Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DeFranco

    nagyúr

    én 20+ éve kezdtem el diákmunkázni először helyi hirdetési újságot árultam "házalva" meg forgalmasabb kereszteződésekben, parkolókban, ott közvetlenül a céggel voltam elszámolásban. ez mostanra már ritka, a diákszövetkezetek sok adminisztrációt levesznek a cég válláról, adókedvezményben is segítenek, amihez a céges hr-es nem feltétlenül ért, meg az persze nem munkabér lesz hanem költség ami a cégnek eleve más adózási megfontolás. plusz gondolom csúszik is a zsebbe kis kedvesség de ezt nem állítom nem is sugallom.

    utána diákszövetkezeten keresztül kerültem be különböző helyekre, akkor még nem volt annyira egyszerű mert elviselhető munka nem sok volt nem volt még ennyire elterjedt ez a foglalkoztatási forma, sok volt a fóka, kevés a hal, helyezkedni kellett, azt preferálták akit bírtak és aki megbízhatóan vállalt sokat, mert azzal tudtak számolni amikor aláírtak egy szerződést. ha év közben is vállaltál, akár szórólapozást, akkor jobb melók estek le nyáron.

    a diákszövetkezet valamennyire téged is véd, én vagy multihoz mennék a helyedben közvetlenül, ha alkalmaznak (de ők is diákszövetkezeten keresztül fognak) vagy diákszövetkezethez. a lényeg, hogy legyél nagyon agilis és tudd hogy mit vállalsz be meg mit nem, ha valami nagyon-nagyon tré, akkor inkább járj ki valami jobbat, de ezt neked kell kikaparnod magadnak, segítség kevés lesz. alapvetően minden diákmunka tré, tehát azt ne várd, hogy szinezésért és kirakózásért fognak fizetni (ha igen akkor piszok szerencséd van :D) szóval nagy elvárásaid ne legyenek, de főleg vidéken hajlamosak kiküldeni a fiatalokat a 40 fokba kukoricát címerezni vagy málnát szedni, azt nem sokan csinálják egy hétnél tovább.

    szóval csak agilisan, érdeklődj sokat, talpalj sokat, kerülj képbe a lehetőségekkel meg a viszonyokkal, és lesz valami.

Új hozzászólás Aktív témák