Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • l.skywalker

    félisten

    Hajráf! ;]

    Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

  • l.skywalker

    félisten

    válasz ldave #7 üzenetére

    az AC Valhalla alapjátékot tegnapelőtt fejeztem be :D

    Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

  • l.skywalker

    félisten

    válasz ldave #9 üzenetére

    Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

  • l.skywalker

    félisten

    válasz ldave #12 üzenetére

    Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

  • l.skywalker

    félisten

    2023. Január

    Vásárlások: - 0
    -
    Végigjátszások, eladások: + 1
    + Assassin's Creed Valhalla
    +Vampire Survivors: Legacy of the Moonspell DLC

    Összesen a hónapban: +1
    ---------------------------
    Éves összes: +1

    Vélemények:
    - Assassin's Creed Valhalla: Végül erre az évre átcsúszott az alapjáték befejezése, ezt decemberben nem, realizáltam, hogy pontosan hogyan is van, de így rendes játékosként a DLC-ket is és az ingyenes bővítményeket is kijátszottam. Még van benne pár unlock-olható dolog, azok miatt még a gépen hagytam, de összességében kész. A teljes AC szériához nem tudom mérni, mert csak az első 3-al játszottam a régiek közül, az új "irány" játékai közül számomra az Origins és az Odyssey után van minőségben. Hiányoznak azok a finomságok, amik az Origins után a térképek növekedésével vesztek ki a játékból. A mirázs-t is ettől függetlenül egy nagy leárazásban végig fogom játszani.
    - Vampire Survivors: Legacy of the Moonspell DLC: az alapjátékhoz új dolgot nem adott csak némi időbeni tartalommal bővítette ki azt. Pár új feloldható karakterért és 1-2 kihívásért azt mondom, hogy a legjobban elköltött 200 forintom volt. Maga a teljes játék viszont különösen tetszett.
    - Destiny 2: 19. szezon - a szezon nekem nagyon jól indult, tetszettek az új tartalmak, a szezonális sztori és az új dungeon. De végül ahogy sikerült mindent kiszedni és letudni a challangeke-t, úgy szorult is háttérbe, de ez mindig a single játékaimra van jó hatással, így kicsit sem bánom. Ráadásul még van hátra 3 hét a következő DLC-ig.

    Amikkel jelenleg játszom:
    - Destiny 2: a 19. szezonból hátra van 3 hét, a heti dolgokat kifarmolom ill. 24-én érkezik a szezon sztoriját lezáró küldetés.

    - Destiny 1: elértem a Rise of Iron-ig a sztoriban, mikor a konzol elé jutok akkor haladgatok vele szépen.

    - Power Wash Simulator: megérkezett a Lara Croft bővítmény (ingyenes), így újra szembe nézek a mocsokkal

    - Immortals Fenyx Rising: egy kósza ötlettől vezérelve belekezdtem és az első 10-15 óra után azt mondhatom, hogy tetszik. Terveim szerint ez lesz a fő csapás a következő szűk 1 hónapban.

    Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

  • l.skywalker

    félisten

    válasz l.skywalker #23 üzenetére

    Várhatóan a hónapban már nem fogok semmit sem venni vagy végigjátszani és kihagytam a februárt is, most egyben letudom a kettőt:

    2023. Február/Március

    Vásárlások: - 1
    - Sea of Thieves Deluxe Edition: elárazás történt az Xbox Store-ban. 10.700.- helyett 1.070.- forintért lehetett megvenni. Nem hagyhattam ott, tudjátok a "gyerekeknek". Hiába, hogy megvan Game Pass-ban is.

    Végigjátszások, eladások: + 0
    + Power Wash Simulator: Lara Croft DLC
    + Destiny 2: Lightfall sztori

    Összesen a hónapban: -1
    ---------------------------
    Éves összes: 0

    Vélemények:
    - Destiny 2: lepörgött a Lightfall sztorija. Plusz pontot nem adnék érte, mert nem volt olyan mértékű, mint egy önálló játék, de három karakterrel is végigvittem Legendary szinten. A történet nem olyan mély, mint a korábbi kiegészítőké, láthatóan ezzel csak megágyazott a Bungie a végső összecsapásnak, a Final Shape-nek, de mindig nagy élmény csapatban játszani a játékkal - volt szerencsém harmadmagammal (ldave-el és egy másik klántárssal) közösen végigvinni.
    - Power Wash Simulator: Lara Croft kiegészítő: jó volt újra kézbe venni a szerszámot (sic!) és Lara otthonát ill. dolgait tisztára mosni. Az persze felvet bennem egy kérdést, hogy miként lehet egy ilyen kinézetű nőnél még a plafon is saras.

    Amikkel játszom:
    - Destiny 2: a sztori lezárta után elindult a "grind", jelentős power level emelés mellett számos új helyszín és activity került be a játékba. Aki játszik MMO szerű multiplayer játékkal az tudja, hogy mennyire örömteli tud lenni ha végre nem csak a megszokott dolgokkal találkozik az ember. Volt szerencsém az új Raid-et is kipróbálni, ami látványos nagyon, ugyanakkor kevésbé nagy kihívás mint pár elődje. De a farmolás tekintetében ez korántsem baj.
    - Immortal Fenyx Rising: habár a Destiny mellett nem hiszem, hogy lesz rá időm, de februárban félbehagytam és azóta is nagyon várom, hogy folytassam.
    - AC Valhalla: még 1-2 a sztorihoz má rnem kapcsolódó event van amit szeretnék kipróbálni

    Amikkel tervezek játszani:
    - Power Wash Simulator: Final Fantasy DLC és achievementek: megérkezett az új DLC, ami már a Final Fantasy-ra koncentrál ill. felfedeztem magamnak az Xbox Achievement-eket is, amiket külön élvezet egyesével feloldani, még ha emiatt kvázi újra is kell játszanom az alapjátékot.

    [ Szerkesztve ]

    Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

  • l.skywalker

    félisten

    2023. Április

    Vásárlások: -1
    - Diablo: Prime Evil Collecion: régi vágyam volt kipróbálni a Diablo-kat. Én a műfajjal a Sacred-el ismerkedtem meg, amit nagyon szerettem, de mindig azt mondták nekem, hogy ez csak egy Diablo 2 klón. Emiatt is és egyébként is úgy éreztem, hogy a 19,79€-s ár már megéri két játékért egy csomagban (D2 Resurrected+D3)

    Végigjátszások, eladások: + 5
    + Diablo 1: mivel megvettem a Prime Evil Collection-t, gondoltam legyen akkor rendesen az elejétől játszva a dolog és elővettem a GOG-on az első részt. Nem csalódtam. Kifejezetten nehéz, de élvezetes játék. Már most látom, hogy sokszor fogom újra elő és elővenni. Első végigjátszásra egy Warrior-al vittem végig, de a Hellfire DLC-t elraktam "későbbre".
    + Diablo 2 Resurrected: és ha már az első résszel végeztem, akkor rögtön neki is kezdtem a másodiknak. ldave-vel előbb kezdtünk egy online session-t, de mivel tudtam, hogy a nagyját úgy is egyedül fogom csinálni, egy kiegészítő nélküli, hamisíthatatlan Diablo 2 offline játékra váltottam, ahol egy Paladinnal vittem végig. Utána aktiváltam a kiegészítőket, de nem folytattam, hanem előröl kezdtem egy Necro-val, ezzel tervezem még májusban egyszer letolni a DLC sztorikkal együtt. És ahogy D1 esetében itt is biztos vagyok benne, hogy minden karaktertípussal neki fogok állni.
    +Bónusz pontok: 3 (ebben a hónapban ennyi alkalommal kerestem pénzt olyan tevékenységgel ami játékhoz köthető és játékra fogom költeni)

    Összesen a hónapban: +4
    ---------------------------
    Éves összes: 4

    Amikkel tervezem játszani:
    - Diablo 2: egy Necro offline session-t tervezek végigvinni még májusban
    - Diablo 3: ha már lendület, akkor gyerünk. Előre a 4. részig :)

    Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

  • l.skywalker

    félisten

    válasz Guitar14 #51 üzenetére

    Nekem a Sacred-en túl főleg a Diablo 3 volt ami megfogott. Még régen 7 éve mikor megvettem az első konzolt (tizenX év gaming kihagyás után) akkor egy ingyenes hétvégén kipróbáltam és totál odavoltam érte. Meg is vettem, szerintem az első játék volt amit nem akciósan vásároltam meg. Csak épp ekkortájt született az utolsó gyerekünk, ha volt is időm játszani, jobbára éjszaka, akkor is 10 perc után mindig belealudtam. Ok. Mondom félreteszem. Majd vettem újabb generációs gépet: oda is megvettem. Ott is mindig belealudtam. Akkor úgy voltam vele, hogy ezt félreteszem.

