Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pompi

    MODERÁTOR

    válasz motoflug #27 üzenetére

    Szegény ember GoPro-ja szokták mondani, eléggé pejoratív értelemben.
    Nekem van SJ4000-em, és nem azért mert nem engedhetnék meg magamnak akár egy GoPro-t.
    Egyszerűen azért vásároltam ezt, mert amennyit én használok ilyen sport/akció kamerát egész egyszerűen nem akartam annyi pénzt ölni bele, mint amennyibe egy GoPro kerül. Természetesen szart nem veszek olcsón se, tehát megnéztem, körbe jártam a témát előtte. Igen, vannak gyengéi, kompromisszumokat kell hozni, vannak bizonyos körülmények ahol alul marad egy vele szemben állított specifikációjú GoProval szemben, de overal, egy teljesen jó kis kütyü, még az összerakás és anyagminőség tekintetében is.

    Az alap szett jóval több kiegészítőt tartalmaz, mint amit a GoPro csomagol a kamerái mellé. Ezzel szemben a sima nem wifis SJ4000 ~17500 forintért (65 dollár), a wifis verzió pedig ~24000 forintért (88 dollár) beszerezhető külföldről (európából, tehát nincsenek plusz vámkezelés és áfa terhek). Ha itthonról szeretnéd, akkor ennél valamivel többet kell érte kifizetni, de még mindig töredéke lesz egy GoPro árának.

    A GoPro is felmérte ezt a helyzetet és idei palettájukon megjelent egy simán csak Hero-nak nevezett budget megoldás, de képmiőségre nem nyújt többet, mint egy SJ4000, viszont van jópár kellemetlen dolog, amit beáldoztak az olcsóság oltárán: nem kivehető az akkumulátor, nem levehető és nem cserélhető a külső vízhatlan burkolat, nincs LCD kijelző, nincs wifi és had soroljam még ide, bár lehet sokaknak nem fontos, de mini usb csatlakozója van, ugye manapság már a micro usb a legelterjedtebb, nekem számos eszköz van a háztartásban amin ilyen van, ehhez van töltő, kábel dögivel. És a Hero ára még mindig 40 ezer forint felett van.

    Elég jó az SJCAM supportja, folyamtosak a firmware frissítések és a termékpaletta is bővül. Pl a sima nem wifis SJ4000-et megcsinálták egy kisebb kocka formában M10 néven, ezt már nem lehet GoPro klónnak hívni, mert más a forma - ezt máshonnan koppintották (Polaroid Cube) ;)
    Kiegészítőkhöz akár csere akár bővítés miatt pedig olcsón hozzá lehet jutni. A legelterjedtebb ez a szóban forgó SJ4000 modell. De oda kell figyelni a vásárlásnál, mert hamisítják, azaz SJ4000 néven adnak el kívülről teljesen megeggyező eszközöket, amik szoftveresen is és hardveresen is különböznek az eredetitől, tehát nem várható el ugyanaz a minőség és support sem.

    Részletes angol nyelvű videó review a budget kamerák világában ismert angol techmoan jóvoltából, igaz a közel egy éves teszt óta azért szoftveres frissítésekkel javult valamennyit a kamera, azért érdemes megnézni: [link] Illetve a wifis változatot is tesztelte az frissebb review: [link]
    És ahogy nézem van SJ400 vs Hero videója is, azt még nem láttam, most fogom megnézni: [link]
    Illetve a már említett M10 tesztje: [link]

    Elég jól pörgő topikja van itt a fórumon az SJ4000-nek, további infóért, kérdéssel szerintem nézz be: [link]

    [ Szerkesztve ]

    Feel Good Inc.

  • bLaCkDoGoNe

    veterán

    válasz motoflug #27 üzenetére

    Az igényeidtől függ. Nekem egy GoPro HD Hero 1-em van, egy cimborámnak Hero 3-a (Black, de nem a +-os), egy másik barátom most karácsony környékén vett egy ilyen Alcor cuccot (a sima verziót, nem a wifiset).
    A Hero 3 természetesen egy teljesen más kategória, de azt kell hogy mondjam, hogy az Alcor képe szerintem sok esetben jobb az én öregecskedő GoPro-mnál. Persze nem tudtuk összehasonlítani egymással ugyanazon körülmények mellett, de én a saját kamerám képét elég jól ismerem, és amit az Alcoros videókon (az itteni tesztben ill. a cimbora által feltöltögetett videókon) láttam, az alapján azt mondom hogy sötétben ill. gyenge fények mellett jobb az Alcor képe (kültéren és beltéren egyaránt), napfényes időben egyformán szép képet ad mindegyik, ill. az Alcor nem valódi 60fps-t vesz 720p-ben, hanem duplázza a frame-eket, ebben tehát a GoPro a jobb. (Más kérdés, hogy az itteni videók szerintem nem a legsikerültebbek.)
    Ja, és az én GoPro-mnak még a korábbi, domború lencsés tokja van, ezért a víz alatti felvételek kevésbé élesek. Ha most gondolkodnék akciókamerán, akkor lehet, hogy inkább egy ilyen Alcort (vagy más SJ4000-et) választanék, mert jóval olcsóbb, és igazából nem kell szégyenkeznie semmilyen téren, ha nincsenek különleges igényeid: 4K felbontás, szuperlassítás, ilyesmik. Ha ezeket szeretnéd, akkor egyértelműen GoPro, a hozzá tartozó árcetlivel. :)

    [ Szerkesztve ]

    "«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

Új hozzászólás Aktív témák