Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • m_makai

    tag

    válasz hitchins #253 üzenetére

    Kommentek alapján nincs normális telefon, mert mindegyik túl drága, valami nincs benne, vagy csak simán ronda :)) Komolyra fordítva, (ez minden készülékre igaz) ha megvannak azok előnyök amik neked kellenek, itt: Kamera, Stock Android éveken keresztül probléma mentes működés, és élni tudsz a felsorolt hátrányokkal, akkor ez ideális telefon lehet, ahogy én is gondtalan használója voltam 3-3 évig egy nexus 5-nek és pixelnek. Részemről a praktikusság csökkenése ami zavar, amit a mai napig szeretek és keresek. Volt HTC One S-em, azt szerettem, de a legrosszabb pillanatban kapott bootloop-ot a gyári beállításokkal, és hetente crashelt, kellett vele mókolni is utána már egy közel stock droiddal egyszerűbb és stabilabb lett . Azóta nexus/pixel vonalon mozgok. Nincs akkora kötődés a telefonhoz, de ezek mindig működtek. Amit nem lehet letagadni, hogy nagy méretű szegmensben a OnePlus eléggé versenyképes opció, kis méretben ha lesz az S10e-nek folytatása akkor szintén nem egyértelmű a döntés. Meg kell várni a teszteket az akksira és FaceID-ra és nem egy bemutató alapján dönteni.

    [ Szerkesztve ]

  • Bossi

    őstag

    válasz hitchins #253 üzenetére

    Azért aki itt írja bizonyos olcsóbb készülékekre, hogy féláron tudja ezt, az nem igaz...
    Vagy rosszabb kamera és vagy nincs vezeték nélküli töltés, vagy nincs IP védettség, vagy nincs sztereó hangszóró stb. Arról még nem is beszéltem, hogy sok esetben tele vannak hibával szoftver részről Pl. kollégám Xiaomi készülékén a zárolt képernyőn félig látszik az óra, elállítódnak a beállításai és még lehetne sorolni.
    Majdnem vettem egy O+ 7 pro-t de megnéztem és engem totál nem fogott meg, bárki bármit mondhat nem volt összességében minőség érzet.

    [ Szerkesztve ]

  • vasi89

    addikt

    válasz hitchins #253 üzenetére

    sokan azt felejtik el, hogy kínai vonalon ami olcsóbb nem véletlenül olcsóbb. A Xiaomi rendszere tele van bugokkal, a oneplus pedig kamerában gyenge, viszont a oneplus 7 pro már 250 feletti áron kezdett, úgyhogy nem mondanám olcsóbbnak. Nálam a maximális felső határ az 200e ft legyen az bármelyik gyártó, viszont a google elég sokszor szokta akciózni a telefonjait így, ha nem is megjelenés után de bízom benne, hogy még a nagy ára is lesz amikor beesik néha-néha 230 alá.

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz hitchins #253 üzenetére

    Én folyamatosan kis telefont keresek, ezért vagyok (voltam) kíváncsi arra, hogy mit gurít a Google. A külső ugye erősen megosztó, és nyilván van aki azt mondja rá, hogy nem is csúnya, sőt talán még azt is ki meri jelenteni, hogy szép, de akkor is, szvsz. egy nem reprezentatív tesztben simán tudnék nem egy olyan telefont mellé tenni, amire az utca embere inkább mondaná azt, hogy szép / szebb, mint ez.

    Zavar a jack hiánya is, de ezt már lassan úgy látom muszáj lesz benyeljem (szerencsére van kis külső DAC-om...)

    Ami sokkal jobban, az az ujjlenyomat olvasó hiánya. Én sokszor használom úgy a telefont, hogy mikor épp kinyitnám, nem bámulok épp a kijelzőbe (asztalon, kicsit távolabb tőlem, és mondjuk a kocsiban, tartóba téve). Félek, hogy ha egyszer vagy kétszer nem nyitna ki ilyenkor vagy kérné a PIN-t akkor földhöz vágnám.
    És itt jön be az ár kérdés. Ennyiért, nekem (!), legyen szinte tökéletes. És ez sajnos az előbbiek okán nem az. A mostani telefonom 100-ból 100-szor nyílik, mert hagyományos (előlapi!) ujjlenyomat olvasó van rajta.
    Attól is tartok, hogy ugye akadnak programok, amik szintén képesek használni az ujjlenyomat olvasót. Azok vajon mit szólnak ehhez a face ID-hoz? Ha ilyen telefonom lenne, és belefutnék egy ilyen kompatibilitási problémába, szintén nagyon pipa lennék ...

    Aztán ott van ez az - egyelőre legalábbis - marhaságnak tűnő hadonászós marhaság (Soli radar). Nyilván ennek is benne van az ára a készülékben, amit egyfelől a kasszánál, másfelől a kisebb akkumulátornál (na, jó, lehet nem emiatt, de akkor mi miatt kisebb az átlagnál?) fizet meg az ember.

    Igen, a kamera biztos szuper, de ez engem kevésbé izgat (van rendes fényképezőm), és a 3 éves update lehetőségtől sem dobtam hátast. A Google-nek - ennyi pénzért, és ilyen háttérrel - 4-5-öt kellene vállalnia. A P10-emre is jött három főverzió, és 3 év (!) garanciát adott rá a gyártó ...

    Ez nyilván az én szubj. véleményem, de azért azt is látni kell, hogy a többség sajnos nagyon régóta nem elégedett a Google eszközeivel, szóval azt sem mondhatjuk, hogy kisebbségbe lennék.

Új hozzászólás Aktív témák