Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pingüino

    senior tag

    válasz ollie #77 üzenetére

    "Azt senki sem állította, hogy tökéletes a nyugati demokrácia."
    Én sem állítottam, hogy Kínában olyan jó. De attól még nem kell amerika seggét nyalni, csak mert szembe mennek velük. Mert ők sem jobbak, csak látszólag.
    És nem azért vigyorogtam, mert elítélitek Kínát, hanem azért mert azt hiszitek, csak két lehetőség van. Amerika vagy Kína. Kelet vagy Nyugat. Ez pedig vicces, már bocs.

    De ugyanígy van ez mindenhol. Kommunisták vs Liberálisok. Demokraták vs Republikánusok. Fidesz vs MSZP. Ölsz, vagy meghalsz. Sorolhatnám naphosszat. Minden emberbe jól belenevelték, hogy oldalt kell választani, és ha jó oldalt választasz, akkor jó lesz neked. Pedig mi sem állhatna távolabb az igazságtól. Aki igazán jót akar magának és másoknak, az nem választ oldalt. Egy szilárd erkörcsi értékrenddel rendelkező ember nem áll be valaki mellé, és kezdi el utálni a másikat, csak mert ők ketten ellenségek.

    De a legviccesebb az az egészben, hogy a fekete fehér gondolkodású emberek nem értik meg, miről beszélek. Ha én szidok valakit valamiért, akkor rögtön azzal jönnek, hogy az ellenségüket szeretem. Nem tudtok elvonatkoztatni az egyik vagy másik kérdéstől.

  • Pingüino

    senior tag

    válasz ollie #82 üzenetére

    Ez a másik eszköze azoknak, akik rá akarnak kényszeríteni az oldalválasztásra. A démonizálás. "Az ellenség maga az ördög." "Az ellenség az életedre tör." "Az ellenség alsóbbrendű faj, csak a baj van vele." Sok sok olyan szólam, amit ha az ellenség állít, akkor ezért kirekesztők, meg nácik, ha meg az az oldal állít, ami mellé beálltál, akkor világmegváltók. Nem védem Kínát. Nem állítom, hogy ott nincs baj. De amerika sem olyan szent, ahogy sokan beállítják. Több ember haláláért felelős már amerika egymagában, mint a többi ország együtt. Pedig ott elvileg demokrácia van, meg elfogadás, meg kánaán. Hagyjuk már.

Új hozzászólás Aktív témák