Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fanti

    addikt

    válasz kolopele #83 üzenetére

    Talán a 144Hz miatt adok igazat... és a Ray Tracing miatt ha van igény rá.

    Egyéb iránt ELKÉPZELHETETLENNEK tartom azt a felállást, hogy pl. az én GTX 1070Ti kártyám 60Hz-es monitorral, bekapcsolt Vsync-el, és Ultra settings esetében (kikapcsolt élsimítás, mert azt én nem szeretem) valamihez is kevés lenne FullHD-ban, akkor ha nekem a stabil 60 FPS az igényem, de ennél NEM TÖBB!!!

    FullHD vs. 4K vs. 8K

    Két éve vettünk egy -számomra nagy- képátlós LG 55UJ6307 TV-t.
    Anno be is írtam a megfelelő topikba, hogy hiába szedtem le igazán szép és igazán 4K-s tartalmakat, és néztem meg rajta (természetfilmek), én nem látom a különbséget ugyanazon anyag FullHD-s változatához képest.
    Na erre jött a magyarázat : "ne négy méterről nézd te nagyonhülye...mert akkor nem is fogod látni, hanem két méternél közelebbről..."
    Aztán ezt még vagy 5-6 komment meg is erősítette.

    Akkor csupán csak az a kérdésem, hogy a 8K-t 1 méterről kell kuksolni?
    Mert egy hokedlin kuporogva egy kétmillás TV-t nézve.... nem épp életszerű a dolog.

    Tigerclaw
    "DSLR-t meg szinte mar alig hasznal valaki, sot fenykepezogepet se vesznek"

    Bocsáss meg, de már hogy a büdös picsába ne vennének fényképezőgépet az emberek??? DSLR-t és MILC-et egyaránt veszik!!!
    Profik csak DSLR-el dolgoznak!
    És hogy miért azzal és nem MILC-el?
    Mert MILC-ek közt is vannak szép számmal profi vázak, de ugye a kereső képe MILC-nél elektronikus, és ennek a késleltetése és használhatósága kis fénynél nagyon zavaró.

    És dehogynem vesznek az emberek fényképezőgépeket, naná hogy vesznek.

    Példa.
    Ovis a lányom még az idén, ovis farsang egy tornateremben, fény nuku, zene dübög, gyerekek rohangálnak.
    Szülőtársaim hada áll mellettem a hipiszupi telefonjával, bőszen fényképeznek.
    Én vagy a Nikon D3300-ast viszem egy Tamron 18-200-as obival és egy Yongnuo alap vakuval, vagy a Sony A6000-est viszem egy manuál Helios 44M-4-el és csak a beépített vakut használom. (Ja bocsi, az árak. A Nikon D3300-as cuccos mindennel együtt 300 ezer, a Sony A6000 cucc meg olcsóbb egy százassal.
    Mindenki fotózik.
    Utána fészbuk, és kirakom a kislányomról a képeket.
    Másnaptól jönnek a privátok sorban a szülőtársaktól, hogy "esetleg ha pár képen az én gyerekem is ott van, elküldenéd?"

    Fényképezőgép kell az igényes és gyors fotózáshoz.
    Nyuggertalálkozóhoz elég egy mobil is. Ugyanúgy egy baráti sörözéshez is.
    De ha kicsi fénynél gyors mozgást kell megörökíteni, akkor NINCS AZ A 102 MEGAPIXELES HATKAMERÁS CSODATELÓ, AMI ERRE KÉPES LENNE.
    Eleve, tudod van olyan hogy SZENZOR és ennek van mérete is ám. Ez lehet FullFrame - APS-C - stb....
    Ezeknek a FIZIKAI mérete már alapjaiban meghatározza a kép minden tulajdonságát.
    APS-C méret alatt brutálisan romlik a kép minősége, azaz egy APS-C méretű szenzorral készített fotó SOKKAL RÉSZLETGAZDAGABB ÉS DINAMIKUSABB LESZ, mint egy ötöd akkora mobilteló szenzor.

    És akkor még az objektív részéről nem is beszéltünk...

    Én itt azt mondom, hogy de igen, kell fényképezőgép, de nem egy Nikon D5, vagy D6, vagy egy Sony A9-es.
    Mint ahogy ilyen objektív sem kell.

    Mindenből olyan kell ami kielégíti az igényeinket.
    Nyilván egy osztálytalihoz elég a mobil, egy gyorsabb akciófotózáshoz már kell egy pl. egy Sony A6000, amit kittobival meg is kapsz 200 ezerből. Kicsi fizikai mérete van, és mindenre jó. De ugye egy sportfotósnak meg kell a komoly MILC vagy DSLR, és ugyebár rá a 3-7 millás nagytele objektív.

    Mindent igény szerint!!!

    [ Szerkesztve ]

    GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

Új hozzászólás Aktív témák