Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • andersen10

    aktív tag

    Gratulálok, alapos cikk, különösen hogy volt bátorságotok szétbontani a cuccot!

    Egy nagyobb tévedés azért van a cikkben, az összes S12-ben (legalábbis Mao-n forgalmazottak) VAN bluetooth.
    Pont ilyen gépet vettem feleségemnek Karácsonyra, most direkt ellenőriztem, van BT benne!

    Kiegészítések, ami a cikkből nem derül(hetet)t ki:
    - Szépen fut rajta a Win7 (32), nincs driver probléma. Eredetileg meg akartam tartani az XP-t, de olyan hülyén volt particionálva, hogy úgy döntöttem újrahúzom, akkor meg már legyen W7, gondoltam. Kicsit szenvedtem, mire felküzdöttem bootolható pendriveról de sikerült.
    - Mivel a feleségem alapvetően nezetésre, skypera, winwordre használja, arra bőven elég. 1GB rammal is elfutkorászik, de veszek majd bele még 1GB-t. Egy valami miatt aggódtam, hogy a házi HD videókkal meg tud-e bírkózni, nos a válasz IGEN, a 1280x720 (mjpeg -Nikon D90 ill. MPEG4 - Kodak Z1085) felbontást full screenen még stabilan viszi kb. 70-80 % processzorterheléssel VLC playerrel. Állítólag az 1.6-os Atomok már a 1280x720-at sem viszik akadás nélkül, nekem ez vízválasztó volt.
    - Próbaképpen megnéztem a youtube HD (720, 1080) már meghaldja a képességeit (a saját C2D 2.4 Ghz notimnak nem gond), de ez nem is volt szempont.
    - Jó a kamerája, dícsérték a "túloldalról" a skype-os ismerősök.
    - Brutál erős a LED-es háttérvilágítás, legalábbis az én nem ledes R61-em halványabb max fényerőn, mint ez alulról a második fokozaton.... alapvetően a jó bill, jó display volt a fő szempont, azaz hogy ne csak alkalmi netezésre hanem szerényebben munkára is alkalmas legyen, és ebben nem csalódtunk!
    - Nekem nagyon hiányzik róla a trackpoint, de a feleségem touchpadhez szokott, neki nem gond. (asszem az én szaladgálós notim emiatt a Thinkpad Edge lesz)
    - Nem szorosan ide tartozik, de a Chrome böngészőt tettem rá, ami nagyon bevált. szvsz netbookra a legjobb, mindennél gyorsabb és a lehető legnagyobb szabad képernyőfelületet hagyja. Azóta a saját notimon is ott figyel. Ingyenes AVG vírusírtót tettem rá, ami nagyon kevés erőforrást foglal, ezért ajánlják netbookra.

Új hozzászólás Aktív témák