    Az első rész valóban retro játék már a javából, de én egyébként is jobban szeretem a régi játékokat. Összesen 21 órám van benne, de volt, hogy a háttérben futott pár órát AFK. De warrior-al játszottam, amiről később kiderült, hogy nem épp a legegyszerűbb választás, a végén küzdöttem is. Ugyanakkor élvezetes volt. A különbség az az újabb részekhez képest, hogy itt nincs csak egy végtelen Dungeon. A faluban lemész egy barlangba és annak van tizenvalahány szintje. És itt ha kipucolsz egy szintet akkor utána az üres is marad, ha jól emlékszem és adott szintenként megnyílnak alternatív lejáratok is, hogy ne mindig az elsőtől kelljen újra végigmenni rajta. Emiatt a rendszer miatt szerintem az elején élvezetesebb mint a kettő, de hamar válik kicsit repetitívvé. Ugyanakkor pont megfelelő időközönként vannak boss-ok és mindig van 1-2 olyan küldetés ami kizökkenthet az egyhangúságból. A cinematic részek viszont itt is jók voltak és a sztori némileg ugye kapcsolódik is a második részhez. Ebben én makettná*i vagyok, hogy történet szerint lineárisan szeretek játékokkal haladni, vagy ha úgy jobb, akkor kiadási sorrendben. Én azt mondom így utólag, hogy megéri, mert a kettő mellett az első rész is a korának nagy játéka volt. A Hellfire DLC-re mondta az ldave, hogy az annyira nem lett jó, mert azt külsős cég fejlesztette, de majd azt is rápróbálom egyszer :D

    Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

  • l.skywalker

    félisten

    válasz ldave #56 üzenetére

    Ráadásul plusszos. Hallatlan :D

    Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

  • l.skywalker

    félisten

    2023. Május

    Vásárlások: -2
    - The Crew 2 (Ubisoft): LEGEND23 kóddal minden 20€ feletti vásárlásból 10€ kedvezmény volt, nekem kellett az AC Valhalla Ragnarök DLC, ami 16€ volt magában, ezért mellé raktam a kosárba a The Crew 2-t, és így megkaptam 11€-ért, ráadásul a Lake c. játék is ingyen járt mellé, szóval ez a vásárlás ez valójában egy ál-vásárlás volt :)
    - Far Cry 6 (Ubisoft): szinten 20€ helyett 10-ért megkaptam a Deluxe kiadást

    Végigjátszások, eladások: + 2
    +Bónusz pontok: 2 (ebben a hónapban ennyi alkalommal kerestem pénzt olyan tevékenységgel ami játékhoz köthető és játékra fogom költeni)

    Összesen a hónapban: 0
    ---------------------------
    Éves összes: 4

    Amikkel tervezem játszani:
    - Diablo 3: hivatalosan már lepörgött de júniusra esett a vége. Mondhatni végeztem mindhárom Diablo-val, az Immortals-t nem számolom ide, habár ott is régről talán csak a végső boss maradt életben. Nagyon tetszett a harmadik rész, az első rész volt, amikt nekro-val játszottam végig és mivel a nehézségen sem emeltem, így nagyon könnyűnek titulálhatom épp ezért volt élvezetes. Tudtam haladni a történettel és szinte minden zugot kipucoltam, csak a Reaper of Souls DLC-ben nem volt már kedvem mindent felfedezni így ott kb. 1 óra alatt le is tudtam a végső ellenséget.
    - Most DLC hónapot fogok tartani gyanítom: Elkezdődött a Destiny 2 új szezonja, Vampire Survivors DLC is jött, a Power Wash Simulator-hoz már két új téma is és a fent említett Ragnarök DLC-t is el tervezem kezdeni, habár nyár jön ilyenkor kevesebb időm szokott lenni, de meglátjuk.

    Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

  • l.skywalker

    félisten

    válasz l.skywalker #64 üzenetére

    2023. Június

    Vásárlások: 0
    -

    Végigjátszások, eladások: + 1
    +Diablo 3: egy nekró végigjátszással mentem végig a játékon normál fokozaton. Miután korábban végigjátszottam a Diablo 1-et és a Diablo 2 Resurrectedet, a harmadik rész sem várathatott magára és nem csalódtam benne, szerintem ez is nagyon jó alkotás volt: a nehézségi fokozat és a nekró miatt azt mondhatnám, hogy az első 3 rész közül ez volt a legkönnyebb. Az eredeti terv az volt, hogy a negyedik részbe is beleugrok de végül az is még tolódik, de az első három részt mindenképp szeretném végigjátszani még párszor egy-egy másik karakterrel is.

    Összesen a hónapban: +1
    ---------------------------
    Éves összes: 5

    Amikkel tervezem játszani:
    Az elfoglaltságaim és a nyár mellett éppen jutott egy kis időm a Destiny szezonális dolgaival haladni, így sok tervem nincsen. Ha mégis lesz időm játszani akkor főleg a már korábben leírt DLC-ket tervezem: Vampire Survivors, Power Wash Simulator Final Fantasy és Spongyabob ill. AC Valhalla Ragnarök.

    [ Szerkesztve ]

    Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

  • l.skywalker

    félisten

    válasz ldave #69 üzenetére

    Bakker a Remnant-ot kifelejtettem :D Mea Culpa
    Mentségemre legyen mondva, nagyon össze-vissza vagyok...

    2023. Június
    Vásárlások: 0
    -

    Végigjátszások, eladások: + 2
    +Diablo 3: egy nekró végigjátszással mentem végig a játékon normál fokozaton. Miután korábban végigjátszottam a Diablo 1-et és a Diablo 2 Resurrectedet, a harmadik rész sem várathatott magára és nem csalódtam benne, szerintem ez is nagyon jó alkotás volt: a nehézségi fokozat és a nekró miatt azt mondhatnám, hogy az első 3 rész közül ez volt a legkönnyebb. Az eredeti terv az volt, hogy a negyedik részbe is beleugrok de végül az is még tolódik, de az első három részt mindenképp szeretném végigjátszani még párszor egy-egy másik karakterrel is.

    +Remnant from the Ashes: Ahogy Dave is írta, harmadmagunkkal lenyomtuk sok-sok session után végre a játékot. Solo-ban nem tudom lett-e volna ugyanekkora élmény, de így hármasban nagyon élveztem. A végére kezdtem igazán jól megismerkedni az egésszel, és már szemezgetünk a második résszel is. Hátha az már teljesen cross-play lesz.

    Összesen a hónapban: +2
    ---------------------------
    Éves összes: 6

    Amiket játszottam júniusban: az egyik tesómmal elkezdtünk Fifázni, ha épp nem vagyunk elegen kártyához, akkor valami közös játék címén legyen valami és mivel én utoljára szerintem a 2003-assal játszottam baromi jó volt. Persze semmi FUT meg pack nyitogatás, csak simán egymás ellen kis játék. Illetve ha már megvettem a Far Cry 6-ot előző hónapban, akkor gondoltam kipróbálom és meglepően élvezetes volt. Bele is csúszott pár óra, de utána letöröltem mert én ebben hajthatatlan vagyok, hogy sorban játszok mindent és most hivatalosan a második résznek kellene érkeznie :) Haladtam még lopott időben az Immortals Fenyx Rising-al is, ami Game Pass-os, így félek, hogy egyszer csak "kiesik" ill. a van két játék ami mindig a gépen van, a Mount & Blade Warband és a Townscaper, amik mindig előkerülnek ha nincs máshoz kedvem.

    Amikkel tervezek játszani júliusban:
    Az elfoglaltságaim és a nyár mellett éppen jutott egy kis időm a Destiny szezonális dolgaival haladni, így sok tervem nincsen. Ha mégis lesz időm játszani akkor főleg a már korábben leírt DLC-ket tervezem: Vampire Survivors, Power Wash Simulator Final Fantasy és Spongyabob ill. AC Valhalla Ragnarök.

    [ Szerkesztve ]

    Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

  • l.skywalker

    félisten

    válasz l.skywalker #72 üzenetére

    2023. Július+Augusztus
    Vásárlások: 2
    Rebel Galaxy Outlaw - 1€ volt Fanatical-on és elgyengültem :D
    Minecraft: Java & Bedrock Edition - a gyerekek mentek Minecraft táborba oda kellett venni, de a szabály az szabály

    Végigjátszások, eladások: + 2
    +2 Bónusz Pont

    Összesen a hónapban: 0
    ---------------------------
    Éves összes: 6

    Amikkel játszottam ebben a két hónapban:
    A nyár érezhetően rajta hagyta a kezét a tevékenységemen, ha le is ültem a gép elé, akkor is főleg Destiny ment vagy a gyerekekkel játszottam közösen.

    Amikkel tervezek játszani:
    Lévén, hogy a július-augusztusi "jelentést" szeptember vége felé írom, így az e-havi tevékenységeimet is leírom. A Destiny mellett folytattam a Fenyx Rising-ot és kifejezetten élvezem, ha minden jól alakul, hónap végéig be is fejezem, de open world perv vagyok és nem tudok elmenni az unlocked ikonok mellett :DDD

    Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

  • l.skywalker

    félisten

    2023. Szeptember

    Vásárlások: -1
    -1 Marvel's Avengers - Definitive Edition - mivel lekerül a "polcokról" olcsób adták, Steam-re beraktároztam, ha egyszer lenne kedvem hozzá

    Végigjátszások, eladások: + 2
    +1 Immortals Fenyx Rising
    +1 Bónusz Pont

    Összesen a hónapban: +1
    ---------------------------
    Éves összes: 7

    Amikkel játszottam ebben a két hónapban:
    A Destiny 2 server problémái vezettek oda, hogy folytattam a korábban elkezdett Immortals Fenxy Rising-ot és hirtelen beszippantott. 6 feloldható területből 4-et teljesen kipucoltam, az utolsó előttinél a sztorira kapaszkodtam rá, így hamar eljutotttam a végső Bossig (~45 óra). Ami nem tetszett, hogy a Boss előtt bedobta, hogy ha itt tovább megyek, akkor a Boss után már nem lehet visszajönni "befejezni" a dolgokat és hiába nyugtatott meg, hogy lesz mentés, úgy voltam vele, hogy belépek és végzek vele. Ahogy kész is lettem le is töröltem, a térkép ~20%-a így kábé érintetlen maradt.

    Amikkel tervezek játszani:
    A Destinyben sok teendő nincs, a szezonális dolgok nem rossza, de ha nincs társaság, egyedül nem tervezek belépni. Most olyan single player játékot keresek, amit régóta el akartam kezdeni. Red Dead Redemption 2 vagy a Mount & Blade: Bannerlords a két kinézett cím.

    [ Szerkesztve ]

    Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

  • l.skywalker

    félisten

    válasz l.skywalker #91 üzenetére

    Vagy Cyberpunk :D

    Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

  • l.skywalker

    félisten

    válasz koncsik #95 üzenetére

    Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

  • l.skywalker

    félisten

    válasz l.skywalker #91 üzenetére

    2023. Október, November, December

    Vásárlások: -2
    -1 Hardspace: Shipbraker (Steam)
    -1 Alice: Madness Returns (EA)

    Végigjátszások, eladások: + 3
    +1 Untitled Goose Game
    +2 Bónusz Pont
    Összesen a hónapban: +1
    ---------------------------
    Éves összes: 8

    Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

  • l.skywalker

    félisten

    válasz koncsik #130 üzenetére

    Azt majd a bizottság leellenőrzi ;]

    Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

  • l.skywalker

    félisten

    válasz ldave #136 üzenetére

    Köszönjük, akkor az újévi fogadalmakat már oda írom :D

    Ennek az évnek nálam a legfőbb eredménye az volt, hogy kevesebb játékot vásároltam direktbe, de a bundlik és a hirtelen akciókból fakadó impulzusvásárlások még mindig kísértettek. Jövőre az a terv, hogy ezeket is visszaszorítsam és végre a backlogom is kapjon rendes törődést :D

    Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

Új hozzászólás Aktív témák