Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tha_answer

    őstag

    válasz Abu85 #49 üzenetére

    Grof Andras nem US szuletesu volt. Szoval mi ez a nem US born nem lehet intel ceo?

  • joey04

    titán

    válasz Abu85 #49 üzenetére

    Ezeket mind elhiszem neked, hiszen jobban értesz hozzá, jobban benne vagy, stb. De pl. évek óta az megy, hogy az intel fos hütést csinál, delid kell, le van maradva gyártástechnológiában, a sebezhetőség őket jobban érinti, kapkod, mert a nyakára lépett az amd, a ryzen megjelenésekor az volt, hogy hamarosan lelépik őket, ahogy terjednek, erre küszöbön a harmadik széria, de minden régi és új probléma ellenére azt látom, hogy ha veszek egy 53k-s 9400f-et, akkor hiába a szar hűtés, hiába a sebezhetőségek javítása miatti lassulások, hiába a kevesebb mag, hiába bármi, több fps-t kapok, mint ha vennék egy drágább 2600x-et. vga fronton ugyanez, csak ott több évre visszamenőleg van így. anno gcn így-úgy, a jövőben megszopja az nv, jön majd az új driver, terjednek az újdonságok, és el fog lépni az amd. most azt látom, hogy a legújabb tesztekben egy radeon vii-től alig marad el a 2070, az ár meg nagyjából 230 vs 160k, a 2080 meg egyenesen lemossa és az ára 220k.

    Én örülnék a legjobban, ha az AMD új kártyái és processzorai sokkal jobb ár/érték aránnyal jönnének és vernék az aktuális nv-intel konkurenciát, mert azért (is) lőttek ki az árak, mert nincs konkurencia. A ryzen valóban kiráncigálta az intelt a komfortzónájából, aminek örülök is, de ma sem venném még az intel helyett. De most is kivárok, aztán remélem májusban már kiderül, hogy tud-e tényleg robbantani az amd. legyen úgy.

    "Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

  • adamssss

    veterán

    válasz Abu85 #49 üzenetére

    Köszönöm a választ.

    Mindazonáltal úgy gondolom, hogy vannak bajok. Az egy dolog, hogy az NV nem ad teszt HW-t, de mint Magyarország (reményeim szerint) első számú HW-ekkel foglalkozó portálja nem tud szerezni egy tesztkártyát 2 hónapon belül az egy kicsit elgondolkodtató...

    Nem akarok megmondó ember lenni de nem volt egy üzlet az országban aki felajánlott volna egy kártyát tesztelésre és mondjuk annyit kért volna, hogy a kártyát az xy bolt biztosította? Ha nekem lenne HW cégem az lenne az első dolgom, hogy megkeresem az összes magyar HW-ekkel foglalkozó hírportált és leszerződnék velük, hogy mindenből biztosítok példányt tesztelésre cserébe annyit kérek, hogy jelenjen meg a nevem a cikkben de utána tőlem azt írnak a termékről amit akarnak. Ha jó akkor bespájzolok, ha meg nem akkor alig tartok majd belőle készletet. Ezzel mindenki jó járna. Ti függetlenek maradnátok, én tudok készletet tervezni, és szart nem adnék a vevőimnek ami a hosszú távú siker kulcsa.

    De ha ennek van valami oka amiért nem megy (bár nagyon sok szektorban működik így nem látom, hogy itt miért ne menne) akkor nem igaz, hogy lehet kérni itt a fórumon, hogy valaki dobjon már meg minket 3 napra egy tesztkártyával. Persze lehet azt mondani, hogy ez ciki, de egyrészt segítséget kérni szerintem sohasem ciki, (legalább is nekem sohasem derogált), másrészt szerintem annál cikibb nincs, mint hogy magyarázkodni kell, hogy ezért meg azért nincs teszt már bő két hónapja. Ez egyszerűen gáz. Ezt ti mind "piacvezetők" nem engedhetitek meg magatoknak.

    Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

Új hozzászólás Aktív témák