Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DarkByte

    addikt

    válasz Alchemist #52 üzenetére

    Az az igazság, hogy amennyire tartottam ettől mikor megvettem az OLED TV-t ilyen célra (a fentebbi Logout írásomban még linkeltem is karos állványt amin gondolkodtam hogy majd megveszem), annyira mindegy lett igazából.

    Akkora méretű a kijelző, hogy úgy sem lesz minden pontja szemben veled és úgy is kell forgatni a fejedet valamennyit ha előtte ülsz, amennyiben a sarkokra akarsz nézni. Nekem egy 80cm mély elektromosan állítható asztalon van, kb. 1m-re ülök tőle. Attól függően hogy ülve/állva/fitball-on használom állítgatom, hogy jó pozícióba kerüljön elém.

    Ha mondjuk 2m-re lenne előttem, akkor biztos jobban hiányozna már a dönthetőség. De akkor meg mi értelme ekkora méretet monitornak venni? Egy 32"-os 4K kijelző közelebb húzva ugyanazt tudja, olcsóbban. TV-nek meg keveslem a 48"-ot, még a nappali 55"-jánál is mennék feljebb szívem szerint következő vásárlásnál.

    Ha akarom mondjuk játéknál, akkor már egész VR szemüvegszerű élményt ad úgy, hogy kitölti a látóteret. De pl. munka közben nem mindig akarom az egészet belátni mert egy szeletén dolgozom, akkor kvázi egy keretmentes multimonitor falnak használom (4x24"-os 1080p monitor körülbelül ez a 48"-os kijelző méretre és pixelsűrűségre is. majdnem lehetne még több pixel rajta a jobb ppi érdekében, mondjuk olyan köztes a 4K és a 8K között, mint az 1080p és a 4K között az 1440p, talán 6K a neve annak)

    Durván egy hónap alatt teljesen megszoktam egyébként. Pár hónapja előszedtem egy másik gépet telepíteni a korábbi 27"-os 1440p monitorom és teljesen lőrésnek tűnt utána. :DDD Én is meglepődtem mennyire szembetűnt.

    [ Szerkesztve ]

  • bteebi

    veterán

    válasz Alchemist #52 üzenetére

    Pedig a pivot hatalmas poén lenne. ;] Basszus, több mint 1 m magas kép lenne! :Y Jókora, jó magasra állítható talp kellene hozzá, hogy el lehessen forgatni. Mondjuk a vékony káva és a szinte papírvastagságú felső rész miatt amúgy se igazán lenne ideális a pivothoz.

    Viszont a dönthetőség, forgathatóság hiánya gáz. Erre nem is gondoltam első körben. Ebből is látszik, hogy ez tényleg nem egy monitor, csak egy kiszuperált, túlárazott TV.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Új hozzászólás Aktív témák