Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    válasz Burt1793 #5 üzenetére

    De, sokkal tobbet fogyaszt.
    De akkor egy rovid lista arrol, hogy mik azok, amik egy okostelefonban eszik az akkut telefonalas kozben is, ebben meg nem:
    - soc (egy modern, eros soc big.LITTLE architektura eseten is minimum ket magot hajt, szvsz a legkisebb fogyasztasa is tobb, mint ennek a legnagyobb)
    - szenzorok (irgalmatlan mennyisegu szenzor van egy modern okostelefonban)
    - internet
    - kulonbozo appok/szolgaltatasok hatterfolyamatai, kommunikacioja a neten
    - wifi
    - lokacio
    - sok mikorofon, illetve a zajszuro algoritmusok (tippre csak ez tobbet eszik, mint ez az egesz telefon ugy, ahogy van)
    - maga az android/win/ios rendszer

    Igy hirtelen ennyi jutott eszembe, de biztos vagyok benne, hogy kicsi gondolkodassal ez a lista minimum a haromszorosara novelheto. Sot, nalam okosabb/tajekozottabb emberek valszeg gondolkodas nelkul is a sokszorosat le tudnak irni ennek csuklobol.

    Az igazi csoda az, hogy mindezt sikerult megoldani, hogy legalabb addig birja, ameddig. Pluszba tegyuk meg hozza, hogy pl a regi nokiak is addig birtak sokaig, amig nem voltak hasznalva. Amint elkezdtel rajtuk jatszani, a nap vegere uvoltottek a toltoert azok is.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz wolfman #61 üzenetére

    Ezen mar en is gondolkodtam, tippre sztem azert, mert mocsok draga lenne, mint ahogy regen is az volt.
    Az a telefon, amit leirtal (szep, normalis kijelzo, viszonylag normalis af-es kamera, jo anyag-es osszeszerelesi minoseg, jo minosegu gombok, jo ergonomia, jo szoftver, hosszu akkuuzemido)
    igy tippre 50k ala nem ferne be, es talan meg az is necces, mert kicsi a peldanyszam.
    Annyit meg nem adna erte senki. :(

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Teszla_ #65 üzenetére

    Igen, csak ez nem ilyen egyszeru. Azok a gyarak, emberek, beszallitok, stb, amik anno azokat a telefonokat gyartottak/ellattak alkatresszel mar vagy nincsenek, vagy massal foglalkoznak. Raadasul a peldanyszam is kicsi lenne. Ezert mondtam, hogy ami anno 20k volt, az ma lenne szvsz 50.
    Sajnos ez nem olyan egyszeru, hogy elovesszuk a fiokbol es ujra piacra dobjuk, az se biztos, hogy lehetseges egyaltalan komoly attervezes nelkul (licencek, azota atkepzett/elszallingozott munkaero/stb).
    Plusz a szoftvert kb ujra kene irni, mert az akkori chipeket ma mar nem nagyon kapod meg.
    Mondjuk azzal a reszevel egyetertek, hogy ha ujra kidobnak a k750/w800, vagy egy-kettovel ez utani szeriak barmelyiket, sztem meg en is vennek egyet bulitelefonnak, azok brutal jo telefonok voltak.

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák