Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fiery

    veterán

    válasz dezz #63 üzenetére

    Az a baj tudod, hogy csak a cimeket olvasod el. Pl. a linkelt intel-fele lapon ez all a cimben:

    "OpenCL™ Drivers and Runtimes for Intel® Architecture"

    Viszont a szovegben meg ott a valosag:

    "This software driver package will install the Intel® graphics driver with support for OpenCL"

    Ergo a grafikus driver resze az OpenCL tamogatas, nem kulon driver van az OpenCL-hez.

    "OpenCL v1.0 Conformant GPU drivers" = OpenCL drivers."

    Akkor ezt olvasd el me'g egyszer kerlek :U A "GPU drivers" szavakat kell egy adott fogalomkent ertelmezni, es onnan kiindulni. Olyan GPU driverrol van szo, ami megfelel az OpenCL 1.0-nak, azaz videodriverrol van szo, ami tamogatja az OpenCL-t. Nem OpenCL driver, mert a (GPU-khoz valo) OpenCL es ugy altalaban GPGPU tamogatas eleve ugy van megoldva (a HSA elotti idokben) Windows alatt, hogy a video driver resze kell hogy legyen. Ezt nem en talaltam ki, hanem igy talalta ki anno az nVIDIA is (bar ok a CUDA-val kezdtek), a Khronos is (OpenCL), es az AMD is (Stream).

    "amikor megjelentek az első OpenCL driverek, mert már akkor feltettem és használtam"

    Nem mintha ez barmit is szamitana. Plusz, attol, hogy OpenCL drivernek hivjak, me'g nem lesz az. Hivhatod barminek, akkor is csak egy layer a videodriveren, mikozben maga a videodriver kell hogy tamogassa az OpenCL-t. Egy API, ami egy-ket DLL fajlbol all, me'g nem lesz driver, az kicsit mas teszta (ld. kernel driver). OpenCL runtime, az mar kozelebb all az igazsaghoz, de az megint nem driver.

Új hozzászólás Aktív témák