Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    Tudtok jókat mondani... :P

    Akik írták az elején, hogy az ő életükből kimarad a Blu-ray: ti mindent DivX/XviD-ben néztek ma is? Se egy BDrip? HD is szigorúan csak ha HDTV rip (amiből elég kevés van)? :U Attól, hogy más fizetett érte, lerippelték és újratömcsizték, még Blu-ray anyag.

    (#7) vamzi: "Pendriveot a népnek"

    Flashen sosem lesz médiaforgalmazás. Egy műsoros lemez elkészítése fillérekben van és mp-ek kérdése (nyomómintával csinálják), a Flash sokkal drágább és percekig tart az adatmásolás...

    (#12) Kapanyél: A Blu-ray 3D már 2 éve a piacon van. A letölthető 3D filmek 99%-a onnan jön.

    A BDXL szintén a piacon van (csak egyelőre nem a házimoziszegmensben), 100/128 GB kapacitással.

    Mire valóban kezd bejönni a 4K, vagy a BDXL kerül át a házimoziszegmensbe, vagy valami újabb fejlesztés jelenik meg, nagyobb kapacitással. Már dolgoznak pl. a kék-viola lézer alapú BD-n, 1 TB-s maximális kapacitással...

    (#21) Edenyke+(#22) aram01: Nem szokták belevenni a PS3-at, mint ahogy most sem vették bele - ha olvastátok a cikket.

    (#24) Ł-IceRocK-Ł: Ezt hogy is gondolod? Mikor lesz "úgy igazából" befutva? Pl. amikor 300 millió lejátszó lesz az otthonokban? Akkor majd fogják és kollektíven kidobják a szemétbe? Vagy ha már ott van, használják is?

    [ Szerkesztve ]

  • dezz

    nagyúr

    válasz Zirowe #38 üzenetére

    De, olvastam és valahogy ugyanaz jött le belőle nekem is, mint aram01-nek...

    Nem kiírásra gondoltam. Hanem arra, hogy Blu-ray anyagot néztek.

    [ Szerkesztve ]

  • dezz

    nagyúr

    válasz vamzi #42 üzenetére

    Az nem a nyuszi, hogy mindent rá lehessen fogni. :N

    "Én a lemezt ítéltem elavultnak, nem a rajta található anyagot"

    Azt sejtettem, csak arról van szó, hogy az online terjesztés közel sem olyan fejlett, hogy kellő piaca lehetne a HD-nak (főleg magas minőségben), így hát a lemez nélkül nem sok HD-s tartalom lenne... (Csak amit már tévén is leadnak, és itt nem a kódolt HBO-ra gondolok.)

    "egyébként meg 5 méterről bámulom a projektorom képét, amin nincs különbség a 480p és 1080p között"

    Úgy aztán sok értelme van a projektornak, ha olyan messziről nézed, hogy a látszólagos nagysága egy SDTV-é... :F

    (#43) Edenyke: Ebből nem jön le, hogy a cikkre gondoltál-e vagy másra...

    (#44) bambano: Már úgy érted, SD h.264? És akkor most azért halott, mert téged személy szerint nem érdekel a HD?

    (#46) Ł-IceRocK-Ł: Azt talán sosem fogja elérni. Az emberek egy részének megteszi az SD is.

    [ Szerkesztve ]

  • dezz

    nagyúr

    válasz Ł-IceRocK-Ł #49 üzenetére

    Mint már írták, kint alig több, mint a DVD. Csakhogy vannak, akik egy fillérrel sem fizetnének érte többet.
    Lejátszóból is vannak elég olcsók.

    (#50) bambano: Az emberek többségének még mindig egyszerűbb betenni a bevásárlókosárba és otthon a lejátszóba, mint torrentezgetni, playerekkel, codecekkel szórakozni... (A 24p-s lejátszásról nem beszélve.)

    De nézzük csak egyszerűen a tényeket: elég szépen veszik és ez nem csökken, hanem éppen hogy növekszik. Így elég érdekes halottnak nevezni, nem gondolod? Esetleg elavulóban lévő, aminek viszont nagyon is van még létjogosultsága.

    [ Szerkesztve ]

  • dezz

    nagyúr

    válasz vamzi #52 üzenetére

    Azt írtad, 5m-ről nincs különbség, márpedig ez csak akkor igaz, ha sokkal kisebb kép, mint 280 centi! Ilyen képméretnél bőven látnod kellene a különbséget, hacsak nem vagy rövidlátó (és mégsem hordasz szemüveget/kontaktlencsét).

    Lényegében az 1080p teljes élvezetét nyújtja ez a mért/távolság! (Sőt, szerintem a 4K-ból is látszana már valami.)
    http://s3.carltonbale.com/resolution_chart.html
    5m = ~16 láb (foot), 280cm = 110"

    (#53) Ł-IceRocK-Ł: Azt hittem, általánosan értetted, nemzetközileg.

    [ Szerkesztve ]

  • dezz

    nagyúr

    válasz vamzi #56 üzenetére

    "Viszont a hd nem csak a felbontásról szól, hanem a részletességről is, amit ekkora távolságról szerintem ebben a méretben nem egészen lehet elválasztani"

    Na ne süketelj már légyszíves! :P Mégegyszer: ilyen képméretnél és távolságnál tökéletesen látni nem csak az SD vs. 720p, hanem 720p vs. 1080p közötti különbséget is.

    "főleg mert a nativ felbontása a projónak nem 1080p..."

    Vagy úgy, ezt mintha elfelejtetted volna eddig közölni... Megjegyzem, még ha 720p-s is a proji, akkor is látnod kellene a különbséget SD és HD között. Most vagy sima SD a projektorod, vagy legalább -2 dioptriás szemüvegre lenne szükséged.

    (#57) bambano: Mennyiben is befolyásolja a hazai helyzet a dolgokat világszinten? Mellesleg ugye online is lehet rendelni.

    "az optimális, hosszú távon jó megoldás szerintem a video on demand lenne, mint pl. egy upc videotár."

    Majd ha megvalósul ez kifogástalan minőségű HD tartalommal, visszatérhetünk rá...

    "42 millió eladott eszköz"

    Évente, és egyre több. A lemezeket is tízmilliószámra adják el...

    Ha most mindent az okostelók rendkívül dinamikus terjedéséhez mérnénk, nem lenne élet a Földön. :N

Új hozzászólás Aktív témák