Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fatpingvin

    őstag

    spoiler alert: jó drága lesz.

    mondjuk el tudom képzelni hogy VFIO gaming setuphoz valaki ilyet vegyen, ott kifejezetten lenne létjogosultsága.

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

  • Home office-hoz remek, egy kis Excel, egy kis Doom :-)

    Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

  • fatpingvin

    őstag

    válasz Dark Archon #2 üzenetére

    ahhoz minek? ezt most legit nem értem

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

  • m1hy

    csendes tag

    Ehhh, ha 32 -es lenne nagyon várnám....

    "If everything in the universe is made up of atoms, and atoms are 99.9999% empty space, then most of the universe is empty."

  • -=RelakS=-

    veterán

    Ilyen cuccokat miért nem lehet lepedő méretben (42" +) kihozni?

    Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

  • beef

    őstag

    válasz fatpingvin #3 üzenetére

    Nekem pl. ha nem szükséges, akkor a ws/gamer gép off és csak egy mini PC fut, amin web/email, egyszerűbb melók elfutnak 10W-ból.
    Most egy USB switch van egér/bill kombónak + a monitoron váltok a két gép között.

  • Kansas

    addikt

    válasz -=RelakS=- #5 üzenetére

    42" nem monitor méret, hanem TV.
    Normális távolságból, ahonnan a legtöbb ember a monitorát nézi(50-90cm) nem látsz be rendesen egy 42"-os képernyőt - persze, tudom, vannak szuperhumán vájtfülű geekek kidülledő békaszemmel, akik minden ergonómiai "szabály" alól(is) kivételek...
    A monitor méret, 16:9 képaránnyal 32" körül ér véget. 21:9 esetén elmehet 34-38"-ig.
    Aki nagyobbat akar, vegyen TV-t, manapság már azoknak se olyan gyalázatos az input lagja mint régen, és a képbasztató eljárásokat is ki lehet kapcsolni Game/PC módba rakással, rendesen használhatók játékra is.
    Bár, ahogy nézem, kanapé gémereknek gyártanak már böhöm monitorokat is.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • fatpingvin

    őstag

    válasz beef #6 üzenetére

    oké ez mondjuk valid. nekem sajnos nincs külön gépem mindenre, az egyetemi cuccokat ami teams, zoom meg hasonló szutykokat igényel virtuális gépben tolom.

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

  • fatpingvin

    őstag

    válasz Kansas #7 üzenetére

    vitatkoznék. egy kicsit. a tévében van egy csomó felesleges hardver meg rohangál rajta egy feleslegesen dagadt oprendszer amiket viszont nem tudsz belőlük kivenni ha csak monitornak kell.

    nekem van egy ilyesmi, hibásból javított lapostévém, kizárólag monitornak van használva de elég körülményes, sok szempontból.

    igazándiból szuper lenne ha lehetne rá valami emberileg értelmezhető oprendszert telepíteni ugyanis alapvetően az hogy van rajta natív gigabit LAN meg HDMI bemenetet tud kezelni ez elég vonzóvá teszi sok szempontból. az oprendszere viszont egy használhatatlan foskupac, nem lehet neki fix IP-t adni, az hogy áttedd a portot amin figyel arról ne is álmodj és olyan triviális funkciók hoányoznak belőle mint hogy sima http-n keresztül küldött videostreamet megjelenítsen. netflix app bezzeg van rajta. szóval a hardver tudná csak szoftveres okokból kifolyólag használhatatlan.

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

  • -=RelakS=-

    veterán

    válasz Kansas #7 üzenetére

    42" előtt ülök közel 10 éve, teljesen jó. 4K-ban még jobb. És nem, nem vonultam át a szoba túloldalára, ugyanolyan közel ülök, mint régen a 24"-hoz.
    Melóban 31"-os 4K monitort használok, de annak lópikula a pixelmérete, főleg akkor, ha kollégának mutatnék valamit.

    Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

  • Kansas

    addikt

    válasz -=RelakS=- #10 üzenetére

    "annak lópikula a pixelmérete, főleg akkor, ha kollégának mutatnék valamit"
    Zoomról/skálázásról még nem hallottál? Szerintem biztosan...

    Nekem mióta itthonról dolgozok(kb. 1 éve, a COVID miatt), a 14" FHD laptop kijelző mellé be van fogva a 28" 4K monitor illetve ha kell akkor még a 27" FHD is. Munkára jobb így, hogy több monitor van, mindegyiken egy-egy teljes képernyős ablak aktív(pl. Slack+böngésző+Webex screenshare, vagy valamelyik helyett az e-mail kliens). Benn az irodában az 1db céges 22" 1680x1050 monitor a lapos mellé eléggé kínszenvedés...
    Munkára nem kétlem, hogy jó lehet a 42", ott többet számít a munkaterület mérete, mert nem akarja az ember feltétlenül az egészet egyszerre átlátni.
    Játékra szerintem 32"-nál nagyobb kijelző nem az igazi, ha nem ülsz egy méternél messzebb, régebben használtam monitornak 32"-os TV-t(FHD) és baromi nagy volt, igaz 3-4 centis kávákkal körbe, a mostani 3 oldalon kávamentes kivitelben talán nem lenne túl nagy, de a 42" túlzásnak hangzik...
    Majd letesztelem - befogom ideiglenesen a 40" 4K TV-t monitornak és megnézem milyen. Attól jelenleg úgy 120 cm-re ülök, így ideális a PS5-höz játszani.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz fatpingvin #9 üzenetére

    "amiket viszont nem tudsz belőlük kivenni ha csak monitornak kell"
    Miért kéne kivenni belőle? Jó, ha nincs benne PC-re optimalizált mód, az valamelyest szívás, de mostanság a legtöbben azért van, és az a TV-s/filmes utófeldolgozókat kiiktatja, és nem mintha drágább lenne egy TV egy azonos kategóriás 4K monitornál miattuk...sőt.
    Az egy bajom a TV-kkel, hogy ritka bennük az AdaptiveSync valamelyik formájának a támogatása, mint a fehér holló, a HDMI VRR meg PC oldalon nem túl gyakori(meg hát még TV-ben sem)...

    A TV oprendszere pont nem érdekel, arra jó, hogy nem kell Netflixhez vagy HBO GO-hoz bekapcsolni a PC-t, de ha az ember monitornak használja, akkor inkább a PC oprendszere a mérvadó. Amiket hiányolsz azok meg egy RasPI beiktatásával kb. mind orvosolhatóak.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • #06658560

    törölt tag

    válasz Kansas #7 üzenetére

    Egy méterről nézem jelenleg a 17" FHD WS laptopot HO-ban, amit alig látok. Eleve kevés ennyi hely Excel, meetek, virtuális gép stb-nek, kellene több pixel. Viszont ha fellépek 4K-ra, akkor a 34" UHD-t semmivel sem látnám jobban. Így a 40" környéke ami már szóba jöhet.

  • Kansas

    addikt

    válasz #06658560 #13 üzenetére

    Munkára nem a pixelszám számít, hanem a coll, egész addig, amíg nem túl nagy a pixelméret. Egy akármilyen laptop kijelző komoly munkára ritkán elég.

    Játékban viszont jobb a magas pixelsűrűség és kisebb méret, mert ott egyrészt jobb ha komolyabb fej/szemmozgás nélkül átlátod a teljes képernyőt, másrészt meg lehet szabadulni a számításigényes AA-tól(nekem a 28" 4K monitoron semmilyen játékban nincs szükségem AA-ra), ráadásul a skálázással(hogy a pixelben megadott méretek miatt nagyobb PPI mellett minden kisebb a kijelzőn) is igen ritkán van probléma - adott képátló mellett a felbontástól függetlenül minden ugyanakkorának látszik.
    Az se véletlen, hogy az igazán kompetitív FPS gamerek java része a 24"-nál nem nagyobb monitorokra esküszik, ahogy hallom.

    Az én álmom egy 32" 144Hz FreeSync Premium 4K monitor... a 144Hz nem annyira önmagáért kell(nem mostanság lesz olyan VGA-m ami 4K-ban kihajtaná), mint inkább az LFC miatt, hogy akkor is vajsima legyen a grafika, ha néha pár pillanatra 40 alá esik a framerate...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • fatpingvin

    őstag

    válasz Kansas #12 üzenetére

    a benne levő hardver komolyabb egy RPi-nél. nyilván szeretném használni ha lehetne normálisan... de a gyári oprendszerrel nem lehet, arra meg még nem jöttem rá hogy mondjuk egy TCL-t hogyan lehetne rárakni úgy hogy a display funkcióját ne veszítse el.

    oké, elfogadom, az egyetlen cucc ami tényleg abszolút felesleges bele az én esetemben az a DVB dekóder, bár azt amikor javítottam néztem hogy ki is lehet belőle szedni ha az ember nagyon akarja.

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

  • Kansas

    addikt

    válasz fatpingvin #15 üzenetére

    "a benne levő hardver komolyabb egy RPi-nél" - most akkor vagy én nem vagyok naprakész a TV hardverből, vagy te az RPi beltartalmából... vagy mindkettő. Amennyire tudom, a legtöbb megfizethető árú(értsd: 200-250e alatt) TV-be valami filléres MediaTek ARM procit tesznek. Nyilván a csúcshardver más téma, de annak az árában is bőven látszik...

    Komolyan, az egyik cimborám jut eszembe rólad, aki a 2000-es évek elején azt találta mondani: "Az én PC-mben nincsen CD-író! Ha lenne benne, kiszerelném!!!" :D

    Mégis mi a fenének szednél ki belőle bármit? Ha nem kell, ne használd, még mindig jobb, ha benne van, de nem kell, mintha nem lenne benne, de kéne... enni nem kér, ganézni nem kell, miért fáj neked, hogy ott van?
    Inkább vennél dupla áron ugyanakkora monitort?

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • -=RelakS=-

    veterán

    válasz Kansas #11 üzenetére

    "Zoomról/skálázásról még nem hallottál? Szerintem biztosan..."
    Én hallottam, de a használt programok nem szeretik, szóval kiesik.
    Munkára kétféleképpen lehet felosztani a 42"4K-t:
    1: Az asztal sarkaiba húzva a programok egy negyed képernyőt, oldalra húzva fél képernyőt foglalnak el.
    2: amelyik program olyan f@szul van megírva, hogy ezt nem tudja, arra meg jó a DisplayFusion nevű program, amivel igény szerint tudod felosztani a képernyőt. Ezt itthon is használom, így középen egy függőleges csík a böngésző, a többi egyebet meg oldalra szét tudom dobálni.

    Való igaz, hogy játékhoz kicsit hátrébb vagyok (10cm hiányzik, hogy elérjem), de ha éppen elég a 60Hz, akkor irtó jó.

    Én egy 8K 240Hz monitort tudnék elképzelni 48"-on.
    Ha csak az asztalt használom, akkor 8K 60Hz felbontás, 200%-os nagyítás, gyönyörű kristálytiszta vonalak.
    Ha játszok, akkor 4K 120Hz, vagy FHD 240Hz minimum. Ez utóbbihoz van másik monitorom, és nagyon bejön, talán jobban, mint a 4K.

    [ Szerkesztve ]

    Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

  • Kansas

    addikt

    válasz -=RelakS=- #17 üzenetére

    Hát, ízlések és pofonok... én nem játszok gyors játékokkal, nekem a 4K@60Hz is elég lenne ha tudna LFC-t, de nagyon max a 120-144, csak akkor már kéne olyan VGA is ami meghajtja(bár, integer scalinggel, FHD-ban...) illetve olyan kapcsolat a VGA és monitor közt, amin át is fér... HDMI2 kevés(pláne HDR-rel), 2.1 ritka mint a fehér holló és drága is, úgy monitorban/TV-ben mint VGA-ban(konkrétan tudtommal csak a legújabb generációs RTX 30xx és RX6xxx tudja VGA oldalon), DP-ugyan jobb, de olyan csati meg TV-ken nem jellemző, inkább csak monitorokon.

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • -=RelakS=-

    veterán

    válasz Kansas #18 üzenetére

    4K 60Hz nekem addig volt elég, amíg meg nem lett a 240Hz-es monitorom, a 200%-os nagyításról meg egy 15" 4K monitorral szerelt laptop gondoskodott, hogy megkedveljem :DDD

    Mindkét monitorom DP kábellel van bekötve. Nem is értem, hogy miért csak 1-1 DP csatlakozó szokott lenni rajtuk, HDMI meg egy rakással.
    Videókártyáknál kellene azt csinálni, amit 1-2 gyártó is, hogy meghajthatsz pl 4 eszközt, de mindegyik eszköznél vagy HDMI vagy DP kimenetet kell választanod. Mindezt úgy tálalva, hogy ha egy csatlakozót használsz, akkor a párjába nem tudsz fizikailag bedugni semmit. Így az is elégedett lenne, akinek DP-s monitorai vannak, meg az is, aki HDMI-t használ.
    Ja, tudom, ez 3 dollárral emelné az árat, és felhasználóbarát, szóval no-no :D

    Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

  • #06658560

    törölt tag

    válasz Kansas #14 üzenetére

    Ez nem igaz. Baszhatom a nagyobb kijelzőt, ha ugyanúgy elvesz egy csomót a Ribbon, z ikonok az aktív munkaterületből. Ahogy akkor is, ha parallel több programot kell használnod, nagyobb kijelzőn ugyanannyi pixellel semmivel nem látsz többet. Valamiért te is három monitor össz pixelét használod, nem egyét skálázva.

  • Kansas

    addikt

    válasz #06658560 #20 üzenetére

    Baszhatod a pixeleket, ha collok híján a szemed nem látja a betűket, olyan picsányi kicsik skálázás nélkül... hogy maradjak a te stílusodnál...
    Nem használom az összes pixelt(illetve nem úgy, ahogy te gondolod), a 4K monitor 175%-ra van skálázva, a 14" FHD meg 125-150 közt, függően a tartalomtól, amit kiteszek rá.
    Arról nem beszélve, hogy miután a T470-en csak HDMI1.4-es port van, arról nem tudom 60Hz-n meghajtani a 4K monitort, kénytelen voltam venni egy Thunderbolt-HDMI2 dongle-t, hogy legalább a 60Hz meglegyen.
    Ribbon-t meg bámulja csak, aki Office-ban tölti a munkaidejét. Az én munkám java böngészőben, CLI ablakban(PowerShell) illetve Notepad++-ban zajlik(a levelezés meg Notes-ban).

    "valamiért te is három monitor össz pixelét használod, nem egyét skálázva." - igen, azért, mert van 3 monitorom... illetve 2, mert a laptop céges.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Kansas #21 üzenetére

    Csak hogy ON is legyek: ha nem lesz túl elvetemült az árazása, alighanem veszek egy ilyet előbb-utóbb, mert az én felhasználásomat több szempontból is támogatja.

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • fatpingvin

    őstag

    válasz Kansas #16 üzenetére

    szerintem te nem vagy naprakész. ahogy néztem ebben valami Samsung SoC van meg asszem egy giga RAM. ez még csak maga a rendszer, a képmegjelenítő jobb híján GPU-nak fogom nevezni ugyancsak fel van szerelve három memóriamudullal, ezeken nem találtam méretet.

    a motivációkat illetően szerintem némileg elbeszélünk egymás mellett. kelleni pl a DVB dekóder soha nem fog (nincs tévé előfizetésem, nem is lesz és amúgy is van PC-s dekóderkártyám hozzá) a benne lévő ARM alapú számítógépet ellenben nagyon szívesen használnám normálisan csak ugye a gyári fimware-el elég nehéz (értsd nem lehet). a DVB dekóder ennek megfelelően kizárólag mint potenciális hibaforrás játszik, az oprendszerével kapcsolatos álláspontomat meg szerintem érted.

    ami az árát illeti, 70 forintomba és két órányi munkámba került (pároméktól kaptam mondván hogy tönkrement és nem fogják másodszor is szervizeltetni. kiégett a háttérvilágítás, egy darab LED cseréje megoldotta... vissza meg nem kellett nekik.)

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

  • Komplikato

    veterán

    válasz m1hy #4 üzenetére

    Szerintem az M32U is egy létező modell.

    "Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

  • Kansas

    addikt

    válasz fatpingvin #23 üzenetére

    "benne lévő ARM alapú számítógépet"
    Ez a te bajod, hogy mindent számítógépnek hiszel... ez céleszköz, nem számítógép, ahogy a konzol is céleszköz. Rengeteg céleszközben használnak ARM Soc-ot, mert olcsó, de attól még nem lesz számítógép.
    Szerintem a DVB dekóder kisebb potenciális hibaforrás, mint bármilyen mókolt firmware, amit esetleg rátennél, hogy PC-sítsed...
    Gondolom, a telefonodon is Ubuntu fut Android helyett, a benne levő "ARM alapú számítógép"-en...
    De te tudod... úgy látszik, e téren abban kell maradjunk, hogy nem értünk egyet.

