Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bteebi

    veterán

    válasz <Adamsky> #14 üzenetére

    Attól még nem lesznek (annyira) rosszak az Edge LED háttérvilágítású TV-k, mert van jobb megoldás is. Ilyen alapon akkor egy új, M6-os BMW is szar, mert a Bugatti Veyronnak nagyobb a végsebessége, ráadásul jobban is gyorsul. Na ne má'! :N

    Lehet azon siránkozni, hogy mennyivel jobb a plazma, de sajnos nem azok terjedtek el, ez van. A gyártók meg alapvetően arra mennek, ami a tömegnek jó. Ha az átlaguser az élénk(ebb) színeket szereti, akkor azt fogja kapni. A legtöbb ember azt se tudja, mi a dinamikus kontrasz, a ghosting vagy épp a foszforlag, őket feleslegesen fogod győzködni. Inkább örülni kell annak, hogy egyáltalán létezik még alternatíva :B. Nekem például egy 4 éves, CCFL háttérvilágítású LCD butaTV-m van, és bár tudom, hogy (többek között) az egymillás csúcsplazmáknak jóval jobb képe lenne, de nem fintorgok rajta feleslegesen, hanem örülök annak, hogy legalább ez is van :). Még mindig jobb azt nézni, mint annak idején a 20"-os CRT TV-ket ;).

    A siránkozást, az LCD-plazma TV körül zajló siránkozásokat annak ellenére se értem, hogy magyarok vagyunk, és lényegtelen, hogy mire vagy miért, csak lehessen panaszkodni. Bár fiatal vagyok még, de úgy látszik, hogy az átlag fórumozókhoz képest már nagyon öregnek számítok, mert én még láttam domború képcsövű katódsugárcsöves TV-ket (fekete-fehérben is), és meg tudtuk nézni a filmeket VHS-ről annak ellenére is, hogy nem volt tűéles a kép, és az se zavart, hogy csak monóban szólt, és nem DTS TrueHD-ben. Épp a napokban írt valaki egy olyan kommentet, hogy míg régebben a műsor tartalma fogta meg inkább az embereket, a megjelenése (kép/hangminőség) meg másodlagos volt. Mindezek mellett jobban tudta élvezni a filmeket, mint most a kontraszt/pixelszámolgatás/ghosting/7.1-es hangzás mellett...

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Új hozzászólás Aktív témák