Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dchard

    veterán

    Továbbra is fenntartom, amit a korábbi tesztnél is megjegyeztem:

    Ha szerintetek a Kingston jobb, mint a SandForce vezérlős bármelyik, akkor szerintem megtarthattátok a teszt példányokat. Ebben az esetben nekem is jobban tetszene.

    Minden létező tesztben elveri a Sandforce a Kingstonos SSD-ket, különös tekintettel a valós életet szimuláló tesztekre, és Ti ismét azzal a hibás érveléssel támasztjátok alá, hogy "otthoni használatra nem vennétek" SF vezérlőset, hogy egy lemezképet milyen gyorsan ír fel a sandforce, amit valószínűleg a vásárlók 99%-a soha nem fog csinálni az SSD-jével.

    A statisztikával bármit be lehet bizonyítani, de szerencsére járnak ide olyan emberek, akik értenek hozzá, és akár használták is mindkét gyártó termékét. Na náluk kilóg a lóláb.

    Nálam egyébként olyannyira "szar" az SF vezérlős SSD, hogy felkoppan a SATA2 olvasásnál...

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz kleinguru #36 üzenetére

    Eltaláltad :)

    Félreértés ne essék: nem azért védem az SF-et mert nekem is az van, pont fordítva: azért SF-et vettem, mert az eredmények ezt hozták ki a legjobbnak. Amúgy sem szorulnak rá a védelmemre, mert az egzakt mérésekből minden kiderül a szemfüles olvasó számára is.

    Műszakilag viszont védhetetlen az az álláspont, ami a cikkben látható, és már nem előszörre. Még azt is elfogadnám, hogy az SF tömörített tartlmat nem ír olyan gyorsan, hiszen ez tény, és jó ha ezzel a vásárló is tisztában van, de hogy a kettő összehasonlításában már másodjára az egyértelműen gyengébb modellt hozzák ki győztesnek, nonszensz.

    Ha valaki tömörített lemezképet akar írogatni az SSD-jére, az ne vegyen SF vezérlőset, de ha valaki arra akarja használni amire való (operndszer, programok etc.), abban verhetetlen.

    Egyébként már készülnek a SATA3-mas SF2000-es vezérlővel szerelt meghajtók, volt is róla teszt anadtech-en, hát elég combos volt a produkció. :DDD

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz fLeSs #78 üzenetére

    En nem ellenetek beszelek felreertes ne essek. De attol meg nincs muszaki alapja ennek a veleenynek ahogyan az masok kommentjebol is kiderul.

    Egyebkent azokok kozul a mas it oldlak kozul van akirol peldat vehetnetek a tesztek muszaki igenyesseget es elfogulatlansagat illetoen. Majd akkor lehet hatradolni ha majd itt is olyan melysegu lesz egy teszt mint anandeknal. Roluk sok minden elmondhato csak az nem hogy kizarolag szintetikus teszteket csinalnanak.

    Dchard

    [ Szerkesztve ]

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz benedekco #93 üzenetére

    benedekco:

    Az ajánlott Kingston 31-32 rongy körül van olyan helyen, ami esetleg holnapra nem tűnik el, én az SF vezérlős SSD-met 34-ért vettem szintén olyan helyen ami nem tűnik el holnapra. Szerintem ebben a viszonylatban nem áll meg a dacia vs. merci összehasonlításod. Nem ezen a 2-3 ezer Forinton fog elvérezni senkinek az SSD vásálása. Akinek meg mégis, az inkább költse kenyérre azt a pénzt, mert jobban szüksége van rá.

    cszn:

    Maradjunk annyiban, hogy nem volt túl sok újdonság benne számomra. De annak örülök, hogy az angolul nem tudók is kaptak ezáltal egy viszonylag részletes összefoglalót, hogy mire is kell figyelni.

    Egyébként érdekes, hogy szerintetek aki kritizál, az csak partvonalról teheti, és biztos csak a szája jár és/vagy inkompetens. Én leírtam a műszaki kifogásaimat, nem is cáfolta meg senki, inkább megerősítették más hozzászólók.

    Nekem senki nem tudja bemagyarázni a fehér falról hogy fekete, csak azokat sajnálom, akik ezen tesztek alapján vásárolnak a boltban, márpedig elég sok ilyen ember van. Azt képzelni, hogy ezeknek a teszteknek nincsen befolyásoló, véleményformáló ereje, butaság. És néha (nem mindig, de például most is) olyan érzése van az embernek, mintha erre mások is rájöttek volna... Egyébként nem ez az első eset, hogy pont a Kingstonnal kivételeznek (lásd: 1-2 éve a nagy pendrive tesztben pont ugyanolyan Kingston 2gigás pendrive-ot vettem ami az itteni teszt szerint 20/10-et tudott. Na ennek pont a fele volt igaz, és nem csak én jártam így).

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz cszn #104 üzenetére

    " nem találkoztam panaszkodó Kingston tulajdonossal (1. gen. kivételével)"

    Én sem találkoztam még panaszkodó SF-essel, de az összehasonlítás nem ezen a szinten történik. Nem arról van szó, hogy a Kingston egy szar, míg az SF meg überkirály. Arról van szó, hogy az eredmények ellenére nem a jobb készülék kapta az ajánlást és ez nem egy szubjektív vélemény: nem arról van szó, hogy hajszálra egyformák voltak az eredmények, csak pl flessnek jobban tetszett a kingston dizájnja, ezért a két - egyébként tök egyforma - készülék közül neki a Kingston volt a szimpatikus.

    "volt olyan aki (talán 425-ös) Kingstont cserélt SF vezérlős SSD-re és később belátta, hogy nem volt értelme"

    Ha már lett volna valahonnan egy Kingston 425-öm, én sem vettem volna SF-et azért a néhány plusz megabájtért, illetve azért a néhány seccel rövidebb bootidőért. Itt arról van szó, hogy akinek még semmilye sincsen, az mit vegyen.

    Ez olyan, mint a VGA tesztek: attól hogy hasonló árkategóriában az egyik kártya 50 ponttal kevesebbet ér el 3dmark-ban még nem jelenti azt hogy szar, csak nem az lesz a győztes.

    Dchard

    [ Szerkesztve ]

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Új hozzászólás Aktív témák