Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kavarc

    aktív tag

    Sziasztok!

    Technikai kérdésem lenne.
    Megcsináltam a visszaállítási partíciót pendrive-ra, rögtön az első indítás után. Gond nélkül végigment.
    A probléma az, hogy az eszköz nem bootol az elkészített usb kulcsról, sőt, ha a windowsban a factory resetet választom, akkor a gép újraindítása után kéri a visszaállítási partíciós pendrive-ot, ami ott csücsül neki és akkor sem látja. A pendrive jól működik, látszanak a file-ok PC-n.
    Mi lehet a gond?
    Másik kérdés: DoubeDriver-rel lementettem az összes drivert. Viszont nem találom a kijelző konfig file-ját, amit több helyen is említettetek.
    Nem tudom lehet-e közehozzá, de nekem az Intelect típusom van (Kiano Intelect 8 3G MS)
    Köszi előre is!

  • kavarc

    aktív tag

    válasz pity02 #20 üzenetére

    Szia!
    FAT32-es a pendrive, ellenőriztem. Aktív is. Nem tudom mi lehet.
    A BIOS-ban érdekes beállításokat találtam, de egyelőre nem módosítottam semmit.
    pl az advanced menüben az usb otg support ki van kapcsolva. Nem tudom ez jó-e így. Aztán a boot-tal kapcsolatos beállításoknálFast boot ki van kapcsolva boot efi first bekapcsolva.
    Tudna valaki küldeni nekem egy bios beállítás listát, amivel tuti működik a helyreállítás ill. az usb boot?
    Nagyon köszi előre is!

  • kavarc

    aktív tag

    Szia!

    Átállítottam a BIOS az általad írtakra.
    A helyzet a következő: bármilyen általam ISO-ból készített USB-ről bootol a tablet, viszont a saját maga által készített helyreállító meghajtóról nem bootol és nem is tudja helyreállítani magát, ha menüből választom ki a gyári állapot visszaállítását. Egyszerűen kiírja, hogy az USB-n nem megfelelőek az adatok és kilép a visszaállításból.
    Totál tanácstalan vagyok. 3 különböző USB kulccsal próbáltam, egyikkel sem működik.
    Mit tehetek?
    köszi

  • kavarc

    aktív tag

    válasz pity02 #24 üzenetére

    nos... sikerült totál elszúrnom mindent.
    Ez alapján feltettem a "teljes" 8.1-et. Csont nélkül felment. Utána elindítottam DD backup-ból a driver restore-t. Elvileg végigment, újraindítás után mégsem működik az érintőképernyő. Mint írtam korábban nálam a system32\drivers könyvtárban nem volt külön konfigurációs file (sőt az egész C meghajtón sem volt ilyen nevű file).
    Most ott vagyok, hogy van egy fankó 8.1-em, csak épp az érintő kijelző nem működik, ill. természetesne nem tudok visszaállíni az eredeti visszaállító meghajtóról sem.
    Mit tudok tenni, hogy működésre bírjam a tablet kijelzőjét?
    Esetleg valahonnan lehetne szerezni egy gyári állapotra visszaállító iso-t? A gyártó honlapján semmilyen technikai support lapot , vagy letöltést, drivereket nem találtam... :(
    köszi

  • kavarc

    aktív tag

    válasz darthsmoke #30 üzenetére

    Hát botrányos 0 supportja van a Kianonak. Értem, hogy olcsó, de hogy egy nyomorult driver page-et nem tudnak létrehozni az nagyon alja. Nem kellene nagylelkűen "bevállalni" az újratelepítést sem, ha odaadnák hivatalosan a visszaállító állományokat.
    Én úgy jártam, hogy első indítás után három különböző usb kulcsra létrehozott visszaállító meghajtó sem indult el. Most ott vagyok, hogy az összes állomány megvan, de valamiért nem ízlik neki a visszaállításkor a készített recovery drive. Próbáltam ezerféleképpen visszatenni, de nem ment.
    Tegnap feltettem egy szűz W8.1 Pro-t wimboot-tal... az meg belehalt a driver installba. Na meg az aktiválás is elég érdekes volt. Hivatalos licenszet sem fogadott el.
    Végső elkeseredésmben ma megpróbáltam még egyszer és most csak a non-ms drivereket tettem vissza... mázlimra meggyógyult. Megy minden. Mondjuk sokkal több helyem nem lett, szintén botrány, hogy az office-t nem lehet a systemdisken kívül tenni sehová. Persze buktam az eredeti partíciókat, de ez nem volt meglepetés. Továbbra sincs konfigurációs állomány az érintő panelhez. Azt gyanítom, hogy az Intelect modellek más drivert vagy más típust használnak.
    Most, hogy ennyire belejöttem megpróbálnám a win10-et is, de félek sok munkám menne vele a kukába, ahogy a tabletes fórumokon olvasom a hozzászólásokat. Főleg az érintőképernyő miatt. Sok helyen W10 frissítés lehetőségével hirdeteik ezeket, de hivatalos support nincs hozzá. (sőt nemhivatalos sem nagyon :) )
    Ha valakinek lenne tuti megoldása rá, azt szívesen venném! :)
    üdv

Új hozzászólás Aktív témák