Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Smiley

    őstag

    válasz CPT.Pirk #287 üzenetére

    Sot, OS X 10.9.x alatt mar vegre van lehetoseged, dual display-nel, hogy mind a 2 display main desktop legyen...
    Pl csinalok 2 virt desktop-ot az 1-es display-en, es meg 2-ot a masikon. Lehetosegem van arra, hogy teljesen fuggetlenul mozogassam a 2 display-t, focus-tol fuggoen,
    Ez a gyakorlatban pl igy nez ki [display:desktop]:
    1:1 Browser "A" weboldal
    1:2 Browser "B" weboldal
    2:1 "A" weboldal forraskodja
    2:2 "B" weboldal forraskodja
    Szoval focus fuggoen kepes vagyok ugy navigalni rajta, hogy ha az "A" weboldallal akarok foglalkozni mellette az "A" oldal forrasat latom, de felmerul, hogy nyissak egy uj desktopot mert meg kell nyitnom egy file-t ami baromi nagy es ez miatt kell a fullscreen. Ez meg mindig az "A" oldalhoz kotodik, akkor az 1:1 desktop ott marad a helyen es en elnavigalok a 2:3-ra. Kozben nyitok meg 1 desktop-ot a 2-es display-en, es azon megynyitok egy "A" oldalhoz tartozo doksit. Kozben rajovok, hogy jo lenne latni egyszerre az "A" oldal forraskodjat, a weboldalt, es ezt a doksit ami most jelenleg itt van elottem a 2:4-en. Fogom ezt az ablakot es csak atdobom az 1:1-re, es kesz. Kozben szolnak, hogy nezzek mar ra a "B" weboldalra es modositsam valamelyik reszet. Fogom attolom mind a 2 display-t a megfelelo desktop-ra jelen esetben 1:2, 2:2 kozben ugy marad az egesz "A" oldalhoz tartozo minden dolgom ahogy hagytam, nem kell lerakni a Dock-ra meg ilyenek. Most akkor ezt kepzeld el nagyban, 2 esetleg 3 FullHD monitor, esetenkent pl 10+ desktop/display + hozza ilyen software-s tamogatas... Linux alatt is lehet hasonlot csinalni 2 parhuzamos X11-el de ott az a gond, hogy a 2 X kozott nem tudod mozgatni az ablakokat.

    Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

  • Smiley

    őstag

    válasz CPT.Pirk #296 üzenetére

    Igen, par ev lemaradasban vannak a fiuk, de nezzuk pozitivan, legalabb elindultak...
    kozben talaltam videot arrol hogy nez ki nagyban, ez az egesz... :)
    [link]

    Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

Új hozzászólás Aktív témák