Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peter13

    senior tag

    válasz erdoke #8 üzenetére

    Nem értem hogy egy IPS panel esetében miért olyan megrázó az 1700:1 kontraszt arány. Monitoroknál az 1000:1 (valós!) kontraszt már teljesen elfogadottnak számít...azt értem hogy a plazma egy nagyságrenddel többet tud, és hogy az xVA panelek is jobbak (legalábbis szemből), de IPS egy esetében miért olyan nagy meglepetés ez? :F
    Lemaradtam valmiről?

    "No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

  • Peter13

    senior tag

    válasz erdoke #29 üzenetére

    Azért lényeges szerintem, mert úgy említették ezt a kontrasztarányt, mintha kiugróan alacsony érték lenne. Holott nem. Persze, mint írtam is, egy plazma egy nagyságrenddel többet tud (normális készüléket feltételezve, mert láttam anno 50-es plazmából is olyat, hogy jujj), de bármelyik LCD TV esetén (hogy ledes vagy nem, az speciel tökmindegy) ez a kontrasztarány egy jó érték (valós/mért kontrasztról beszélve)

    VA paneles tévéket nem láttam hemzsegni (gondolom pont a nem annyira homogén betekintési szög miatt), TN-t már láttam személyesen is olcsó kis átmérőjű TV-kben, és bár kikerekedett a szemem, azért az sem jellemző, szóval tapasztalatom szerint az LCD tévék túlnyomó többségében valamilyen IPS panel csücsül, az pedig ennyit tud...ezért nem értettem, és most sem értem, hogy miért van kiemelve mint gyengeség.

    Vagy tényleg kihagytam/rosszul tudok valamit, ez esetben szivesen tanulok :)

    "No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

Új hozzászólás Aktív témák