Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dagonya

    aktív tag

    válasz strogov #41 üzenetére

    mondjuk feltételezésre is lehet alapozni véleményt, de eggyel talán életszerűbb konkrét példát nézni, azzal együtt is, hogy a bencsmárkolgatást is tudjuk helyén kezeln. a tesztek azt mondják hogy teljesítményben a Snapdragon 8cx tudja ugyanazt mint az i5-8250U, sőt! természetesen gyorsabb is. mindenesetre azért egy picit továbbmutat annál, hogy ránézek, a hasamra csapok és beböfögöm hogy ez szar mert már a böngészés is akadozik.

  • dagonya

    aktív tag

    válasz strogov #52 üzenetére

    ez mind releváns amit írsz, de ennek a gépnek, vagy monjuk akkor potenciálisan ennek a 8cx architektúrának az a selling point-ja, hogy pillekönnyű, papírvékony, egy napig negy konnektor nélkül és a hűtése porszívó nélkül megoldott. ezeket nem tudja egy i5 köré épített gép szerintem. akinek ez ér ezer dollcsit (most hagyjuk ki melyik országban lakozik épp, meg milyen pénznemben kapja a fizetését) annak készült ez a cucc és annak szerintem fasza. a szuperkompatibilitást megkövetelő szupermulti környezetbe nyilván nem jó, meg a hatvanhat féle egzotikus szoftvert hajtó usereknek se, de senki nem mondta hogy ez nekik ideális gép.

  • dagonya

    aktív tag

    válasz strogov #54 üzenetére

    megértettük, hogy neked személy szerint mások a preferenciáid. ez a samsung azoknak készült akik teljes laptop formátumot szeretnének, nagyon vékonyat, nagyon könnyűt, nagyon sok akkus üzemidővel, passzív hűtéssel. már említették, hogy talán chromebook van hasonló koncepcióval, az is tartalmaz kompromisszumot rendesen, meg az ezen futó féllábú windows is. majd mindenki eldönti magának melyik áll közelebb az igényeihez. de most az ide kicsit irreleváns, hogy a gyerek tableteb néz rajzfilmet utazáskor, meg hogy tudsz-e okostelefonon is booking-olni.

  • -Skylake-

    addikt

    válasz strogov #54 üzenetére

    "Repülőn/vonaton nézhetsz rajta filmet vagy beülhetsz a pároddal egy kávézóba vele aztán ezen nézitek a bookingot, hogy melyik szállodába menjetek."

    Nem azt írtam, hogy olaszban ülök és nézem a következő várost. Beülhetek most és nézhetek szállást jövő nyárra. Bocs ha félreérthető voltam. Továbbá egyébként csak egy random példaként írtam, rámutatva, hogy a cucc könnyű.

    Egyébként nem értelek, azt mondod te eddig is vittél magaddal gépet. Akkor mi a kérdés ? Ez pont egy olyan gép amit "vihetsz" magaddal , kicsi , könnyű , utazáshoz ideális.

    "Ilyen gépnek már eddig is millió megoldás volt a slim laptop-tól a 2in1-ig,"

    Igen. Ez konkrétan egy slim laptop. Nincs benne semmi extra egy sima ultrabookhoz képest azt leszámítva, hogy ez elmegy 23órát. Ami viszonylag kevés laptopról mondható el szerintem (vagy amelyikről el is mondható az sem lesz 960 gramm).

    Ez egy olyan laptop aminél nem a teljesítményt kell megfizetened, hanem azt hogy nagyon könnyű és emellett nagyon jó üzemideje van. Akinek kell egy gép amit könynen cipelhet de adott esetbe elmegy egy napot , annak hibátlan választás. Teljesen reális áron van , ott az MBA az 6kiló. (egyébként én arra sem mondanám, hogy drága lenne, az egyik leg "ideálisabb" apple notebook minden szempontból, ár szempontjából is)

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • dagonya

    aktív tag

    válasz strogov #57 üzenetére

    én meg mostanában egy t450s-t nyúzok leggyakrabban, de a különbségek nagyságrendnyiek. ez a samsung pont fele vékony, majdnem fele tömegű és négyszer annyit megy akkuról, mint az enyém, porszívóhűtés nélkül. ez szerintem egy másik termék másik célközönségnek. nem beszélve arról, hogy egy thinkpad mennyire ocsmányul néz ki. az más tészta hogy én imádom és emiatt tetszik, de egy délkóreai csajra hétszentség hogy nem melegíted rá, mert lehányja amint meglátja. a macbook air jó felvetés, az almás cuccokban én nagyon nem vagyok otthon, nyilván annak is van létjogosultsága ilyen téren.

