Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kansas

    addikt

    válasz -=RelakS=- #38 üzenetére

    Nem szorul szerkesztésre, csak nem olvastad elég figyelmesen:

    "egy számítógép vagy más elektronikai rendszer összes komponensét / összetevőjét egyetlen lapkára integrálva tartalmazza"
    Bár az "összes komponensét" kitétellel pl. pont lehetne vitatkozni, tipikusan nincs benne se RAM, se háttértár, ami pedig azért elég fontos része kb. minden számítógépnek.
    De ha a számítógép egy olyan tág definícióját szeretnéd megtalálni ami szerint igazad van, nyugodtan klikkelj rá a megfelelő szóra az idézetben. Az egy nagyon tág, elméleti definícióval kezd(még ott is ahova kifekezetten írja, hogy szűkebb értelemben).
    Én ennél egy hétköznapibb megközelítést alkalmazok.

    "kiderült, hogy kevered a számítógépet a személyi számítógéppel" - fura lenne, mert nem keverem, pontosan tudom, mi a különbség a kettő közt, csak akkor szoktam csereszabatosan használni, amikor a konkrét vitában kifejezetten személyi számítógépekről van szó(ha pl szerverekről folyik a vita, akkor azt is szoktam számítógépnek, munkahelyen pedig node-nak vagy host-nak) is nevezni.
    Tudod, kontextus. Egy korábbi vitánkban arról folyt a polémia, hogy a konzol(konkrétan PS5) az számítógép(konkrétan PC)-e, csak azért mert Ryzen proci van benne és RDNA2-es IGP. Mármint olyan értelemben, hogy ha számítógép, akkor miért nem lehet Linuxot tenni rá(miért nem támogatja a Sony)?
    Egyébként ha visszaolvasol(kifejezetten az - egyébként helyesen - off-nak jelölt részt), igazából itt is az a problémája fatpingvin fórumtársnak, hogy van egy ARM SoC a TV-jében, még RAM is, mégse tud belőle PC-t csinálni.
    Tehát eleve nem arról volt szó, hogy egy telefon vagy router számítógépnek számít-e a szó legtágabb értelmében, az csak terelés, szalmabáb, csak én meg úgy tűnik hajlamos vagyok rá, hogy a vita hevében hagyjam magam a lényegi résztől elterelni jobb belátásom ellenére.
    Te meg még segítesz is neki eltérni az eredeti tárgytól, mindenáron a lehető legáltalánosabb definíciót alkalmazni akarva. :C

    "Fakanalas hasonlatoddal élve:
    Személyi számítógép: fakanál
    Számítógép: bármelyik fa evőeszköz"
    Rosszul élsz vele, nem veszed figyelembe hogy van fém kanál és fa villa is(többek közt). vajon melyikhez van több köze a fakanálnak? Egyszerűen ezen a szinten már nem jó az analógia. Igazából én ott hibáztam, hogy kanalat kellett volna írjak, de hát nincs mit tenni, annak a neve fakanál, és egyébként nem evőeszköz, nem evésre, hanem keverésre szolgál, illetve a formájából fakadóan páran kóstolásra is használják(aki lusta elővenni vagy nem akar bekoszolni egy normál kanalat). Az ennél kreatívabb felhasználási módok felsorolásától tekintsünk el, bár párat a kép alatti felsorolásból könnyen ki lehet következtetni.

    No de most már tényleg hagyjuk abba, bejött a tippem, parttalan az egész... modik ízlés szerint nyugodtan törölhetnék is akár... bár annyira nem fontos, hogy aktívan idehívjam őket.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Új hozzászólás Aktív témák