    Nem tudom, mi az a Samsung SoC ami a TV-dben van, de az aktuális RasPI 4 B-ben "Broadcom BCM2711, Quad core Cortex-A72(ARM v8) 64-bit SoC @ 1.5GHz" van, meg "2GB, 4GB or 8GB LPDDR4-3200 SDRAM", szóval azért nem gyenge az...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • fatpingvin

    őstag

    válasz Kansas #25 üzenetére

    "Ez a te bajod, hogy mindent számítógépnek hiszel"

    szerintem itt hagyjuk abba :) ezzel a beakadásoddal nem tudok és nem is akarok mit kezdeni. főleg hogy tényszerű hülyeségekkel tetézed.

    abban egyetértek hogy maradjunk annyiban hogy nem értünk egyet.

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

  • -=RelakS=-

    veterán

    válasz fatpingvin #26 üzenetére

    A számítógép vajommii?

    :D

    Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

  • fatpingvin

    őstag

    válasz -=RelakS=- #27 üzenetére

    ebbe most ne menjünk bele részleteiben... nekem kb bármi belefér a kategóriába amiben van egy 32-bites processzormag, egy MMU, legalább 8 MB RAM meg valami interfész amin keresztül lehet vele kommunikálni.

    a tévében loévő rendszer sokszorosan túlteljesíti ezt: gigás nagyságrendű RAM, több processzormag, UART, Ethernet, USB... na meg a display.

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

  • -=RelakS=-

    veterán

    válasz fatpingvin #28 üzenetére

    Tök mindegy, hogy hány bites, mekkora a memóriája, mivel egy C64 is számítógép.

    Ott vannak az okosórák pl. Processzoron fut egy operációs rendszer, ami más programokat futtat. Szerintem ez kimeríti a számítógép fogalmát, még ha elég korlátozottan is használható . :))

    Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

  • Kansas

    addikt

    válasz fatpingvin #26 üzenetére

    No, mesélj, mi a tényszerű hülyeség abban amit írtam...
    A termék nem egyenlő a részeinek az összegével. Manapság rengeteg céleszközben van általános(abb) célú részegység(mert olcsóbb azt beletenni és szoftvert futtatni rajta, mint célhardvert tervezni minden funkcióra), attól még a termék egészében véve nem általános célú.
    Persze megpróbálhatod újrahasznosítani általános célra, jó szórakozást hozzá, csak az már elveszti az eredeti jellegét, és nem egy esetben az eredeti funkcionalitását(pl. specifikus, máshol nem előforduló hardverelem driverének hiánya vagy rossz minősége miatt).

    #29-=RelakS: az hogy valami számítógép-e vagy nem, szerintem nem a benne levő részegységektől függ, hanem a tervezett rendeltetésszerű felhasználásától. Ahogy fentebb is említettem, ma divat általános célú SoC-okat vagy CPU-kat célhardver "szimulálására" használni, pusztán költség szempontok miatt(illetve néha még támogathatóság/igényre szabhatóság is belejátszhat). Attól még, mert egy betonkeverőbe 486-os procit tesznek vezérlőnek egy PLC helyett, nem lesz belőle PC... szerintem.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz beef #31 üzenetére

    Kinek-kinek a maga definíciója felé hajlik a keze... :D

    Szerintem a Doom-futtatás(vagy bármelyik konkrét programé) képessége nem elegendő kritérium, fontos pontja a számítógép lényegének hogy általános célú(és szerintem az is, hogy szándékoltan az).

    De ennél mélyebben nem mennék bele, van aki szerint minden számítógép ami nem csak célhardvert tartalmaz, a te definíciód szerint meg semmi nem az, amin a Doom nem fut... nekem pedig volt olyan számítógépem(x86 PC) úgy '92 tájban, amin nem futott a Doom... de asszem a fentebb említett C64-en se fut...

