Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ΞΔGLΞ

    nagyúr

    válasz edward2 #18 üzenetére

    Én pont arról beszéltem, hogy az MP3 bőven jó a népnek.

    Igaz, közben meg megy a nagy fa(n)colás, és a user még be is beszéli magának, hogy hallja a különbséget, a majd 100 ezres Logitech 2.1 rendszerén. Holott ezek főleg arra nem jók, hogy minőségben halljad a zenét is. Ahhoz minőségi HIFI rendszer kell, amelyek valóban tudják a 20khz folyamatosan tartani és főleg megszólaltatni, nos ezek nem 100 ezer körüli árban kaphatóak manapság.

    Egy minőségi mp3 render, ami belenyal a 18khz-be is, bőven elég egy fenti 2.1-es pc hülyeségre, még sok is, főleg, ha figyelembe vesszük, hogy az emberek többsége 16khz felett már szinte alig hall valamit, tehát elsősorban hallás kell hozzá, utána egy nagyon jó hifi rendszer meg dzsessz és/vagy Yello szintű zenék, hogy ezeket meg is hallja, amit a stúdióban a hangmérnök és a zeneszerző megálmodott. Nem tucc-tucc trance, disco, dance etc...zenék. A High End bemutatókat is ezért tesztelik elsősorban az előbb említett stílusokon.

    A másik hasonló elvakult dolog, a 96khz-es digizés, amit sosem értettem meg, csak jött a hype, mert az a jó, mert az kicseszett frankón szól és ettől minőségi zenehallgató leszek etc..., de ez bőven elég lenne 24/48khz-en is, tekintettel arra, hogy 22 körül amúgy is szétesik az egész, és 24-25 felett pedig már csak a tű mechanikai zaja van, de konkrétan semmi más! Arra pazarolni mondjuk a fájlméret felét, csak a zaj tárolására? Ez csak a vinyl digitalizálók lelkes hóbortja. :DDD Ehhez viszont valóban kell a jó hangkártya, minden más esetben teljesen felesleges költeni rá, ha nincs meg a megfelelő HiFi rendszer hozzá, egyszerűen a 90%-ka ki sem tudják használni, de a marketing propaganda jól működik és megveszik, ahogy eddig is és a jövőben is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák