Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GP-Sz

    senior tag

    válasz blattida #32 üzenetére

    Én hiszek abban, hogy az interconnectek és a hangfalkábelek eléggé számítanak és nem hiszek a tápkábelben. Hiperszuper tisztaságú egyméteres réz meg ezüst tápkábel százezrekért? Utána meg több kilométer tökátlagos rézkábel a falban meg az utcán olyan csatlakozásokkal, amiknek a tervezésénél az volt az egyetlen szempont, hogy a névleges áramerősséget megbízhatóan átvigyék évtizedeken keresztül? Vagy rosszabb esetben mindenféle szirszar ötvenéves alu vezetékek félig széthullott kötésekkel. Ennek mi értelme? Árnyékolt kábel? Mit kell árnyékolni, amikor a zavar egyenesen a konnektorból jön a szomszéd helyiségben levő mosógépből meg a tévé/számítógép risszrossz kapcsitápjából? Hülyeség az egész.

    Ami egyszerűen nem fér a fejembe, hogy a highendben mi a francért használnak egyáltalán hálózati táplálást. Ha valaki háromszáz rongyot fizetne egy nyomorék méteres tápkábelért, akkor annyiból már inkább akkukat kéne venni és a hálózatra csak töltéskor kapcsolni, egyébként teljesen leválasztani, oszt ott van a gyakorlatilag zavarmentes, szinte korlátlanul terhelhető, stabil egyenfeszültségű táplálás. Érthetetlen.

  • GP-Sz

    senior tag

    válasz Q #39 üzenetére

    Ja, HA tudod csökkenteni. A HDMI szabvány szerint pl a max BER 10^-9, ennek a csökkentésével szerintem nem kell foglalkozni, mert ez azt jelenti, hogy egy HD videóban kb másodpercenként van maximum egy darab bithiba, ami ugye egy frame egy pixelét érinti és ez azért nem törvényszerű, hogy be is következik. Talán annyit lehet elmondani, hogy ha drágább kábelt veszel, akkor a komolyabb minőségbiztosítás és tesztelés miatt kisebb eséllyel lesz rossz a kábeled, de ez azért több tízezret nem ér meg, több százezret végképp.

    Ez az egész kábel misztifikálás a digitális átvitelnél ott kezdett gyanús lenni a júzereknek, amikor azt tapasztalták, hogy a számítógépük ugye nulla bithibával másolgat össze-vissza több gigabyteos fileokat mindenféle szirszar kábeleken. Persze világos, hogy ezt adott esetben magasabb rétegbeli hibajavítás biztosítja, de akkor is gyanús picit, hogy az ezer dolláros tömör ezüst vezetős HDMI kábelnek nincs semmi értelme.

  • GP-Sz

    senior tag

    válasz maxxxboy #72 üzenetére

    Ettől még nem hiszem el :) Illetve kicsit bővebben kifejteném az álláspontomat: nem értem, miért csinálják a DAC-okat olyanra, hogy számítson a kábel, mert végülis számíthat. Úgy gondolom, mondjuk egy századmásodperces puffer még nem zavaró, ellenben tökéletesen elég ahhoz, hogy teljesen el lehessen tüntetni bármit, ami előtte van, beleértve a számítógépet, mint forrást is, ami minden bizonnyal az egész lánc leggyengébb eleme minden szempontból, rosszabb a teszkó gazdaságos usb kábelnél is.

  • GP-Sz

    senior tag

    válasz jocomen #77 üzenetére

    Az a doboz nem az audio streambe piszkál bele, hanem a digitális jelet "szépíti".

    Ez az egész misztikus problémakör arról szól, hogy hiába bithelyes a digitális jel a vevőnél, a rajta levő analóg zaj, amiben nagy szerepe van a kábelnek és a forrásnak is, valamilyen módon befolyásolja az analóg kimenetet és az az állítás, hogy ez hallható. Az van, hogy ez abszolút lehetséges, csak nekem az a véleményem, hogy ezt nem az ezer dolláros ezüstkábelek oldaláról kéne megközelíteni, hanem elsősorban olyan DAC-ot kellene csinálni, ami ezt a jelenséget kiküszöböli. Azért tartom hibásnak a kábel felől közelítést, mert a számítógép, mint digitális jelforrás már eleve rengeteg ilyen zajt produkál, úgyhogy ha ezek tényleg ennyire számítanak, akkor a kábel ezen nem segít, legfeljebb nem növeli a problémát. A DAC legyen az, amire kitalálták: egy kutya közönséges gagyi rézdrót is képes a bithelyes átvitelre, úgyhogy valahogy csak meg lehet oldani, hogy abból állítsuk elő a kimenetet és ne a kábel/forrás által rárakott hangfrekvenciás zajból. Mindenféle szűrők, stabil tápok, stabil órajelek, szeparált áramkörök, mittomén, nem értek hozzá. Szerintem a problémát nagyrészt az okozza, hogy a gyártók nem foglalkoznak az egésszel, mert alapvetően az embereknek így is jó, úgyhogy nem éri meg túlgörcsölni a témát, egy DAC alapvetően egyszerű jószág, össze lehet tákolni gyorsan úgy, hogy működjön, pont az ilyen kis apró finomságok hihetetlen mennyiségű időt és pénzt emésztenének fel. Inkább nem csinálják és elintézik annyival, hogy a digitális jelátvitel bithelyes, oszt kész. Tényleg az, de ahhoz, hogy halljuk, előbb újra analóg jelet kell csinálni belőle és hogy az majdnem pont olyan legyen, mint amiről mintavételezték, az láthatóan nem teljesen triviális.

  • GP-Sz

    senior tag

    válasz krx21 #85 üzenetére

    Az analóg jelátvitelnél teljesen nyilvánvaló a kábel szerepe akár az interconnecteknél, akár a hangfalkábeleknél, mivel ott ha a hangfrekvenciás jeled összeszed valami hangfrekvenciás zajt vagy a kábel átviteli karakterisztikája hangfrekvenciás tartományban pocsék, akkor az úgy változtat a jeleden, hogy esély nincs a helyrehozására, egyáltalán semmilyen módon nem lehetséges visszanyerni az eredeti jelet.

    Az a baj, hogy a digitális jelátvitelnél egyáltalán nem ez van, semmi közenincs ehhez, ott a leggagyibb tescos rézdróttal is produkálható bithibamentes átvitel azt jelenti, hogy a vevőnél pontosan rendelkezésre áll az eredeti jel mindenféle hókuszpókusz nélkül, innentől az ember csak azt tudja mondani, hogy ha ezek után a szerencsétlen DACnak tömör ezüst kábel kell ahhoz, hogy a kimenetén az jelenjen meg, aminek kellene, akkor az a DAC egy rakás szar és jó DACot kellene csinálni, nem ezerdolláros kábeleket használni.

  • GP-Sz

    senior tag

    válasz krx21 #108 üzenetére

    Gyakorlatilag nincs bithiba ezekben a kábeles digitális rendszerekben, ezt felejtsd el.

  • GP-Sz

    senior tag

    válasz krx21 #111 üzenetére

    Na ez az, pont ez a téma, hogy mi a fenétől jobb az ezer dolláros usb, hdmi stb kábel. Ezek ilyen ezoterikus dolgok :)

    [ Szerkesztve ]

  • GP-Sz

    senior tag

    válasz krx21 #113 üzenetére

    Jól látod, ez a téma. Sajnos ezek a tesztek zéró magyarázatot adnak. Bithiba az nincs egyik kábelnél se, efelől biztos lehetsz.

Új hozzászólás Aktív témák