    Értelme mondjuk lenne egy ilyen elméleti vitának, páran még élveznénk is, csak parttalan lenne és nagyon off...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • fatpingvin

    őstag

    válasz -=RelakS=- #29 üzenetére

    jó nyilván. én arra írtam hogy az én értelmezési keretemben és felhasználásomban mi az ami alkalmas erre: ha Linux, OpenBSD vagy Kolibri elmegy rajta akkor nekem megfelel.

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

  • fatpingvin

    őstag

    válasz Kansas #30 üzenetére

    "de attól még nem lesz számítógép."

    ezek szerint az ARM SoC nem számítógép? Raspberry Pi, Apple M1 cuccok, Cavium ThunderX szerverek, Kirin desktop a Huaweitől...

    vagy mire gondolsz? szerinted mi az ami számítógép? nem kötözködésként kérdezem, komolyan érdekel, ugyanis véleményem szerint még ha a definíciótól el is tekintünk, praktikum szempontjából is azt érdemes annak tekinteni ami alkalmas azoknak a szoftvereknek a futtatására amik ezt a felhasználási területet adják, és ebben akármennyire nem tetszik benne van egy csomó ilyen eszköz is. pl elég sok wifi routerre különösebb fájdalom nélkül lehet Debiant telepíteni.

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

  • -=RelakS=-

    veterán

    válasz Kansas #30 üzenetére

    Minden PC számítógép, de nem minden számítógép PC.

    Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

  • Kansas

    addikt

    válasz fatpingvin #34 üzenetére

    Az ARM SoC egy potenciális alkatrésze a számítógépnek(egész sok olyan számítógép van, amiben ugyebár nincs ARM SoC, hogy többségükben vagy kisebb részükban az attól függ, az okostelefont annak tartjuk-e), mit nem lehet ezen érteni. Egy olyan alkatrésze, amire lehet építeni olyan terméket is, ami nem számítógép, például hűtőgépet, routert stb, stb...
    A számítógép az a teljes rendszer minden összetevője, általános célú oprendszerrel együtt, egy szerves egységet alkotva. A VGA nem számítógép önmagában, a proci sem, a RAM sem, de egy Nintendo Tetris gép sem, vagy akár egy Nokia 3210 sem. Az okostelefon már határeset, a tablet, laptop, desktop, szerver stb pedig egyértelműen számítógép, még ha nem is személyi(ugyebár a PC az Personal Computer).
    Nagyon fontos része ennek a szerkezet célja/rendeltetése, tehát hogy nem csak lehet vele valamit csinálni, hanem arra való. Konzolból pl. lehet(ett) számítógépet csinálni, számítógépből lehet konzolt, csak az a konzol amiből számítógépet csináltál, megszűnt konzol lenni, ahogy a konzollá tett számítógép se számítógép már.

    De akkor megpróbálom a te definíciódra reflektálva definiálni.
    Te ezt írtad: "azt érdemes annak tekinteni ami alkalmas azoknak a szoftvereknek a futtatására amik ezt a felhasználási területet adják"
    Ehhez képest az én szemszögemből: azt érdemes annak tekinteni ami azoknak a szoftvereknek a futtatására van tervezve/szánva amik ezt a felhasználási területet adják.
    Kiemeltem a lényegi különbséget.

    Sarkított hasonlat:

    Az én definícióm szerint ez egy fakanál, mert annak van tervezve.
    A tied szerint fakanál, pingpong-ütő, gumibot, tőr, buttplug, kalapács, vagy ezernyi más, amire szintén alkalmas(nyilván eltérő hatékonysággal).
    Szerintem az én definícióm jobban működik a gyakorlatban, de nyilván nézőpont kérdése...

    Egy kicsit olyan ez, mint hogy ha van egy szöged, mindent kalapácsnak nézel...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • -=RelakS=-

    veterán

    válasz Kansas #37 üzenetére

    Akkor szerkeszd a szócikket, mert nem tudják, mit írnak.

    A SOC-nak pont az a lényege, hogy mindent tartalmaz, ami kell egy számítógéphez.

