Hirdetés

2019. július 21., vasárnap

(#1) KaiotEch

KaiotEch
(PH! nagyúr)

Én kérném vissza a Windows 7-et 1-2 W10-es funkcióval(másolási grafikon).

[ Szerkesztve ]

Állítólag csak a halál a biztos, bár amióta valaki okos kitalálta a nekromantákat, már az se. Ha nem működik jól a Xiaomi telefonod és fejfájást okoz, akkor az a MIgrén? ™ || Adottságaim miatt meghívtak egy p0rnófilmbe szerepelni. Én vagyok a férj, aki elmegy otthonról.

(#2) Duck663 válasza KaiotEch (#1) üzenetére

Duck663
(senior tag)

Na végre nem csak én szólalok fel a Win 7 mellett... :)

NAVIgre, ez már valami! :) Igen, Win7-et használok, hogy ez büntetés lenne? Nem nagyobb, mint a Win10 önmagában.

(#3) Beretvás

Beretvás
(PH! addikt)

Még jó , hogy nem ilyen begyöpesedett mindenki mert különben még mindég kőbaltávbal zavarásznánk egymást a sztyeppén..... :W :W

[ Szerkesztve ]

Battlenet: Nightbreaker#1234/ Steam id: Beretvás

(#4) Exodius

Exodius
(őstag)

Végre egy normális win-frissités! :D

(#5) sh4d0w

sh4d0w
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Azért 3-4 évvel a megjelenés után illő odafigyelni a visszajelzésekre...

Ha marhasagot irok, vallalom a pofonokat erte a forumon, nem sirok a modiknak.

(#6) dagonya

dagonya
(kvázi-tag)

én windows 95-re szeretnék directx12 támogatást, semmi más ne változzon

(#7) Duck663 válasza Beretvás (#3) üzenetére

Duck663
(senior tag)

Nem-nem, azt a kőbaltát már hiába keresed, M$-ék lenyúlták, és azzal szabták a Win 10 külsejét és valószínűleg a fejlesztés során is többször igénybe vették, a billentyűzet püföléséhez, azért működik minden olyan flottul... :)

NAVIgre, ez már valami! :) Igen, Win7-et használok, hogy ez büntetés lenne? Nem nagyobb, mint a Win10 önmagában.

(#8) KaiotEch válasza Beretvás (#3) üzenetére

KaiotEch
(PH! nagyúr)

Már megbocsáss, de mi ebben a begyepesedett? Nem WindowsXP-t mondtam. A Windows 7 egy teljesen jól működő rendszer, semmi olyan funkció nincs a W10-be, ami hiányzik a régiből. W10-be pl a fényképek alkalmazás katasztrófa, menü nem tetszik. Van vezérlőpult is meg gépház is, mi a francnak keresgéljem 2 helyen a dolgokat. Iszom szavaidat, hogy miben jobb a W10.

[ Szerkesztve ]

Állítólag csak a halál a biztos, bár amióta valaki okos kitalálta a nekromantákat, már az se. Ha nem működik jól a Xiaomi telefonod és fejfájást okoz, akkor az a MIgrén? ™ || Adottságaim miatt meghívtak egy p0rnófilmbe szerepelni. Én vagyok a férj, aki elmegy otthonról.

(#9) dagonya válasza KaiotEch (#8) üzenetére

dagonya
(kvázi-tag)

használd a hetest. tiszta sor.

(#10) Beretvás válasza KaiotEch (#8) üzenetére

Beretvás
(PH! addikt)

Ha ennyire király a win7 miért sírsz itt a win10 miatt? Ignoráld a w10 et és kész.. ;) ;) Eléggé unalmas már minden w10 cikk alatt a 7es utáni sírást olvasni. :K

(#11) joghurt

joghurt
(PH! addikt)

Lehet, hogy azért nem adnak neki nevet, mert a 1903-ból is a végén a harmadik hónap helyett először April, végül May update lett?

Én mondjuk annak is örülnék, ha kiszednék belőle a webes Office agresszív promózását. (.docx, .xlsx kiterjesztésre mindig azokat ajánlgatja, hiába van fent LibreOffice, társított kiterjesztésekkel.)
Vagy hogy ha beállítok társításokat, azokat ne felejtse el minden frissítéskor. Vagy ne lássam állandóan azt az ablakot, hogy "Mindig az alábbi alkalmazás használata", amit hiába X-elek be, újra és újra rákérdez.

Tudom, marginális probléma, de azért szimbolikus égésnek érzem, hogy a Windows 10 még mindig nem képes összecsatlakozni egy Windows 10 Phone telefonnal.

A tej élet, erő, egészség.

(#12) Cythyel válasza KaiotEch (#8) üzenetére

Cythyel
(senior tag)

nekem pl ryzen miatt kötelező a win10, és tény hogy alap helyzetben csak némileg jobb mint a w8.x, viszont némi gyomlálás és tweakelés után, teljesen jól használható, nincs bsod, nincs vele problémám, idegesítő frissítések meg kikapcsolhatók, elég évente integrált telepítővel újrahúzni és nincs a patchelések miatti probléma sem

(#13) Narxis válasza Beretvás (#3) üzenetére

Narxis
(PH! nagyúr)

Naaaaa, ez azért túlzás.

(#14) Brandynew

Brandynew
(őstag)

Ugyanolyan funkciói vannak a Win 7-nek és Win 10-nek, és ugyanúgy is néz ki a két rendszer. A különbség, hogy a Win 10 fürgébb és jobb az erőforrás-kezelése.

Ami plusz funkciókat és designelemeket láttok Win 10-en, azok kikapcsolható integrált szoftverek.

[ Szerkesztve ]

(#15) ElEvEn11 válasza Beretvás (#3) üzenetére

ElEvEn11
(fanatikus tag)

Ez egy ilyen ellenkultúra szerű dolog lehet. A szövőgépeket is szétverték, pedig akkor még messze nem voltak annyira fejlettek, mint később. Félünk minden újtól és vissza akarjuk kapni a régi jól megszokottat. Úgy látom sokan a Prohardver hasábjain sem éreznek másként, pedig itt informatikáról van szó, ahol az elévülés percekben mérhető manapság. ...és nem a divat okán, hanem a technológia fejlődésével. A Win10 nem hibátlan, de a Win7 sem volt az csak már elfelejtettük neki, mint a kócos bodri kutyának, hogy időnként megkapott bennünket gyerekkorunkban, de ma meg már ő a jó öreg házieb a kertben. Igaz, hogy már nem fog betörőt, szaladni sem nagyon tud és ugatni is csak a kutyaólból szokott. :) ;)
Szíve joga így gondolkodni bárkinek, mégha mosolyogni való is számomra.
...és persze én kérek elnézést! :B

Szerintem az iLindowsdroid, egyedi GUI-val a világ legjobb op.rendszere. ;o)

(#16) ElEvEn11 válasza Beretvás (#10) üzenetére

ElEvEn11
(fanatikus tag)

Ezt is adom. :K Lehet ignorálni a Win10-es cikkeket, híreket, használni a 7-est és kész. Kicsit olyan hozzászólás-hajkurászás szaga van. ;)

[ Szerkesztve ]

(#17) Beretvás válasza Narxis (#13) üzenetére

Beretvás
(PH! addikt)

Mi benne a túlzás? Ha ilyen mentalitású emberek vezetnék a világot, akkor még kőkorszak lenne mert az JOBB volt. :K

(#16) ElEvEn11: Inkább csak a saját fejlődni nem akarásukat szeretnék ezáltal másokra is ráeröltetni. . Semmi problémám nincs azzal ha valakinek nem tetszik, nekem is tört borsot már az orrom alá a w10, de nem mentem böfögni minden w10 el kapcsolatos hír alá...

[ Szerkesztve ]

(#18) Brandynew válasza Beretvás (#17) üzenetére

Brandynew
(őstag)

"Régen minden jobb volt."

A pszichológia már rég megmagyarázta, hogy miért érezzük úgy egy-egy dolog kapcsán, hogy a régi jobb.

Régen tényleg minden jobb volt?

[ Szerkesztve ]

(#19) tibaimp válasza KaiotEch (#8) üzenetére

tibaimp
(őstag)

Én meg azt mondom, hogy jó a win10, csak nem szabad hagyni, hogy automatikusan frissüljön (mondjuk ezért a kijelentésemért egy másik fórumon egy kolléga majdnem "kinyírt"). De persze, ha neked a win7 a nyerő, akkor OK.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#20) CPT.Pirk válasza Beretvás (#10) üzenetére

CPT.Pirk
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

Hogyan lehetne ignorálni? A gépek egy részén mesterséges korlátozások miatt nem opció egy W7 használata, de a többin se nagyon mert hamarosan élete végére ér... És akkor még DX12 játékokat meg hasonló dolgokat meg sem említették.
Inkább nektek kellene elfogadni, hogy nem mindenki élvezi a W10 használatát, de többségünk munkában vagy egyéb okból rá van kényszerítve. A frusztráció pedig időnként felszínre tör, nem is teljesen alaptalanul...

Ma is nagyon élveztem a munkában, hogy a FreeCommander befagyása megölte az egész W10 GUI-t, tálca ikonok eltűntek, a feladatkezelőt sem lehetett megnyitni hogy kilőjem a progit... Maradt az újraindítás...

dagonya: most, hogy így mondod, van benne valami... :D Menj, igyál egy sört inkább. ;)

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#21) dagonya

dagonya
(kvázi-tag)

még az a hozzászólás hiányzik hogy; "winfos a linux jobb" és meg is vagyunk, lehet menni tovább

(#22) Brandynew válasza CPT.Pirk (#20) üzenetére

Brandynew
(őstag)

Többektől hallottam már ezt, de én egyszerűen nem értem, hogy mi a baj a Windows 10-zel. Soha nem fagy le, mentes a sallangtól, azt csinálja, amit kell. Mit nem lehet rajta szeretni? Az oprendszer csak egy keretrendszer más szoftvereknek, nem az oprendszert használod, hanem a különféle szoftvereket. Azt tudom elképzelni, hogy valami régi, HDD-s géped van, amin lassabb a Win 10, mint a 7.

Ez a rendszerlefagyás valami noname 3rd szoftver hibájából fakadóan Win 7-nél is ugyanúgy előjött. Használj normális szoftvereket.

[ Szerkesztve ]

(#23) Beretvás válasza CPT.Pirk (#20) üzenetére

Beretvás
(PH! addikt)

Ezzekkel az érvekkel eggyezek. VISZONT a flusztráció mióta ad jogot beböfögni a lelki fájdalmunkat minden W10 es cím alá???

(#24) ElEvEn11 válasza dagonya (#21) üzenetére

ElEvEn11
(fanatikus tag)

Akkor nézd meg gyorsan az aláírásomat! :DD :))

(#25) ElEvEn11 válasza tibaimp (#19) üzenetére

ElEvEn11
(fanatikus tag)

...nem én voltam, aki így lerongyolt, de az tuti, hogy én nem vagyok ennyire bátor, hogy kikapcsoljam az automatikus frissítéseket. Főleg, hogy elég gyakran utazgattam az elmúlt két évben és éppen Kínában is jártam. Szóval köszi, de maradok a frissítéseknél. Eddig nekem csak kisebb gondok voltak vele, de az is napokon belül mindig megoldódott, vagy megoldottam. Nem feszültem meg, de a gépemet a tuti jó kis biztonsági réseket keresztül azért próbálták volna feltörni a naplózásom szerint. ;) Igen a drága Kínában, amit annyira istenít és szeret itt pár kolléga. :F

(#26) CPT.Pirk válasza Brandynew (#22) üzenetére

CPT.Pirk
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

Nem azt mondtam, hogy lassú! :N

Egyszerűen koncepcionálisan nem tetszik. Volt egy jó rendszer W7-nél, minden a megszokott helyen volt, aztán jött a W8 a metro/modern UI-val mert miért ne, majd lett az egészből egy furcsa keverék a W10-ben aminek a fele ilyen, fele olyan lett...

Amúgy az az állítás, hogy "nem az operációs rendszerrel dolgozunk" az nem áll meg az én esetemben és ebben fejlesztőmérnök kollégák is meg tudnak erősíteni. Meg kell nézni egy nem MS oprendszert, hogy mi mindent ad a kezed alá magától, de ebbe most ne menjünk bele...

Beretvás: csodálod? Újabban rendszeresen olvasni az újabb hibákról a frissítések kapcsán. Az egész rendszernél túltolták a fejlesztéseket a tesztelés kárára.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#27) Brandynew válasza ElEvEn11 (#25) üzenetére

Brandynew
(őstag)

Hatalmas nagy idiótaság kikapcsolni a frissítéseket. Aki ezt teszi, fogalma sincs a szoftverfejlesztésről. A frissítésekkel érkeznek a hibás programkódok javításai, nem kapcsolhatod csak úgy ki...

(#28) Brandynew válasza CPT.Pirk (#26) üzenetére

Brandynew
(őstag)

Nekem ugyanúgy néz ki a Win 7, mint a 10. Oké, van egy gépház, ami másmilyen, mint a vezérlőpult, de nehogy már ez legyen a probléma.

Start menü, tálca, asztal, fájlkezelő. Tök ugyanolyan minden. A csempéket, meg tudom is én miket ki lehet kapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#29) Beretvás válasza CPT.Pirk (#26) üzenetére

Beretvás
(PH! addikt)

Az egy dolog , hogy vannak hibák, nem is állítottam , hogy nincs. De ez még nem jogosít fel a Flame keltésre és a sírásra, főleg nem olyan cikk alatt ahol aztán semmi értelme mert érdemi változás nem lessz tőle..

[ Szerkesztve ]

(#30) sati válasza KaiotEch (#8) üzenetére

sati
(PH! addikt)

Direkt csinaltak igy, marmint h mindketto benne van. Van errol egy magyarazo video YouTube-on, erdemes rakeresni.

(#31) zgmzgm

zgmzgm
(kvázi-tag)

Én a windows 2000 -et kérem vissza!
De tény a win10 nél jobb rendszert még nem láttam.
Ez van, szerencsés vagyok. :) :))

㊀ ㊁ ㊂ ㊃ ㊄ ㊅ ㊆ ㊇ ㊈ ㊉

(#32) CPT.Pirk válasza Beretvás (#29) üzenetére

CPT.Pirk
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

Az első két hozzászólás eléggé messze állt a flémkeltéstől. Ha nem reagáltok rá, már nem is beszélnénk róla. :N

Brandynew: Meg szögletes és flat, vizuális visszalépés az Aeroglass óta.

(#33) dagonya

dagonya
(kvázi-tag)

valaki tényleg árulja már el nekem, hogy mi vesz rá valakit arra, hogy egy win10 hír alá nekiessen winhetezni ahelyett hogy használná a hetesét nagynagy megelégedéssel? komolyan nem értem.

(#34) Brandynew válasza CPT.Pirk (#32) üzenetére

Brandynew
(őstag)

"szögletes és flat"

Neked nincs jobb dolgod az életben, mint azt lesni, hogy milyen formájú az Windows ablakainak sarka? Teszel fel egy másik témát, ha ennyire zavar. Ne már... :D

(#35) joghurt válasza dagonya (#33) üzenetére

joghurt
(PH! addikt)

Attól az apróságtól eltekintve, hogy a Win7 már nem támogatott, valamint hogy egy rakás hardverre nem is tehető fel.

A tej élet, erő, egészség.

(#36) t72killer

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog

Nocsaknocsak, feltaláltuk a spanyolviaszt és hibákat javítunk egy frissítésben? Csak óvatosan, nehogy elérjük véletlen a win7 minőségi szintjét...

#35: pl a 2080Ti-re felmenne.

[ Szerkesztve ]

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#37) dagonya válasza joghurt (#35) üzenetére

dagonya
(kvázi-tag)

ezzel tisztában vagyok, de ez miért releváns egy win10 cikk alatt? tessék a szuper winhetet ezen kompromisszumait figyelembevéve élvezni. pont.

(#38) prolad

prolad
(őstag)

Jöjjön, én még a májusit se kaptam meg. Amennyi idő van most ezzel foglalkozni, annyira nem is zavar.

(#39) KaiotEch válasza Beretvás (#10) üzenetére

KaiotEch
(PH! nagyúr)

Sajnos nem tudom, az új HW-ekhez már csak W10 van.

(#40) PeachMan válasza KaiotEch (#39) üzenetére

PeachMan
(PH! kedvence)

Ez tényleg így van. Pár éve megvettem egy laptopot OS nélkül. Gondoltam dobok rá egy Win7-et. Még a telepítő sem indul el. Szóval maradt a Win10. Kényszerűségből.

Keresek Toshiba A80 laptopot működőképes állapotban - "Only Amiga Makes It Possible"

(#41) osztraksajt válasza Brandynew (#34) üzenetére

osztraksajt
(őstag)

Igen, járhatunk Fiat Multipla-val ami praktikus, vehetünk feleségül egy csúnya nőt aki jól főz, és még folytathatnám... ;]

Legyen már esztétikus amit egész nap néznem kell, nekem az is szempont. :P

(#42) Brandynew válasza osztraksajt (#41) üzenetére

Brandynew
(őstag)

De te miért nézed egész nap? Nekem nem látszik semmi, csak az aktuális szoftver ablaka.

(#43) dagonya válasza osztraksajt (#41) üzenetére

dagonya
(kvázi-tag)

a szép (akinek az) hetest kell használni. pont.
végső ideje lenne bevezetni az RGB-s operációs rendszert.

[ Szerkesztve ]

(#44) martonx válasza joghurt (#11) üzenetére

martonx
(PH! addikt)

Ami aztán júliusban talán már el is kezd települni szélesebb körben :D

Én kérek elnézést!

(#45) Eclips21

Eclips21
(őstag)

Win10 tenyleg egy skrizofren windows, a gyari kep nezegetobol nyomtatni egy halal, jobb gomb nyomtassal csinalok mindent xD es meg a gephaz vs vezerlopult meg a tobbi idegesito dologrol nem is beszeltunk

De gyerunk egyszer ossze jon! 🤪

(#46) dagonya válasza Eclips21 (#45) üzenetére

dagonya
(kvázi-tag)

nem a gyári képnézegetőt kell használni. pont.

(#47) Dhampir válasza Beretvás (#3) üzenetére

Dhampir
(PH! félisten)

Kőbalta? A jobbak már rég átálltak a fénykardra.

(#48) ElEvEn11 válasza Eclips21 (#45) üzenetére

ElEvEn11
(fanatikus tag)

„Gyári” képnézegetőt használni?
Digitális képeket nyomtatni?
Na ez a két dolog nálam valahogy nem játszik, de biztos én vagyok a kivétel. ;)

(#49) Puma K

Puma K
(PH! kedvence)

Én azt nem értem, hogy a Windows 10-nél (1903) miért van az, hogy ha CPU tuning miatt bench közben kék halált kapok akkor miért f*ssa össze magát a Firefox, a Steam, CCleaner és minden más telepített program...?

Windows 7-en soha az életben nem tapasztaltam ilyet.

Ugyan a Win10 kiírja kék halálkor, hogy hoppá valami nem kerek és 0%-ról elkezdi az infókat összegyűjteni, de van amikor sokáig gondolkodik és áll a 0-án, nekem meg erre a sz@rakodásra nincs időm így a gépházról indítom újra a gépet.

A Windows-ba belépve indítanám az adott programokat erre azok úgy csinálnak mintha frissen telepítettem volna őket és minden beállítás nullázódik-alapértelmezettre áll.

A Firefox-nál konkrétan még a szinkronizálás is összecsinálta magát, és bebugolt úgy hogy újra kellett tennem tiszta telepítéssel az FF-et amit maga a Mozilla telepítő javasolt... és utána lett jó az FF.

Én ilyet Windows XP-nél és utána még Windows 7-ig bezárólag sem tapasztaltam...

Emiatt baromi nagy feketepont van eddig a Windows 10-nek nálam beírva az ellenőrzőjébe...

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#50) Brandynew válasza Puma K (#49) üzenetére

Brandynew
(őstag)

Komoly gondok vannak azzal a PC-vel...

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.