Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tomcat78

    őstag

    válasz #16939776 #84 üzenetére

    Alapvetően igazad van. Én is ezt látom. Nekem is évekbe telt megtalálni egyfajta kényes egyensúlyt. Én azt teszem és vallom, hogy nem kell védekezni.... Ha meg mégis kéne, jobb megelőzni. Olyan tekintetben talán bizonyos fokig szerencsés (?) helyzetben vagyok, hogy pl főnököm nincs. Megrendelőim vannak és válogathatok is. Így tudok hű maradni az elveimhez. Valószínűleg soha nem leszek gazdag. Viszont van sok fontosabb dolog az életemben a pénznél. Persze, nem jut időm mindenre. De azok az emberek, akik nekem fontosak számíthatnak rám. És ez kölcsönös. Amíg csak a pénz számított az életemben, ez nem így volt.
    Ahogy én látom a hiba ott van sok embernél, hogy a pénz lett az értékmérő. A pénzed mennyisége határozná meg, hogy ki vagy? Öltözködés? Autó? Ékszerek? Egy képmutató, felszínes társadalomban lehet. Épp csak én nem szeretnék beállni ebbe a sorba. Lehet én is maradi vagyok, eszerint a szemlélet szerint. De mégis többre tartanak mondjuk egy neves kávézóban, ha szaros göncben ugrok be egy kávéra is, mint jött-ment látszat ember társaim jórészét. Tudod miért?

    "Adjatok hatalmat, hogy elvehessem tőletek. Rakjátok a fegyvert a szátokba, aztán lőjetek!" Tkyd...

Új hozzászólás Aktív témák