    Viszont az egyik korábbi hozzászólásból kiderült, hogy kevered a számítógépet a személyi számítógéppel.
    Fakanalas hasonlatoddal élve:
    Személyi számítógép: fakanál
    Számítógép: bármelyik fa evőeszköz

    Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

  • Kansas

    addikt

    válasz -=RelakS=- #38 üzenetére

    Nem szorul szerkesztésre, csak nem olvastad elég figyelmesen:

    "egy számítógép vagy más elektronikai rendszer összes komponensét / összetevőjét egyetlen lapkára integrálva tartalmazza"
    Bár az "összes komponensét" kitétellel pl. pont lehetne vitatkozni, tipikusan nincs benne se RAM, se háttértár, ami pedig azért elég fontos része kb. minden számítógépnek.
    De ha a számítógép egy olyan tág definícióját szeretnéd megtalálni ami szerint igazad van, nyugodtan klikkelj rá a megfelelő szóra az idézetben. Az egy nagyon tág, elméleti definícióval kezd(még ott is ahova kifekezetten írja, hogy szűkebb értelemben).
    Én ennél egy hétköznapibb megközelítést alkalmazok.

    "kiderült, hogy kevered a számítógépet a személyi számítógéppel" - fura lenne, mert nem keverem, pontosan tudom, mi a különbség a kettő közt, csak akkor szoktam csereszabatosan használni, amikor a konkrét vitában kifejezetten személyi számítógépekről van szó(ha pl szerverekről folyik a vita, akkor azt is szoktam számítógépnek, munkahelyen pedig node-nak vagy host-nak) is nevezni.
    Tudod, kontextus. Egy korábbi vitánkban arról folyt a polémia, hogy a konzol(konkrétan PS5) az számítógép(konkrétan PC)-e, csak azért mert Ryzen proci van benne és RDNA2-es IGP. Mármint olyan értelemben, hogy ha számítógép, akkor miért nem lehet Linuxot tenni rá(miért nem támogatja a Sony)?
    Egyébként ha visszaolvasol(kifejezetten az - egyébként helyesen - off-nak jelölt részt), igazából itt is az a problémája fatpingvin fórumtársnak, hogy van egy ARM SoC a TV-jében, még RAM is, mégse tud belőle PC-t csinálni.
    Tehát eleve nem arról volt szó, hogy egy telefon vagy router számítógépnek számít-e a szó legtágabb értelmében, az csak terelés, szalmabáb, csak én meg úgy tűnik hajlamos vagyok rá, hogy a vita hevében hagyjam magam a lényegi résztől elterelni jobb belátásom ellenére.
    Te meg még segítesz is neki eltérni az eredeti tárgytól, mindenáron a lehető legáltalánosabb definíciót alkalmazni akarva. :C

    "Fakanalas hasonlatoddal élve:
    Személyi számítógép: fakanál
    Számítógép: bármelyik fa evőeszköz"
    Rosszul élsz vele, nem veszed figyelembe hogy van fém kanál és fa villa is(többek közt). vajon melyikhez van több köze a fakanálnak? Egyszerűen ezen a szinten már nem jó az analógia. Igazából én ott hibáztam, hogy kanalat kellett volna írjak, de hát nincs mit tenni, annak a neve fakanál, és egyébként nem evőeszköz, nem evésre, hanem keverésre szolgál, illetve a formájából fakadóan páran kóstolásra is használják(aki lusta elővenni vagy nem akar bekoszolni egy normál kanalat). Az ennél kreatívabb felhasználási módok felsorolásától tekintsünk el, bár párat a kép alatti felsorolásból könnyen ki lehet következtetni.

    No de most már tényleg hagyjuk abba, bejött a tippem, parttalan az egész... modik ízlés szerint nyugodtan törölhetnék is akár... bár annyira nem fontos, hogy aktívan idehívjam őket.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • #06658560

    törölt tag

    válasz Kansas #21 üzenetére

    Pálinkás jó reggelt! Eddig arról pofáztam, hogy önmagában nem elég a felbontás, kell felület is hozzá! Mit olvastál, Dörmögő Dömötört?
    Én viszont minden pixelt kihasználok, és rohadtul sokat foglal Ribbon, tálca, funkció parancsok az általam használt programokban,vagy akkorák a táblázatok, hogy görgetni kell állandóan.
    Van három monitorod, mert kell. Ha nem kellene, nem vetted volna meg, használnád a laptopot kizárólag.

  • Kansas

    addikt

    válasz #06658560 #40 üzenetére

    Figyelj, az megvan, hogy én az elején amit írtam azt játékos szemszögből írtam(hogy a felbontás fontosabb), aztán amikor láttam, hogy munkáról is szó van, akkor írtam, hogy arra viszont a felület fontosabb.

