Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sicli

    tag

    válasz r3dsnake #380 üzenetére

    Amennyiben valamelyik termékemet szeretnéd megvenni, reggel 7-ig jelezd és aznap nálam lesz! Utána ráérünk egyeztetni, csak tudjam, hogy vegyem magamhoz.

  • atike

    nagyúr

    válasz r3dsnake #380 üzenetére

    Ez mit bizonyít ez a lista...?

    Szépen összeszedted amúgy, az mindenképp elismerendő. :R

    Nexus 4-em van, nincs ujjlenyomat olvasóm, de:

    OS - bemásolhatnám amit leírtál ide, nálam is így van (nem fagy le, sokszáz órás uptime, frissül, stb)

    Ökoszisztéma - megoldott megfelelő külső programok használatával

    iCloud helyett itt Google Account - szintén. Cseréltem telefont anno egy Samsungról erre, és jöttek a programok, a beállítások - a wifi jelszavak talán nem, az tény... :)

    Find My Phone - Android Device Explorer

    Alkalmazások - minden van ami kell, millió alternatíva (tény, hogy sok gagyi is) - de meg lehet találni a minőségi programokat, játékokat is igen

    TouchID - nincs

    Kamera - nincs vele bajom, tény, hogy lehetne jobb, de nem poszterméretű előhívásokat csinálok, tökéletes arra, amire használom....

    Privacy - rendszerszinten egyre jobb, egyre összetettebb, utólagosan telepített programmal simán megoldható a menet közbeni jogosultság kezelés...

    Ezek mellett szerintem szép telefon, nem copy paste, minőségi, és az árát is meg lehet nézni. És még ma is simán vállalható... :)

    Mindezek mellett tény, hogy van egy csomó hulladék androidos "telefon", vannak lyukak a rendszerben, de sok előnye is... Fáradt vagyok most, hogy kezdjem sorolni, de tuti megteszi más... :)

  • gyurkikrisz

    őstag

    válasz r3dsnake #380 üzenetére

    OS:
    Ja, szepen frissul, aztan a negy eves modellekre 3 hónappal kesobb adjak ki a javitast amivel mar nem lesz bugos... Meg ugye a downgrade nem lehetseges, pedig kellene. Es arrol se feledkezzunk meg, hogy milyen hibak voltak, gondolok itt a telefonalas korulotti gondokra IOS 8-nal.

    Ökoszisztéma:
    Ja, ha nehanyszazereret bevasarolsz meg apple cuccbil, akkor kapsz egy jol mukodo kort. Na, akinek meg nincs erre penze, az szopta. De biztos vagyok benne hogy ilyet drodon is tudsz csinalni, joval olcsobban.

    Alkalmazások:
    Androidon is van egyseges dizajnelv, nem ertem mit dobalozol ezzel a kifejezessel. Materialnak hivjak.

    Privacy:
    Androidon is van.

    Meg feljebb emlitetted, hogy ki tudsz szallni ugy az iPhonebol hogy nyereseges leszel. Persze ehhez az is kell, hogy az aprot bujjad egesz nap a jo ajanlatokert, es minden telefont legariztass mondvacsinalt indokokkal.

    A Xiaomis cikknel meg mar megkaptad hogy visszaesett a Xiaomi, mar csak a hatodik, vagy az szamodra nem elfogadott teny?

    [ Szerkesztve ]

    A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

  • s4tch

    veterán

    válasz r3dsnake #380 üzenetére

    OS: hiába jön a frissítés, ha pl. az i4 jelentősen belassult az ios6 frissítés óta, és a feature-tár sem teljes minden modellre. Ezen kívül az almák teljesen zártak, tehát 1-1 lelkes fejlesztő sem veheti kézbe a frissítéseket azt követően, hogy a gyártó magára hagyja adott modellt. Óriási hátrány az i-vonalon, hogy általában nincs lehetőség downgrade-re. Ha tetszik az újdonság, ha nem, használod.

    Ökoszisztéma: az iTunes inkább béklyó, mint lehetőség. Már a lassan 10 éve vásárolt, egyébként még mindig üzemszerűen működő iPod 5gen esetében sem értettem, miért van szükség arra a tetves iTunes-ra. Egyébként a hasonló jellegű integráció megoldható droidon is, csak épp nincs túl sok értelme: a gmail ment, a wordpress ment, a legtöbb felhő alapú szolgáltatás ment munka közben. "Ha hívásod jön, kicseng a maced," - ott csapnám agyon szívlapáttal az egészet.

    iCloud: mibackup tudja ugyanezt, titanium backup szintén működik automatizálva, felhő alapon, több eszközzel. Egyébként az iCloud rengeteg biztonsági kockázatot hordoz magában, amellett, hogy kétségtelenül kényelmes.

    Find my iPhone: talán az egyetlen, tényleg prémium szolgáltatás, amihez csak hasonló van droidon.

    Alkalmazások: nincs érdemi különbség az app store és a play között, mindkettő tele remek alkalmazásokkal és szeméttel. Ha valaki az alkalmazás-kínálat miatt dönt bármelyik mellett, téved. Persze vannak mindkét rendszerre exkluzív cuccok, én is irigylek egy (1) programot az almásoktól, de a júzerek 99%-át ezzel már nem lehet megfogni, vagy bármelyik irányba téríteni.

    TouchID: mesterségesen generált kereslet.

    Kamera: egy másodperc hosszú idő. A Sonyk fizikai gombjával sokkal gyorsabban megy ugyanez. Sok droid kameráját lehet indítani a záró képernyőről. A minőség más kérdés, az iPhone-ok ebben mindig jók voltak.

    Privacy: tájékozódj, ezt rengeteg droid tudja.

    Egyébként már tudsz fájlt csatolni válasz e-mailhez, vagy azt úgy kell, hogy elkezded a mailt telefonon, majd macen csatolod a fájlt?

  • Deller2010

    tag

    válasz r3dsnake #380 üzenetére

    Köszönöm, hogy ilyen részletesen összeszedted.
    :)
    Egyszer - huzamosabb időre - ki fogok majd próbálni egy iPhone-t.

    [ Szerkesztve ]

    | regular IT guy |

Új hozzászólás Aktív témák