  • dagonya

    aktív tag

    válasz strogov #88 üzenetére

    nem tudom honnan jött ez a chat, mint elsőrendű és egyetlen felhasználói elvárás, de azt valóban mindennel lehet. viszont akinek a windows a "jó", vagy megszokott, vagy bármi (mondjuk a kényelmes multitask) miatt szempont az nem akar chromebook-ozni, sőt ha az ár nem számít akkor még osx-ezni se. ha maradunk a windowsnál és azon túl prioritás a vékonyság, könnyűség, akkus üzemidő, hangtalan hűtés akkor ... voilá! de ezt már huszadszor írjuk, erre már tényleg ne legyen megint válasz az, hogy egy tableten is lehet filmet nézni.
    az viszont igaz, hogy az első snapdragon-os cuccok inkább papíron voltak faszák, illetve az üzemidő terén inkább az aktív standby egy jó feature, a 23 órás filmnézés az olyan ... ööö ... legyen igaz, akkor jó.

    [ Szerkesztve ]

  • dagonya

    aktív tag

    válasz strogov #94 üzenetére

    az nem állítottam, hogy van olyan amire csak és kizárólag ez a gép a jó. ilyen szerintem amúgysem létezik semilyen kategóriában. de ha usercase akkor (főleg repülő)útra sokszor vinnék szívesen még a mostani ultrabookomnál is kicsit karcsúbb, könnyebb cuccot. nem, nem tabletet! azon engribördözzenek csak nyugodtan az ovisok.
    de akkor írom huszonegyedszer; windows, nagyon vékony, nagyon könnyű, passzív hűtés (ez mániám, lehet más leszarja), hosszú (rendben, ne legyen 23óra, de bőven tizenplusz) üzemidő. nyilván van másik ilyen gép is, de az biztos hogy a dunát csak valami felsőbb szakaszán tudnád rekeszteni velük.

  • Felesbandi

    senior tag

    válasz strogov #88 üzenetére

    De a chromebook semmit se ér, ha én a megszokott Windows-t akarom futtatni a megszokott fajlkezelovel, alap Windows appokkal. En szemely szerint mac-es vagyok, de probald mar legyszi te is elkepzelni, hogy van olyan ember, aki a megszokott Windows rendszert szeretne hasznalni (es gyanithatoan finga sincs rola hogy kihereltebb Win10 megy a gepen vagy sem, vagy csak nem erdekli).

    Pont, hogy teljesen elment a fejed mellett amit mondtam. Nem azt mondtam hogy nem lehet chatelni egy 200 dollaros chromebook-on, vagy akar tableten, vagy akarmin. En azt mondtam, hogy vannak, akik egyszeruen nem akarnak ezeken chatelni. En pl. laptopon soha nem hasznaltam az erintokijelzot amikor meg Win10-et hasznaltam, mas meg nem is venne olyan lapost, ami nem erintos. Azt kene csak felfogni, hogy minden embernek vannak preferenciai, igy olyan ember is letezik, aki nem akar chromebook-ot hasznalni, mert pl. a Win10-et szokta meg.

    Nyilvan ez egy draga gep es nem mindenki veheti meg, de kerlek mondd meg oszinten:
    Ha a penz nem lenne gond (pl milliardos lennel, bar nyugatabbra nezve ez az összeg meg nem olyan egetrengeto, max hazankban), mit neznel inkabb egy eszkozon vasarlaskor? Azt, hogy olcsobban elvegzi-e a feladatot, amire kell, vagy azt, hogy a sajat igenyeidnek, kenyelmi szempontjaidnak melyik a megfelelobb?

    Tele lennek penzzel, en szemely szerint biztos, hogy nem az arat neznem. Legalabbis nem ekkora osszegek eseten.

  • Felesbandi

    senior tag

    válasz strogov #94 üzenetére

    Nyilvan ha az akksi nem olyan, mint azt reklamoztak, mas a leanyzo fekvese. De ezt meg nem tudhatjuk. Elvileg ezeknek a prociknak ez lenne az egyik nagy elonye tudtommal, hogy jo uzemidot kinalnak.

    Viszont ez se valtoztat azon a tenyen, hogy ha valaki nem akar tabletet, vagy chromebookot hasznalni, annak ne kelljen mar azt vennie csak azert mert olcsobb.

  • dagonya

    aktív tag

    válasz strogov #101 üzenetére

    nem tudom miért akarsz mindenáron rábeszélni arra amire kifejezetten nincs igényem. köszönöm nem szeretnék semilyen tabletet, se 2in1, se 1in1 tabletet.
    amúgy nincsenek extrém elvárásaim, sőt!. pl. egy normális 13,3-14-es kijelzőn szeretnék egy dokumentumot szerkeszteni úgy, hogy egyszerre két sheet legyen látható. neadjisten egymás mellet megnyitva egy word, meg egy excel, vagy bármi egyéb alkalmazás, amiben mondjuk egy A4-esnyi cucc van. teljesértékű, jó minőségű billentyűzeten szeretném bepötyögni a bötűket, meg a számokat ezekbe a dolgokba. ennyi. ennyire egyszerű lélek vagyok.
    köszönöm, ehhez nem kell 12-es bökdösős display, mert teljesen alkalmatlan erre a feladatra, vagy csak már öregszem és egyszerűen nem szeretnék egérmozizni, de köszönöm, nem. a 2in1 cuccok billentyűzeteinek a mérete, meg minősége a másik dolog amiből köszönöm nem kérek. ennyi. próbáltam a lehető legprimitívebb alapokon megvilágítani miért fölösleges tabletet ajánlanod nekem. van még sok érvem, csak úgy gondolom az eredeti samsung gép megítélésétől már így is nagyon messze vagyunk.

  • dagonya

    aktív tag

    válasz strogov #103 üzenetére

    bele kell törődnöd, hogy nem kell mindenkinek minden cuccot megvennie.

  • forumpista

    tag

    válasz strogov #101 üzenetére

    Neked úgy tünik ez a "mire kell" meg az "ár" valami becsípődés lehet.

    Lendüljünk már ezen túl, a te világodban nyilvánvalóan az Apple sem létezik mert hát ki az a hülye, aki 1000-1500 dollárt kiad egy telefonért, kizárt dolog hogy egy ilyen cég a világ leggazdagabb vállalata legyen és hülyére keresse magát az 1000+ dolláros telefonokon. Mint ahogy ki az a hülye aki 1000+ dollárért venne Samu vagy Huawei telefont, ezek a cégek sem léteznek teljesen nyilvánvaló, ez csak valami optikai csalódás lehet.

    Igen ez egy 1000 dolláros laptop, amit az fog megvenni aki az 1000 dolláros note 10-et is megveszi és kb. pont ugyanarra fogja használni mindkettőt és igen kb. egy 200 dolláros telefon vagy épp használt üzleti gép is kb. pont ugyanannyira jó lenne ezekre a célokra, ha eltekintünk néhány "apróságtól", ami apróságok valakinek vagy fontosak vagy nem.

    Amúgy ennek az egésznek én azért drukkolok, mert ha elterjednek akkor nem csak az 1000 dolláros kategóriában lesznek, hanem majd a 300 dollárosban is. És ha majd 300 dollárért adnak egy i5 teljesítményü fél centis fél kilós passziv laptopot, az elég nagy királyság lesz.
    Arról meg nem a qualcomm tehet hogy az intel az elmúlt 6-8 évben kb. csak a tökét vakargatta.

  • -Skylake-

    addikt

    válasz strogov #101 üzenetére

    "Repülő útra szerintem 2in1 gép kell"

    Semmi gond. Szerinted. Szerintem meg tabletet tabletként használok , laptopot meg laptopként. Megenged ezt nekem/nekünk ? Csak mert annyira rá vagy szopódva erre a 2in1 tablet témára, hogy már úgy érzem engedélyt kell kérnem rá, hogy ne akarjam.

    "Onsite melóra is jobb mint egy ilyen, mert ki tudja mi lesz helyben. Ha nem tudnak beléptetni mert nem megy rá a connect anywhere és a sok sallang az kellemetlen. Ha 3 napot kell várni egy gépre, mert amit vittél az használhatatlan az meg nagyon ciki (főleg ha 5 napra mentél)."

    Hogy mi ? Ki beszélt itt arról, hogy ez egy primary munakgép ? Milyen CA ? Miről beszélsz ?

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • -Skylake-

    addikt

    válasz strogov #101 üzenetére

    dupla

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

Új hozzászólás Aktív témák