Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz Pingüino #4 üzenetére

    Az a fura, hogy ahhoz kepest sok EU-s orszag is mar hasonloan pariakent kezeli a Huawei-t halozati szempontbol. En se lattam meg bizonyitekot, se hirt arrol, hogy volt nyilt vizsgalat, majd birosagi ugy belole. Mondjuk valamiert ezt a Huawei sem emlegeti...se a kinai kormany...pedig eleg komoly szankciokat kaptak. Az igazsag valahol feluton lehet. Talan az USA nem akarja megmutatni mi az amit megtudott, a Huawei meg nem akarja hogy meg nagyobb ugy legyen belole, ha az USA szervei tenyleg melyre astak.

    Masreszt a Huaweit talan valami Iran elleni embargo megszegeseben is elkaptak.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Colomb

    csendes tag

    válasz Pingüino #17 üzenetére

    lehet itt nyugottan démonizálini a nyugati rendszereket, meg bezzeg szegény Kina, meg a mi választási rendszerünk bezzeg sokkal jobb, mert gyorsan lehet havi rendszerességgel modosítgatni... Azt is lehet mondani, hogy mind ugyan olyan...

    CSAK HÁT nem ugyan olyan!!!
    Azért ha megnézzük a modern kor technológiai transzfer irányát, azért abban nincs nagyon kétsége senkinek honna merre felé halad, és ki honnan mit "copy-paste" el.
    Vagy ha te nem így látod, hát bátran szakadj le erről a fertő nyugatról, és legyen a következő CPU-d Kunpeng

    bizztos remek termék sok sikert hozzá...

    [ Szerkesztve ]

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Pingüino #16 üzenetére

    Hogyne, persze. De egyrészt az nem transzparencia, másrészt meg mégis ki lenne az az "illetékes és szavahihető" szervezet, ha már egyszer olyan magabiztosan kijelentetted, hogy "a nemzetközi döntőbíróságok mind elfogultak"? És tegyük fel hogy találunk egy számodra szavahihető szervezetet, de mi van, ha a szomszéd Józsi szerint az nem szavahihető?

  • Colomb

    csendes tag

    válasz Pingüino #20 üzenetére

    Nem én mondtam mit csinálj szabad a választás, olyan totemet imádsz amilyet akarsz... nincs itt semmiféle hozzáállási kérdés sem, kár lenne ezt belemagyaraznod. Vagy neked ez a konfrontálódás és kiokosítás a lételemed? Erre a szintre azért nem fogok lemenni...

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Pingüino #27 üzenetére

    Ebben nem értek veled igazán egyet. Ha már rábíztad a kecskére a káposztát, akkor késő büntetni, hogy megette, eleve nem kellett volna rábízni, amikor volt választási lehetőség. Ha már tfh egy ransomware áldozata az egész közlekedési rendszered, vagy a segélyhívó hálózat, akkor hiába állsz neki büntetni őket. Ez pont olyan stratégia, mint hogy kritikus infrastruktúrát (energiaipar, kommunikáció, közlekedés) nem szervezel ki lehetőleg privát kézbe, mert onnantól zsarolható leszel vele.
    Amikor a világ felhördült, hogy az ARM üzlettel az Nvidia tönkre vágja a mobilpiacot, az miben különbözik a kínai diktatúrától? Hiszen nem vágták még tönkre, és megígérték, hogy becsszó nem is fogják. Közben meg piaci hátrányt okoznak szegény Nvidiának. Egyébként ha ez lenne a kínai diktatúra legsötétebb tette, hogy kizár néhány céget az országból, azt hiszem egy szavam nem is lenne ellenük :N
    Az meg igazából nem nagyon hat meg, ha egy rabszolgahajcsár céggel kevesebb van, akik nem igazán nemes módszerekkel jutottak pozícióba.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Pingüino #29 üzenetére

    Ezzel az érveléssel nekem az a bajom csak, hogy úgy állítod be, mintha teljesen random őrjöngő őrültként kötnének bele cégekbe minden ok nélkül, pedig ez nem igaz. Ott volt az embargó ellenére Iránnak eladott cuccok esete, vagy a számtalan megvesztegetés, meg ipari kémkedés. Voltak ezekről kiszivárogtatott belső dokumentumok, nem alaptalan vádaskodásról van szó.
    Ha nem változna semmi, akkor az lenne a Huawei sorsa is valószínűleg, mint a ZTE, amit úgy tönkretettek, hogy azóta is él és virul, legalábbis az olyan piacokon, ahol a kínaiak dominálnak. Ilyen azért nem nagyon fordul elő mondjuk egy magyar vagy román céggel, mert itt nincs mögötte feltétlen állami támogatás, nem áll mögötte egy olyan erejű és pénzű államhatalom. Ez a félelem szerintem elég alaptalan.

    Darmol: Ez jó kérdés, nem tudom rá a választ. Lehet szerencsétlen kommunikáció, lehet sok minden más. Akár véletlenül jó cél elérése rossz eszközökkel/indokokkal. Innen nehezen tudnánk eldönteni.

    Colomb: Hát igen, a kínai cégek nem nagyon szoktak tőzsdére menni, legalábbis ezek a gigavállalatok. Így aztán nem is lehet belelátni a konkrét finanszírozási modelljükbe. De érdekes, és közeli példa a Malév esete, aki emlékszik rá, amikor az EU piacellenesnek ítélte meg, hogy állami pénzen él a cég. Pedig hát azért a Malév nem volt egy nagy konkurenciája senkinek. Ellenben egy egész iparágat kivéreztető multi az igencsak más tészta.

Új hozzászólás Aktív témák