Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vicze

    félisten

    válasz hardzsi2 #2 üzenetére

    Mivel a felső kategória nagy része az OLED felé ment, így ott az 1000nit elve kiesik, vagy csak tényleg fél tized mp-re. De ha azt megnézem, hogy minden egyes kalibrálás 0-ra rakja a fényerőt, és még napfényes szobában is elég többnyire a 10-20%, akkor valóságban nincs nagyobb fényerőre szükség.
    1000nit-re pedig nagyon kevés film van maszterelve, de még az értelmes HDR master is nagyon ritka. Kevés alatt értsd, hogy a két kezemen meg tudom számolni. :(

    Ha marad a HDR (Dolby Visont imádom, a HDR10 elég meh), akkor még bőven van idő, hogy tartalom is legyen hozzá és a 1000nit nagyon sokáig elég lesz.

  • vicze

    félisten

    válasz hardzsi2 #4 üzenetére

    Miután nemrég váltottam én is 4K HDR-re, így elég gyorsan szembesültem azzal, hogy a HDR lehet jó, de úgy 90% nem ad semmit. Igazából a kérdés sokkal de sokkal összetettebb, és csak a felszínt kapargatja.

    HDR-hez kell egyrészt egy 10bit-es panel(meg tudja jeleníteni a BT.2020-at), kell megfelelő fényerő lehetőleg 1000nit(ez persze függ hogy az adott tartalmat mire masterelték), a tévének támogatnia kell azt a szabványt, amit nézni akarsz (HDR10, Dolby Vision, HLG, HDR10+, stb.), az eszköznek vagy appnak támogatni kell ezen szabványok egyikét, kell egy forrásanyag ami megfelelően van masterelve, a fenti szabványok egyikére, nem árt ha 4K-ban és esetlegesen HDR-ben vették fel és nem csak utómunka az egész, ahogy van ez a filmek 99%-nál. És akkor nem raktunk erősítőt a jelútba, meg kábeleket.

    Pl. egy Youtube HDR tartalom kb. a vicc szinten mozog(szép szép de nincs különbség HDR és SDR között igazából), egy Netflix Dolby Vision saját gyártású tartalomhoz képest. Pedig mind a kettő HDR csak a különbség ég és föld.

    SACD-t vagyis inkább a DSD-t nagyon sajnálom hogy nem terjedt el, olyan szinten magasabb minőségű és hibamentes formátum, mindenhez képest ami jelenleg használunk, hogy leírhatatlan, minding élvezet hallgatni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák