannak fura szokásaim. Vagy csak egyszerűen white fülű vagyok. :D De úgy gondolom hogy azon márkákból igényes, minőségi dolgot soha senki nem fog építeni.

  • Dikk

    tag

    válasz istvan287 #64 üzenetére

    A műanyag lg-nél még akár az általad említett is lehet jobb lehet ezt aláírom.

    A Z2300 olyan szempontból egy jól összerakott dolog hogy az tényleg pnp cucc össze dugod használd 120W rms mély van meg 2x40w rms szatelit és anno 36e-ért vettem. ennyiért erősítőt nem kapsz nem hogy még szatelit meg mély. ráadásul egy erőteljes tiszta hangzású a cég állítása szerint thx hangzású cucc. szerintem nagyon szépen szól, csak én már kinőttem. számomra már gyengécske.

  • Dikk

    tag

    válasz MZperX75 #89 üzenetére

    Ez megint fül kérdése. egy nem zárt szobába ami nagyjából 25-30nm-es az általam említett z2300 "maxon" torzítás mentesen járatva kellemesen jól szól de ha beengedsz 15 embert akik táncikálnak meg a táncikálás mellett "zajonganak" buli szinten akkor azért még elkél némi plusz teljesítmény. ez pedig 200w rms-be. na most hogy logitech-ék hazudnak e azt már nem tudom tényleges teljesítmény a gyártó szerint 400w 200w rms-be az egész méllyel szatelitekkel együtt. én kevésnek érzem.

    még akkor is ha a konvektor és a házon kívül tartózkodva a redőny úgy rezonál mint "aki" leakar hullani a falról / ablakról. az üvegekről nem is beszélve. :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák