Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rtom

    senior tag

    válasz robika88 #2 üzenetére

    A Samsung 1000$ árával szerintem nagyon túllő a célon, ellenben az Archos 101 299$-ért nagyon szimpi, valamint a Toshiba Folio 100 500 USD-ért sem hagyható figyelmen kívül, mivel az is Tegra 250 alapokon nyugszik, a teszt szerint minden eddigi ARM CPU-t überel (bár ha jól látom, Cortex A9 nincs ezek között)

    [ Szerkesztve ]

  • rtom

    senior tag

    válasz smkb #20 üzenetére

    Egyrészt a tablet 1 kézben fogható, a 10'-es Archos 480 g, tehát kb egy könyv súlyával összehasonlítható. Én órákon át tudok kézben tartott könyvet olvasni, időnként testhelyzetet váltva, pedig nem vagyok egy kigyúrt fazon. Szal szerintem használható ez a tábla design. De majd meglátjuk.

    Azzal a kijelentéseddel sem értek egyet, hogy nem lehet munkára használni. Én a munkaidőm 90%-ban office-t használok, office alkalmazás természetesen van Android alá, (persze a gugli inkább a googledocs-ot nyomja, amihez aztán tényleg csak a böngésző kell.) És ha magammal tudnám vinni a gépem, akkor nem kéne jegyzetfüzet, nem vesznének el megjegyzések, feladatok.

    A lényeg egyébként számomra az a tábla gépek térnyerésében, hogy az emberek elszakadhatnak az x86 és a win egyeduralmától, az ARM-nek (és a guglinak, bár ennek kevésbé örülök, szívesebben látnék pl. Ubuntu linuxot ezeken a gépeken) köszönhetően kiderül, hogy lehet ezek nélkül is élni, és egy gépnek nem kell 3 kg-nál kezdődnie ahhoz, hogy HD-t tudjon lejátszani. Én kipróbálnám pl. a Tegra-t desktopon is.

    Szerk.: egyébként itt van még egy jelölt az IFA-ról, bár nem hangzik túl jól a rezisztív kijelző miatt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák