Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • moonman

    titán

    válasz #65675776 #434 üzenetére

    "90%-a amolyan biztos, ami biztos alapon van csak ott, soha nincs rá szükség. Ezért nem értem miért nem lehet valahogy megoldani, hogy csak az legyen tt, ami ténylegesen kell is."

    nem a Windows dönti el, hogy szükség van-e rá. jön egy telepítő, aszongya, hmm ebből meg ebből a dll-ből én ezt a verziót teszem fel, mert a fejlesztőm ehhez optimalizált. Windows aszongya, jóvan, tépj egy számot, itt van a fiókod, ülj bele, majd szólítalak, ha kellesz (a programod meghív). ennyi. hameg letörölnénk a winsxs-t, elkezdenének lefagyogatni meg szarul működni az alkalmazások. a kompatibilitásnak ára van. :)

    "Ahogy nézem, neked minden utólagos bővítés "dzsunka hardver"."

    ezt nem tudom, miből szűrted le, a dzsunkát én mindig az alkatrészenként beszerzett, házilag összerakott gépekre értettem. természetesen én is használok nyomtatót, szkennert, kamerát, UPS-t, egyéb eszközöket, de meg is lennék lőve, ha minden alkalommal elő kéne ásnom a telepítőlemezt, hogy a Windows kikeresse és feltelepítse a drivert.

    "Továbbra is az a legbiztosabb megoldás, ha az ember kézzel felrakja az általa ismert legjobb drivert. Persze ha az ember megelégszik azzal, hogy az eszközei képességének csak a töredékét tudja használni, akkor jó neki a WU-es/beépített driver is."

    nézd, működik mindenem, nyomtatókhoz természetesen a HP és a Canon universal drivereit használom, de minden máshoz beépítettet. a VGA teljesítményben nincs problémám, hagyom, hogy a beépített power management szabályozza az órajelet, mennek a kártyához szabott játékok is gond nélkül, tuningolni nem akarom, az egérnek is minden gombja működik Logitech SetPoint nélkül is, a szünetmentest még dokkolón keresztül is látja, mutatja a töltöttségét az akkumérő, stb. nem érzem, hogy a gépem képességeinek töredékét használnám, ellenben nem indul el a rendszerrel 16 gyártói "segéd"program és ilyenolyan control panel/loader/settings manager...

    "És ha beleütközik egy problémába, akkor természetesen egyből az eszköz lesz kikiáltva szarnak, miközben csak az automatikusan települő drivere hulladék."

    eddig csak fordítva fordult elő, régen amíg a HP féle ATi drivert használtam, heti egy-két alkalommal újraindult az Aero, merhogy a driver nem válaszolt. amióta nem teszem fel egyszerűen működik. :)

    egyébként nem kell a "beépített" drivert szó szerint venni, a Windows Update-re 3rd party-k is pakolnak fel: az ujjlenyomat-olvasóhoz onnan szedte le automatikusan a teljes TrueSuite alkalmazást (úgy látom a Lite verziót, de pont arra jó, hogy regisztrálhatok ujjlenyomatokat és működik), valamint a Logitech kamerához is felajánlotta, hogy leszedi a QuickCam szoftvert... el is felejtettem, ez még az, amihez használom a sajátját, mert nem csak videochat-elni használom, hanem néha filmezni is.

    szóval simán el lehet lenni "beépített" driverekkel is, ha meg valahol hiányolunk pár extra funkciót, akkor abból fel kell tenni a sajátot. de a stabil működést nem garantálja jobban.

    [ Szerkesztve ]

  • #41133696

    törölt tag

    válasz #65675776 #434 üzenetére

    Hát lehet, hogy vannak olyanok akik képesek 2 - 3 évig is üzemben tartani a Windows -t hibátlanul. A szomszédom 2008-ban vett a fiának egy laptopot, az évek folyamán még a Vista Home Basic-et egyszer nem rakta újra és ezzel dicsekedett is. Volt már rajta számtalan biztonsági csomag lassú mint a lajhár, kitörölhetetlen ebay parancsikon ott figyel . Mondtam is neki, hogy én nem bírnám így használni, már régen legyalultam volna :D

Új hozzászólás Aktív témák