    "Van három monitorod, mert kell. Ha nem kellene, nem vetted volna meg, használnád a laptopot kizárólag."
    Nem tévedhettél volna sokkal nagyobbat.
    Azért van 3 monitorom, mert abból 2 a privát desktop gépem monitorai(28", 27"). Egyik megvétele esetében sem volt tényező a munka, ugyanis az otthoni gépemen nem dolgozok, a munkát pedig alapból a céges irodában végzem, a cég által biztosított eszközökön: T470+22" Lenovo monitor, ami mellé önszorgalomból sikerült kikunyerálnom még egy ugyanolyat, nagyobb monitorra kb. nulla esély van.
    Most, hogy a COVID miatt kb egy éve itthonról melózok, ahhoz az asztalhoz ülök le, ahol a desktop gépem van, és rácsattintom a két monitort, ha már ott vannak(meg a céges monitorokat nem is hozhattam haza).
    Röhögni fogsz, de a 27"-os FHD monitort a desktop gépről AMD VSR-rel 4K-ban hajtom 175%-os skálázással, így a sima FHD módhoz képest nyerek egy kevés munkaterületet, plusz nem kell szívnom a felbontás(illetve inkább PPI)-különbség miatt, ha a mellette levő 4K monitorról(amin szintén 175% skálázás az alap) áthúzok egy ablakot rá.
    Laptopot otthon nem használok, bár van privát is, de az csak akkor van bekapcsolva, ha hosszabb időre(nem órákra, hanem napokra) elmegyek otthonról olyan helyre ahol nem elég a telefonom böngészője - pl hosszú hétvégére szüleimhez.
    Hülye lennék kizárólag laptopot használni, ha rendelkezésemre áll elegendő hely egy desktop gépnek.

    Ja igen, első sorban azért van a desktop gépemen két monitor, hogy ha az egyiken fullscreen tartalom megy(tipikusan játék vagy film), a másikra oda tudjak tenni egy böngészőt, vagy task managert/egyéb monitorozó programot(előbbi akkor is jól jön, ha az elsődleges monitoron megpusztul egy játék, ki lehessen lőni reboot nélkül) - ezt ha megszakadsz se váltod ki egyetlen darab nagyobb monitorral...
    Másodsorban meg azért, mert anno valamelyik új monitorom megvételekor nem adtam el a régit, és azóta megszoktam hogy kettő van, hát amikor tehetem, nyilván kihasználom. De szükségem csak az előző pontban leírtak miatt van rá.
    A 4K monitorom is játékok miatt lett véve, hogy szép éles képem legyen, és ne legyen szükségem AA-ra. 27" FHD monitoron nagyon kell az AA, akkora méretben FHD fizikai felbontáson nagyon durva az aliasing/recéződés, viszont rühellem, ha el van mosva a kép. Előtte évekig egy 22"-os 1680x1050-es EIZO volt a második monitorom a 27"-es Samu mellett.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • fatpingvin

    őstag

    válasz -=RelakS=- #36 üzenetére

    szerintem engedd el. egy értelmezési kérdésen fingot reszelni... hát... inkább hagyjuk. én tudom hogy mit és miért beszélek, nem kell velem egyetérteni, az én felhasználási módomon nem fog változtatni :D

    ha Kansas kollégának ettől nyugodtabb éjszakája lesz, én igazat adok neki elvégre annak hogy ő mit gondol semmi kihatása nincs arra hogy én hogyan használom a vasaimat.

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

  • Kansas

    addikt

    válasz fatpingvin #42 üzenetére

    Bájos, hogy azt hiszed, egy pillanatig is az volt a szándékom, hogy befolyásoljam a "vasaid" használatát... dehogy!
    Csak fárasztó hogy mindenhova beírod, hogy "ezek se hagyják hogy Linuxot tegyek rá, pedig száámítógép, ééérted?", ráadásul full off... de majd megpróbállak nem triggerelni a jövőben, hisz végül is rám sincs semmi kihatása annak, hogy mit csinálsz a vasaiddal...
    További jó szórakozást velük, písz meg miegymás! :R

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • fatpingvin

    őstag

    válasz Kansas #43 üzenetére

    ok buddy.

    A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

Új hozzászólás Aktív témák