Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ixion77

    őstag

    Néhány válasz az itt olvasható zsigeri fröcsögésre azoknak, akik fontolgatják egy 920-as vásárlását:

    - Ár: A 9X0 sorozat felett már csak az X1 van a Lenovónál, tehát top kategóriáról beszélünk. Ahhoz képest az ára nem vészes, más gyártók hasonló kategóriájú termékei hasonló, vagy még magasabb árúak (MS Surface Book, Dell XPS 2-in-1, Apple iMac Pro, stb.)
    - A Lenovo magasabb ár + gyakori akciók üzleti modellt követi. Lehet venni azonnal drágán, vagy akciósan olcsóbban. Pl. múlt karácsony körül az 1Gb NVMe SSD + 16 Gb Mem + 9550U + UHD + Wacomm toll + 4 év garancia verziójú 920-as bruttó volt 650eFt az Emagnál (27% ÁFA-val együtt).
    - A komolyan vehető külföldi review site-ok egyöntetű véleménye szerint jelenleg a Yoga 920 a 2-in-1 kategória királya. Az elérhető legjobb. Non-plus ultra. Finish, konyec, nincs jobb. Ezért sem 300e.
    - Mindenki eldöntheti maga hogy kell-e neki 2-in-1, és érintőkijelző. Én pl. kipróbáltam, használtam, és szeretem, szerintem jó dolog.
    - A 14 colos kijelző 14 colos. Felbontástól függetlenül lényegesen kisebb mint egy 27 colos monitor. Komoly munkára nem való. Amúgy a 15.4-es se.
    - A 920-asban levő UHD kijelző nem csak felbontásban nyújt többet, de kalibrálásban, fényerőben és színtelítettségben is. Top kategória. Sokkal jobb a végeredmény mint a HD változaté, a 300e alatti árkategória kijelzőiről nem is beszélve. Ugyanaz a felbontás, mint az előhívott fényképeké. Fotósoknak eredmények bemutatására tökéletes. Nyilvánvalóan nem játékra való.
    - A portok száma alacsony, de manapság nem jellemző hogy sok portot használna az az átlag laptop user. Mégis mire?... Ha valakinek mégis sok kell, akkor rádug egy dock-ot a Thunderboltra és lesz annyi portja amennyit nem szégyell.
    - A 4 magos processzor bizonyos esetekben komoly (+30-50%) előny. Pl. egy programozói IDE elindításakor jelentős mennyiségű munka párhuzamos zajlik a háttérben külön szálakon, amin sokat segít a +2 mag. Mivel nem tart sokáig, nem számít hogy 1 perc után már throttingolna a rendszer, mivel addigra már ismét idle módban van... Egyre több program van és lesz több szálra optimalizálva (már a böngészők) is, így a következő években az előny egyre nőni fog. Az ilyen számítógépek nyilvánvalóan nem 24/7 videókódolásra, Bitcoin bányászatra, vagy alkalmazásszervernek valók.
    - A hűtés a legjobbak egyike amit valaha ilyen laptopba raktak. Az átlag felhasználóra jellemző használat mellett a használati idő 95%-ban teljesen néma, mégis nagyon fürge és reszponzív.
    - "a 4K-s panel bizony láthatóan visszafogja a megjelenítés sebességét" - pár éve ugyanez az ostobaság FHD-val ment. Különbség csak és kizárólag benchmark pontokban, és játékokban érzékelhető. Desktop használatban _semmi_ érzékelhető sebesség különbség sincs egy HD/FHD/4K/5K kijelző közt. Ami érzékelhető, az az hogy a nagyobb felbontáson a jól skálázódó programok (pl. böngészők) szebb, élesebb képet biztosítanak.

    Néhány egyéb infó ami ebből a tesztből kimaradt, de komolyabb reviewkból tudni lehet:
    - A Qualcomm Wifi + Bluetooth vezérlő a gép leggyegébb eleme, érdemes azonnal lecserélni egy Intel 8365-re. Nagyon egyszerű cserélni, és jelentéktelen költség (kb 5eFt+Áfa). Ugyanez a Qualcomm/Killer szutyok van más gyártók top modelljeiben is (pl. Dell XPS), ott is cserélendő. Garivesztést nem okoz, panasz esetén maga a Lenovo is Intelre cserél... Gondolom valami üzleti elkötelezettségük van a Qualcomm felé, mivel maguk is tudják hogy az a kártya selejt... Lehet, hogy nem véletlen hogy ezt az egy dolgot igazán egyszerű cserélni a gépben...
    - Az SSD cserélhető, de az alaplap belső oldalán van a csatlakozó, így borzasztó macerás a cseréje.
    - A Thunderbolt portok a maximális, 40Gbps változatúak, így külső videókártyák használhatók ha valakinek a 3D teljesítmény extra fontos, vagy sok monitort használ.
    - Néhány szériával (pl. az USA BestBuy-ban nov-dec során árultakkal) minőségi gondok voltak: ferde gépház, vibráló kijelző, laza billentyűk. Gariban cserélik.
    - Állítólag a magyar billentyűzetből kimaradt a háttérvilágítás. Ez nem biztos infó, én is csak másodkézből kaptam. A mi cégünknél nem jellemző a magyar kiosztás.
    - Barna (bronze), szürke (silver) és sárga (copper) színekben érhető el. Ezen kívül vannak még üveg fedelű (star wars és egyéb) lifestyle változatok.

    Ha bárkinek kérdése van privátban kereshet. Van nálunk ilyen gép, nap mint nap használom és elégedett vagyok vele. Egyértelműen a legjobb laptop ami valaha is a kezeim közt járt.

    [ Szerkesztve ]

    "Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

Új hozzászólás Aktív témák