Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bteebi

    veterán

    Nem (lennének) rosszak ezek, de ennyi pénzt - figyelembe véve a nagyon erős konkurenciát - aligha érnek meg.

    Bár már talán volt róla korábban szó, de ugye ezekben nem saját, hanem vásárolt panelek vannak? Mivel VA, ezért gondolom elsősorban a Samsung, CMO és AUO jöhet szóba, mert talán az összes többi gyártó IPS vonalon nyomul.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • bteebi

    veterán

    válasz <Adamsky> #14 üzenetére

    Attól még nem lesznek (annyira) rosszak az Edge LED háttérvilágítású TV-k, mert van jobb megoldás is. Ilyen alapon akkor egy új, M6-os BMW is szar, mert a Bugatti Veyronnak nagyobb a végsebessége, ráadásul jobban is gyorsul. Na ne má'! :N

    Lehet azon siránkozni, hogy mennyivel jobb a plazma, de sajnos nem azok terjedtek el, ez van. A gyártók meg alapvetően arra mennek, ami a tömegnek jó. Ha az átlaguser az élénk(ebb) színeket szereti, akkor azt fogja kapni. A legtöbb ember azt se tudja, mi a dinamikus kontrasz, a ghosting vagy épp a foszforlag, őket feleslegesen fogod győzködni. Inkább örülni kell annak, hogy egyáltalán létezik még alternatíva :B. Nekem például egy 4 éves, CCFL háttérvilágítású LCD butaTV-m van, és bár tudom, hogy (többek között) az egymillás csúcsplazmáknak jóval jobb képe lenne, de nem fintorgok rajta feleslegesen, hanem örülök annak, hogy legalább ez is van :). Még mindig jobb azt nézni, mint annak idején a 20"-os CRT TV-ket ;).

    A siránkozást, az LCD-plazma TV körül zajló siránkozásokat annak ellenére se értem, hogy magyarok vagyunk, és lényegtelen, hogy mire vagy miért, csak lehessen panaszkodni. Bár fiatal vagyok még, de úgy látszik, hogy az átlag fórumozókhoz képest már nagyon öregnek számítok, mert én még láttam domború képcsövű katódsugárcsöves TV-ket (fekete-fehérben is), és meg tudtuk nézni a filmeket VHS-ről annak ellenére is, hogy nem volt tűéles a kép, és az se zavart, hogy csak monóban szólt, és nem DTS TrueHD-ben. Épp a napokban írt valaki egy olyan kommentet, hogy míg régebben a műsor tartalma fogta meg inkább az embereket, a megjelenése (kép/hangminőség) meg másodlagos volt. Mindezek mellett jobban tudta élvezni a filmeket, mint most a kontraszt/pixelszámolgatás/ghosting/7.1-es hangzás mellett...

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • bteebi

    veterán

    válasz sad_Vamp #18 üzenetére

    "egyetek sz@rt! hisz 10 millió légy nem tévedhet!"

    Nyilván nem erről van szó :N. Attól még nem lesz jobb az LCD a plazmánál, mert gyakorlatilag mindenkinek az van, de csak azért nem lesz rossz, mert van tőle jobb. A lényeg tömören ennyi.

    Megnézném én azokat, akik 10 évvel ezelőtt nem fogadtak volna el egy 32"-os, CCFL háttérvilágítású (vagyis nagyon-nagyon GAGYI) LCD TV-t, vagy a 15-17"-os domború CRT helyett egy mai átlagos minőségű, 19"-os TN-es LCD-t. Persze a fórumon mindenki vájtszemű, csak Adobe SRGB-ben meg utánhúzásban gondolkozik, és egyértelműen plazma TV-je van, mert az LCD úgy ahogy van, nézhetetlen.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • bteebi

    veterán

    válasz szp1 #25 üzenetére

    "A régi csöves monitorok helyett az ember azért vett TN-es monitort, mert kevesebb helyet foglalt az asztalon, nem azért mert jobb a színhűsége."

    Többek között azért is, meg mert nincs villódzás, káros sugárzás, konvergencia hiba, kisebb a fogyasztás, valóban sík kép, stb. (de persze nem csak előnye, hanem hátránya is bőven van/volt az LCD-nek). A "tökéletes" színhűség amúgy érdekelje a grafikusokat meg a fotósokat, de ne a dolgozó/játszó átlagembert (azért egy átlag CRT se tökéletes, még ha jobb is, mint egy átlag LCD).

    Egy átlagos(an tűrhető) LCD monitornak nem olyan borzasztó a képe vagy a színhűsége, és ez emberi időben visszamenőlegesen (mondjuk az elmúlt 10 évben) már így volt. Egy mai normálisabb (LED háttérvilágítású), akár TN paneles LCD-nek meg már végképp nincs rossz képe, a színhűség persze más kérdés, de azon meg kalibrációval lehet (valamelyest) javítani.* Persze nem lesz olyan képe, mint egy S-PVA vagy S-IPS paneles csúcs Eizonak, de nem is annyiba kerülnek. Jó 15 éve még egyébként az összes LCD-nek pocsék képe volt.

    A CRT-nek még most is vannak fanatikusai, bár már az igazán profi S-PVA/IPS monitorok miatt kihalófélben vannak :). Amúgy tudom, hogy a CCFL alapvetően nem rossz (az én TV-m CCFL-es), annak is vannak (voltak) hívei a LED-del szemben.

    #24: Igen, a plazmában is vannak kompromisszumok, de összességében azért jobb képe van, mint az LCD-nek, és ahogy írtad is, fajlagosan (ár/érték arányban) jobb. Amúgy mindegyik technológiának megvannak a maga korlátai, az OLED-nek is, bár az eddigiek közül az áll a legközelebb a tökéleteshez.

    *Erre mondjuk van ellenpélda is. A volt témavezetőmnek egy 22"-os, asszem TN paneles Samsung monitora van, na annak tényleg borzasztó a színhűsége, a sárga zöld színű rajta :).

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Új hozzászólás Aktív témák