Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tamás88

    őstag

    LOGOUT blog

    válasz Dr. Akula #138 üzenetére

    Vannak ilyen munkák, amiket úgy hívnak, hogy önkéntes munkák ott nem jár fizetés, vagyis elsősorban nem a profitorientáltság a cél. A Redhat meg a Suse pont vállalati rendszerek, míg az Ubuntunál inkább marketing jellegű (pl. Ubi felhő szolgáltatás). Az, hogy Ubinál mire megy a pénz az jó kérdés, de az első kettőnél inkább fejlesztésekre.

    Nem minden esetben igaz, hogy a free bénább lenne a MS-nél, inkább a kényelem van benne, hogy alapból fent van és nem kell külön keresni, valamint mindenhol az fusson, amit szokott használni.

    A Winrar helyett a 7-zippet szoktam használni. Az is kiváló és ingyenes.

  • #40553216

    törölt tag

    válasz Dr. Akula #138 üzenetére

    "Nemtom miért geci valaki attól hogy pénzt kér a munkájáért"
    Mondjuk ezt kérdezd meg K.U. kollégádtól, tőle idéztem.
    De szerintem az MS nem azért az, mert pénzt kér a termékéért, hanem ahogyan a piacon működik.

    Ja, amúgy az kimaradt az előbb, hogy látszik: egy olyan piacon, ahol nincs MS-termékcsapda, és nem ők voltak az elsők, nekik is meg kell küzdeni, de nem a vezető pozícióért, hanem a piacon maradásért. Ők megtehetik, hogy sokáig ölik bele a pénzt, mert máshonnan van dögivel. Pedig itt nincs másik cég, amelyik elnyomná őket. Csak későn léptek, ráadásul megismételték az Apple évekkel elkövetett néhány hibáját. Ballmer bele is bukott.

    Az ok-okozati összefüggést még mindig nem sikerült kimutatni. De próbálkozhatsz, idő és bitmennyiség van dögivel.

    "Nem mondta senki hogy a Linux használhatatlan"
    vs.
    "Meg nem is tudná használni senki."

    Soros port notebookon ma már nevetséges. Ha mégis kell, de nincs a gépen, akkor egy USB-átalakítóval megoldható jelentősen olcsóbban. És éppen ezzel fityeg, hogy ezzel se legyen probléma.

Új hozzászólás Aktív témák